تحصیل زبان در مجارستان

3 نظر

تحصیل زبان در مجارستان

تحصیل زبان در مجارستان، نحوه مهاجرت به مجارستان از طریق دوره های کوتاه مدت یا بلند مدت زبان، دریافت اقامت مجارستان از طریق تحصیل زبان و همچنین هزینه کالج زبان در مجارستان دراین مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اما چرا مجارستان؟ آیا مجارستان کشوری مناسب برای مهاجرت تحصیلی و یا تحصیل زبان می باشد؟ آیا با تحصیل زبان در مجارستان می توان اقامت بلند مدت این کشور را دریافت کرد؟ با تحصیل زبان در مجارستان چه امتیازاتی را می توان کسب کرد؟ این مقاله توسط موسسه ملک پور گردآوری شده است تا بتوانید در خصوص نحوه مهاجرت خود به مجارستان تصمیم گیری نمایید و جوانب را بسنجید. جمهوری مجارستان، کشوری در شرق اروپا با مساحت 93000 کیلومتر است که پایتخت آن بوداپست و واحد پول آن یورو می باشد. زبان رسمی این کشور مجاری بوده و از شمال با اسلواکی و اوکراین، از شرق با رومانی، از جنوب با صربستان، کرواسی و اسلوونی و از غرب با اتریش هم مرز است. مجارستان موقعیت مناسبی برای مهاجرت و انجام امور تجاری و فعالیت های آموزشی دارد. به جهت همسایگی با کشور برتری مثل اتریش، از امتیاز خاصی برای مهاجرت از راه های مختلف برخوردار است. همچنین به دلیل اینکه بر خلاف برخی کشورهای اروپایی دیگر، مجارستان پناهندگان را نمی ­پذیرد،  برای اعطای ویزای تحصیل زبان در مجارستان نیز، سختگیری کمتری دارد. با تماس با کارشناسان و مشاورین ماهر موسسه ملک پور می توانید از مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید و اطلاعات خود را در خصوص مهاجرت و دریافت اقامت کشور مجارستان افزایش دهید. در ادامه به مباحث این مقاله خواهیم پرداخت.

 • درباره تحصیل زبان در مجارستان
 • معرفی کالج های زبان در مجارستان
 • دوره های ارائه شده برای تحصیل زبان در مجارستان
 • هزینه دوره های زبان در مجارستان
 • هزینه های زندگی در مجارستان        
 • شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان
 • مزایا و معایب تحصیل زبان در مجارستان
 • سخن پایانی درباره تحصیل زبان در مجارستان

تحصیل زبان در مجارستان

درباره تحصیل زبان در مجارستان

به صورت کلی فلسفه تحصیل زبان در مجارستان به این صورت است که افراد برای افزایش شانس ورود خود به بازار کار و شرایط آموزشی کشورهای مجاور مثل اتریش و آلمان، وارد این کشور شده، سطح زبان خود را از طریق تحصیل زبان در مجارستان افزایش می دهند تا بتوانند در آینده از امتیاز ویزای بلند مدت مجارستان که عضو حوزه شنگن و اتحادیه اروپا می باشد، استفاده کنند. اما این موضوع به صورت صرف نیست. بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به اروپا، این کشور را مقصد خود در نظر می گیرند به این علت که اولاً از امتیاز هم مرزی با کشورهای برتر جهان مثل اتریش برخوردار است و فاصله بین بوداپست تا وین حدود 2 ساعت می باشد. از منظر دیگر، این کشور پناهنده­پذیر نیست و از این رو افراد متقاضی مهاجرت، با سخت گیری کمتری برای اخذ ویزا از اتحادیه اروپا مواجه هستند.

اقامت ترکیه

اقامت مجارستان

دوره های تحصیل زبان در مجارستان به زبان های مجاری، آلمانی، انگلیسی، فرانسوی و... در دانشگاه ها و کالج های معتبر در این کشور مورد تدریس واقع می شوند. افراد با افزایش سطح دانایی در خصوص زبان مورد نظر، می توانند حتی به تحصیل زبان مجاری مشغول شده و در دانشگاه های برتر این کشور حتی درخواست بورسیه تحصیلی بدهند. برای دریافت اطلاعات موثق و دقیق در خصوص دریافت بورسیه تحصیلی از طرف کشور مجارستان، می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

تحصیل زبان در مجارستان

بورسیه تحصیلی در مجارستان

معرفی کالج های زبان در مجارستان

کالج ها، دانشگاه ها و مؤسسات عالی آموزش زبان در کشور مجارستان به صورت متعدد موجود می باشد. در این بخش موسسه ملک پور در خصوص برخی مؤسسات و دانشگاه هایی که دوره های زبان را به صورت دوره های آمادگی تحصیل برگزار می کنند، بحث و بررسی انجام داده است.

Eötvös Loránd University

رتبه 463 جهانی

زبان انگلیسی

University of Pécs

رتبه 1051 جهانی

زبان انگلیسی

Corvinus University of Budapest

رتبه جهانی 1860

زبان انگلیسی

International Business school

رتبه جهانی 8519

زبان انلگیسی و آلمانی

 

این مؤسسات عموما برای دانشجویان بین المللی دوره های زبان برگزار می کنند. هدف از برگزاری این دوره ها آمادگی ورود به دانشگاه ها و کالج های زبان می باشد و از جهت دیگر، می تواند بهانه ورود شما به کشور مجارستان و حوزه شنگن باشد. این دانشگاه ها همچنین امکانات و خدمات ویژه ای را از قبیل خوابگاه، بیمه سلامت، خدمات دانشجویی و خدمات دیگر، به دانشجویان تحصیل زبان در مجارستان ارائه می دهند.

تحصیل زبان در مجارستان

دانشگاه IBS مجارستان

دوره های ارائه شده برای تحصیل زبان در مجارستان

دوره های تحصیل زبان در مجارستان عموماً می تواند با زبانی شروع شود و به زبان دیگری ختم شود. به عنوان مثال دوره های زبان آلمانی با زبان انگلیسی شروع شده و به زبان آلمانی ختم خواهد شد. دوره های ارائه شده تحصیل زبان در مجارستان، عموماً ده ماهه می باشد. این دوره ها در ماه های سپتامبر و ژانویه هر سال میلادی برگزار خواهد شد. دوره هایی که برای تحصیل زبان در مجارستان ارائه می شود، اغلب از طرف کالج ها و دانشگاه هایی است که قصد آماده کردن افراد، قبل از ورود به دوره تحصیلی خود را دارند. این دوره ها از مبتدی تا حرفه ای برگزار می شود و برخی از کلاس ها و دوره ها، به صورت شخصی و یا خصوصی برای افراد متقاضی برگزار می­شوند.

دانشکده ها و مؤسسات آموزشی برای دوره زبان آلمانی در کشور مجارستان، عموماً 400 ساعت آموزش را پیشنهاد می کنند. نکته مهمی که در اینجا باید به آن بپردازیم، این است که دوره های تحصیلی برای بزرگسالان را با تحصیلات دیپلم 12 ساله می توان دریافت کرد و برا‌ی آن اقدام نمود. در ادامه یکی از دانشگاه هایی که دوره های تحصیل زبان در مجارستان را ارائه می کنند، بررسی خواهیم کرد.

طول دوره

2 ترم

شروع ترم

سپتامبر – فوریه

محل برگزاری

بوداپست

معیار پذیرش

تحصیلات 12 ساله

زبان ارائه شده

آلمانی - انگلیسی

 

در دوره آموزش زبان انگلیسی در سطح ابتدایی، دانشجویان سطح اولیه و زبان عمومی انگلیسی را یاد می گیرند. در این حالت آن ها دو کتاب را در دو ترم مورد مطالعه قرار می دهند. کتاب ابتدایی برای ترم اول، و پیش مقدماتی برای ترم دوم. در مرحله دوم، افراد علاوه بر انگلیسی عمومی، با فرهنگ و آداب رسوم انگلیسی نیز آشنا خواهند شد. در این مرحله می توانند بر مهارت های شفاهی و گفتاری خود تمرکز کنند. در سطح متوسط مطالعات زبان انگلیسی، افراد علاوه بر انگلیسی عمومی، سه سطح از مهارت را یاد می گیرند که شامل مهارت های مطالعه و درک مطلب، مهارت ریاضیات و فناوری اطلاعات و پروژه های فرهنگی می­شود. در سطح بعدی پنج موضوع مهم مورد بررسی قرار می­گیرد: انگلیسی عمومی، انگلیسی تجاری، مهارت مطالعه و درک مطلب، مهارت های ریاضی و فناوری اطلاعات و پروژه های فرهنگی. این ها توضیحات کلی بود که در خصوص دوره های زبان انگلیسی در مجارستان مطرح شد.

انتخاب دفتر مهاجرتی

در ادامه به بررسی هزینه های این دوره ها خواهیم پرداخت. پس از گذراندن دوره های زبان در کشور مجارستان، اغلب افراد به دنبال ادامه تحصیل در همین کشورو یا مهاجرت به کشور های همسایه نظیر اتریش خواهند بود. شرایط تحصیل در مجارستان، از جهت کم بودن هزینه های تحصیل و زندگی می تواند گزینه مناسبی برای افراد متقاضی مهاجرت باشد. اگر در این خصوص به دنبال سطح بیشتری از اطلاعات هستید، می توانید به لینک زیر مراجعه کرده و اطلاعات خود را در خصوص تحصیل در مجارستان افزایش دهید.

اقامت ترکیه

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

هزینه دوره های زبان در مجارستان

هزینه دوره های تحصیل زبان در مجارستان در کالج ها و دانشگاه های مختلف، بسیار متنوع می باشد. این مهم بر اساس نوع دوره، مدت زمان دوره، دانشگاه یا دانشکده و مسائل دیگر متفاوت باشد. هزینه متوسط دوره های تحصیل زبان در مجارستان حدود 6500 یورو می­باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از ویدئوی راهنمای گام به گام اخذ اقامت استفاده کنید تا بتوانید هدف و راه خود را در خصوص انتخاب کشور مجارستان برای دوره های تحصیل زبان در مجارستان به درستی انتخاب کنید. این ویدئو برای افرادی که در پی کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل زبان در مجارستان و مهاجرت به این کشور هستند، می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود. لذا برای افرادی که قصدشان جدی ست، تهیه این ویدئو پیشنهاد می شود.

گام به گام تا اخذ اقامت

هزینه های زندگی در مجارستان

یکی از مهم ترین دغدغه دانشجویان جهت تحصیل زبان در مجارستان، برآورد هزینه های زندگی می باشد. این مقوله را می توان مقوله ای کاملا نسبی تلقی کرد، چرا که سبک زندگی افراد مختلف تاثیر مستقیم در میزان هزینه های زندگی آنها خواهد داشت. اما به طور کلی می توان هزینه های زندگی دانشجویی را 600 الی 800 یورو تخمین نمود. این مقاله توسط گروه ملک پور تهیه و نگارش شده است و هر گونه رو نوشت و کپی برداری از این مقاله غیر قانونی بوده و شرعاً حرام می باشد. این هزینه ها شامل هزینه خوابگاه، هزینه پوشاک و خوراک و هزینه های جانبی دیگر می باشد. در جدول زیر برخی از این هزینه ها را گردآوری نموده ایم:

رستوران

میانگین قیمت

غذا در رستوران ارزان قیمت

5.59 یورو

کاپوچینو

1.28 یورو

بطری آب 0.3 لیتری

0.68 یورو

حمل و نقل

میانگین قیمت

بلیط (حمل و نقل عمومی)

1.09 یورو

تاکسی

2 یورو

بنزین 1 لیتر

1.19 یورو

سوپرمارکت

میانگین قیمت

شیر 1 لیتری

0.69 یورو

برنج سفید 1 کیلوگرم

0.91 یورو

12 عدد تخم مرغ

1.54 یورو

کفش و لباس

میانگین قیمت

شلوار جین

56.24 یورو

یک لباس تابستانی

25.77 یورو

یک جفت کفش نایک

68.5 یورو

اجاره ماهانه آپارتمان

میانگین قیمت

اجاره اپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

380 یورو

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

283 یورو

اجاره اپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

686 یورو

اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

492 یورو

اقامت ترکیه

هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

عموما افراد با دریافت ویزا از طریق تحصیل زبان در مجارستان، می توانند به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند و هزینه های خود را مدیریت کنند. اما بسیاری از افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل زبان آلمانی، انگلیسی یا مجاری می شوند، پس از پایان دوره تحصیلی خود که عموما یک ساله می باشد، به دنبال کار و یافتن شغل در این کشور خواهند بود و اگر پیشنهاد کاری از طرف کارفرمایی دریافت کنند، می توانند درخواست اقامت کاری دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

اقامت ترکیه

کار در مجارستان

شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان

ویزای الحاق خانواده آن است که شخص اصلی درخواست الحاق و پیوستن همراهان خود را به دولت کشور مجارستان دارد. اما چه شخصی همراه شما به حساب می آید؟ همسر و فرزندان زیر 18 سال که مجرد هستند، می توانند به عنوان همراه شما به حساب آیند. اما فقط همسر شما از طریق ویزای تحصیل زبان در مجارستان می تواند شما را همراهی کند و در کنارتان باشد. از شرایط اصلی صلاحیت برای این نوع از ویزا این است که شخص اصلی ویزای بلند مدت تحصیلی کشور مجارستان را دارا باشد و در این کشور مشغول به زندگی باشد.

اگر شخصی در کشور مجارستان مشغول به تحصیل باشد،‌ می تواند درخواست همراهی خانواده خود را به مقامات این کشور تحویل دهد. اما این نکته را باید در نظر گرفت که همراه وی اجازه کار قانونی از طرف دولت کشور مجارستان را نخواهد داشت و صرفا خود شخص اصلی می تواند این اجازه را به صورت نیمه وقت و دانشجویی دریافت کند. یعنی شخص اصلی متقاضی تحصیل زبان در مجارستان در هفته فقط 20 ساعت می تواند مشغول به کار باشد.

مزایا و معایب تحصیل زبان در مجارستان

مزایای تحصیل زبان در مجارستان:

سرمایه گذاری در استرالیا

 • هزینه پایین زندگی
 • اجاره پایین منازل
 • حمل و نقل آسان
 • سفر آسان به کشورهای اطراف اروپایی
 • هزینه های پایین مالیات بر تجارت
 • فرصت های گشت و گذار فوق العاده
 • تنوع غذایی و تفریحات
 • سطح بالای مراقبت های درمانی با هزینه های پایین
 • تنوع بسیار بالای مدارس بین المللی

معایب تحصیل زبان در مجارستان:

سرمایه گذاری در استرالیا

 • مالیات بر ارزش افزوده در سطح بالایی قرار دارد
 • دریافت امکانات زندگی با هزینه های بالا
 • مراحل انجام امور اداری در سطح بالایی قرار دارد
 • زبان مجاری بسیار سخت می باشد
 • تعدا کمی به زبان انگلیسی مسلط هستند
 • هزینه بالای شهریه مدارس خصوصی و بین المللی

 

این ها از مهمترین مسائلی هستند که در بررسی کشور مجارستان باید در نظر گرفت. اما می توان گفت که از نظر کلی،‌ کشور مجارستان کشوری مناسب برای مهاجرت و همچنین مهاجرت موقت است. چرا که با دریافت ویزای بلند مدت کشور مجارستان، می توانید از امتیاز ویزای شنگن استفاده کنید و به اکثر کشورهای دنیا سفر کنید.


سوالات متداول در زمینه تحصیل زبان در مجارستان

آیا امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده متقاضی تحصیل در دوره های زبان مجارستان وجود دارد؟

همسر و فرزندان زیر 18 سال که مجرد هستند، می توانند به عنوان همراه شما به حساب آیند. اما فقط همسر شما از طریق ویزای تحصیل زبان در مجارستان می تواند شما را همراهی کند و در کنارتان باشد. از شرایط اصلی صلاحیت برای این نوع از ویزا این است که شخص اصلی ویزای بلند مدت تحصیلی کشور مجارستان را دارا باشد و در این کشور مشغول به زندگی باشد.

تحصیل دوره زبان در مجارستان چقدر هزینه دارد؟

هزینه تحصیل در دوره های زبان سالیانه 5000 تا 10.000 یورو است.

آیا تحصیل در دوره های زبان در مجارستان محدودیت سنی دارد؟

تحصیل در دوره های زبان محدودیت سنی ندارد اما گپ تحصیلی بیش از 5 سال برای سفارت قابل قبول نیست.


_____________________ سخن پایانی درباره تحصیل زبان در مجارستان _____________________

تحصیل زبان در مجارستان، چگونگی مهاجرت به کشور مجارستان از طریق دوره­های زبان و انواع دوره ها و هزینه کالج زبان در مجارستان مورد بحث و بررسی علمی دقیق قرار گرفت. کشور مجارستان به صورت کلی کشوری مناسب برای گذراندن دوره های زبان می باشد؛ چرا که پل عبوری برای ورود به کشورهای برتر اروپا می باشد. از آنجایی که هزینه های زندگی و تحصیل زبان در مجارستان پایین بوده و سطح کیفیت زندگی و امکانات رفاهی در حد بالایی است، این کشور را می توان برای مهاجرین و متقاضیان دریافت دوره های تحصیل زبان در مجارستان مناسب دانست. برای دریافت اطلاعات دقیق تر در این خصوص می توانید با تماس با مشاورین و کارشناسان ارشد در موسسه ملک­پور و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، اطلاعات خود را در خصوص تحصیل زبان در مجارستان افزایش دهید. همچنین در قسمت پایانی این متن، سوالات ذهنی خود را در بخش ثبت پرسش مطرح کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت برای شما پاسخ های درست و صحیح مهاجرتی را ارائه خواهند داد.

امتیاز 3.95 از 5 ( 18 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ایمان خراسانی نژاد
سلام عرض ادب من شنیدم در حال حاضر تبعه ایران سخت برای دوره های زبان تو این کشور پذیرش میشند. این تا چه حد صحت داره؟ و این که اگر درسته برای چه کشور هایی میشه راحت تر برای دوره زبان اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بصورت کلی باتوجه به پاسپورت ایرانی و همچنین درصد بالای اعلام پناهنگی خیلی از کشورها به ایران به راحتی ویزا نمی دهند. اما کشور مجارستان روی دوره های زبان انگلیسی و همچنین کشور فرانسه روی دوره های زبان فرانسوی همچنلن ویزا می دهند و شما می توانید اقدام کنید. پیشنهاد می کنم قبل هر اقدامی حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
علی اکبری
سلام و وقت بخیر ممنون از مقاله خوبتون که اطلاعات جالبی در خصوص تحصیل زبان در مجارستان در اختیار ما گذاشت. میخواستم بدونم محدودیت سنی برای این دوره وجود داره و اینکه مثلا همسرم میتونه به همراه من بیاد و اونجا در مقطع لیسانس ثبت نام کنه و ما شیفت کنیم رو اقامت خانمم؟ اونوقت من میتونم فول تایم کار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بیشتر و بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اینکه شما و همسر محترمتان چند ساله هستید. اما بصورت کلی بلی درخصوص تحصیل در کشور مجارستان محدودیت سنی وجود دارد و اگر گپ یا فاصله تحصیلی هم زیاد باشد شانس پذیرش و ویزای شما پایین می آید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نوشین نبوی
سلام و عرض ادب، آیا در حین تحصیل در دوره زبان، امکان کار دانشجویی داریم و یا فقط در دوران تحصیل؟ متشکرم از اطلاعات خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب اجازه کار شما در دوره تحصیل بستگی به کالج و یا دانشگاهی دارد که شما اقدام می کنید. برای همین بهتر است قبل از اقدام با وکیل مجرب مشورت کنید. پیشنهاد ما به شما این است که با مشاورین تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.
مشاوره رایگان