تحصیل دکترا در اروپا

15 نظر

در مقاله تحصیل دکترا در اروپا قصد داریم تا شما متقاضیان تحصیل در اروپا را با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دکترا در اروپا آشنا کنیم. تحصیل دکترا در اروپا چه شرایطی دارد؟ شهریه تحصیل دکترا در کشورهای اروپایی چقدر است؟ بهترین دانشگاه های اروپایی جهت تحصیل در مقطع دکترا کدامند؟ در ادامه سوالات مطرح شده در این قسمت و دیگر سوالات شما خوبان را مورد بررسی قرار خواهیم داد. به دلیل بالا بودن رتبه و اعتبار بالای دانشگاه‌ های اروپا دانشجویان بسیاری متقاضی تحصیل در کشورهای اروپایی می باشند. این مقاله به کمک مشاورین و وکلای محلی در اروپا به تحریر در آمده است ارائه این مطالب به معنی ارائه خدمات به شما عزیزان نمس باشد شما سروران گرامی می توانید به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل دکترا در اروپا، اخذ ویزای دانشجویی اروپا، فاند دکترا و شرایط سنی برای تحصیل دکترا و اطلاع از خدمات موسسه از طریق تماس تلفنی با مشاورین ارشد مؤسسه MIE ارتباط بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. با ما همراه باشید در ادامه به ارزیابی علمی شرایط پذیرش دکترا در دانشگاه های اروپا می پردازیم.

ویدیو موسسه MIE در مورد اخذ پذیرش دکتری


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

تحصیل دکترا در اروپا

شرایط پذیرش دکترا در دانشگاه های اروپایی

اکثر کشورهای اروپایی به دلیل ارائه سیستم آموزش پیشرفته و ارائه برنامه های تحصیلی متنوع در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بر اساس سطح تحصیلات خود در مقاطع مختلف دانشگاهی در کشور های اروپایی مشغول به تحصیل شوند اشخاصی که موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد شده اند تمایل بیشتری به گذراندن دوره های دکترا در کشورهای مدرنیته اروپایی دارند. بسیاری از کشورهای اروپایی شرایطی را فراهم آورده اند تا متقاضیان به راحتی بتوانند جهت تحصیل در دوره های دکترا از بهترین دانشگاه های اروپایی پذیرش دریافت نمایند.

اکثر دانشجویان متقاضی رزومه علمی بسیار قوی دارند که اغلب به دلیل بهره مندی از تحصیل مقرون به صرفه یا تحصیل رایگان در قاره اروپا را انتخاب می نمایند. در ادامه به تحلیل و بررسی تحصیل دکترا در سوئیس،آلمان و دیگر کشورهای تاپ اروپایی خواهیم پرداخت.

هزینه تحصیل دکترا در اروپا در دانشگاه های مختلف

به دلیل تنوع در رشته ها و سیستم آموزش عالی کشورهای مختلف، معمولا هزینه مهاجرت تحصیلی به اروپا برای دکترا در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد. برای اینکه بدانیم هزینه تحصیل دکترا در اروپا چقدر است باید مشخص شود که در چه رشته؟ و در کدام کشور؟ و در چه شهری از آن کشور قصد تحصیل خواهید داشت. همچنین سازمان اداره کننده دانشگاه (دولت یا سازمان خصوصی) موثر بر این مقدار است. در جدول ذیل لیستی از شهریه دکترا کشورهای این قاره را مطالعه کنید.

نام کشور

بازه هزینه های تحصیل مقطع دکترا

انگلستان

بین 20000 تا 35000 پوند

بلژیک

4100 تا 4900 دلار

دانمارک

7 هزار تا 18 هزار دلار

فنلاند

9600 الی 11200 دلار

فرانسه

3700 الی 4200 دلار

آلمان

20 هزار الی 23 هزار دلار

ایرلند

9700 الی 11400 دلار

ایتالیا

20000 الی 23400 دلار

اسپانیا

1500 الی 5000 دلار

سوئد

9100 الی 21000 دلار

هلند

6000 الی 15000 دلار

تحصیل دکترا در اروپا PHD با فاند (بورس کامل)

یکی از دلایل مهم و اساسی دانشجویان جهت تحصیل در کشور های اروپایی دریافت فاند، بورسیه تحصیلی، جوایز و فول فاند می باشد. فول فاند به این معناست که تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان نخبه توسط دانشگاه مورد نظر پوشش داده می‌شود. صلاحیت و موفقیت های علمی دانشجویان مقطع دکترا توسط سوپروایزر بررسی می شود. اگر دانشجوی نخبه باشید به عنوان کمک دستیار می توانید از مزایای بورس تحصیلی بهره‌مند شوید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که وظیفه کمک دستیار انجام امور اداری و تحقیقات می باشد. در زیر این متن ۲ مورد از بورس کامل و نحوه نحوه اخذ بورسیه تحصیلی را تشریح نمودیم:

 • بورسیه تحصیلی مقاله نویسی: این بورسیه تحصیلی در هر ۳ مقطع دانشگاهی به تمامی دانشجویان داخلی و خارجی اعطا می‌ شود. مبلغ این بورسیه حدوداً ۲۵۰۰ دلار آمریکا است. بورسیه مقاله نویسی محدود به دانشگاه یا منطقه خاص نمی شود تمامی دانشجویانی که مقالات عالی نگارش نمایند، می توانند جهت اخذ این بورسیه اقدام نمایند.
 •  بورسیه DDA اقامت پژوهشی برای دانشجویان علوم در آلمان: محققانی که جهت ادامه تحصیل به آلمان مهاجرت می نمایند، می توانند برای دریافت این بورسیه اقدام نمایند. با دریافت این بورسیه بخشی از هزینه های اقامت آن ها پوشش داده می‌شود. مبلغ این کمک هزینه تقریبا۲۰۰۰ یورو است.

معرفی فول فاند اروپا برای دوره دکتری

یکی از معتبرترین موسسه هایی که زیر نظر اتحادیه اروپا می باشد و کلیه هزینه های تحصیل در مقطع دکترا را پوشش می دهد، موسسه دانشگاه های اروپا (eui) می باشد که قصد داریم به معرفی فول فاند اروپا برای دوره دکتری بپردازیم:

موسسه دانشگاه های اروپا (eui): این موسسه یکی از بزرگ ترین موسساتی می باشد که بورسیه دانشجویان اپلای دکتری اروپا را تامین می کند. در واقع دانشجویان دکتری که در اروپا تحصیل می کنند، در صورت داشتن شرایط اولیه قادرند از این موسسه بورسیه دریافت کنند. تقریبا سالانه ۱۵۰ بورسیه تحصیلی به متقاضیان اعطا می شود. بورسیه (eui) کلیه هزینه های تحصیل، کمک هزینه های ماهانه را به دانشجویان دکترا ارائه میدهد. مدرک دکترا که با بورسیه (eui) باید فرد ارائه دهد تنها یک پایان نامه نمی باشد و باید تحقیقات و پژوهش های فرد بسیار گسترده و در راستای اهداف سازمان (eui) باشد. زمان ثبت نام برای این بورس اول نوامبر تا ۳۱ ژانویه می باشد. دانشجویانی که در بیش از ۸۰ کشور از جهان تحصیل می کنند، قادر خواهند بود که از این بورسیه بهره مند شود و به صورت آزاد به تحقیق و پژوهش و ارتباط نزدیک با اساتید برجسته در ارتباط با رشته خود داشته باشند.

شرایط تحصیل رایگان دکترا در اروپا

معمولاً شرایط تحصیل رایگان دکترا در اروپا برای دانشجویان اتحادیه اروپا فراهم است. یعنی دانشجویان اتحادیه اروپا بدون نیاز به پرداخت هزینه می توانند در دانشگاه‌های کشورهای مختلف به صورت رایگان تحصیل کنند. اما از دانشجویان بین المللی که در اتحادیه اروپا زندگی میکند هزینه تحصیل دریافت می‌شود که معمولاً هزینه دریافت می شود. البته در بعضی کشورهای این قاره اپلای دکتری اروپا را می توان بدون هزینه پیش برد. همچنین دانشجویان دکترا می توانند با دریافت وام های دانشجویی، یا بورسیه های در دسترس، از پرداخت هزینه تحصیل معاف و تحصیل رایگان در اروپا داشته باشد. معمولاً بورسیه هایی مانند بورسیه آراسموس و MSCA برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده که در صورت داشتن صلاحیت استفاده از این بورسیه ها می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های مختلف به تحصیل و تحقیق به صورت رایگان بپردازند.

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

این مقاله را از دست ندهید: بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا 

در این مقاله ما جوانب بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا را به شما خواهیم آموخت.

پیدا کردن سوپروایزر یا استاد راهنما برای دانشجویان دکترا

همانطور که اشاره نمودیم، جهت دریافت پذیرش در مقطع دکترا نیاز به استاد راهنما دارید‌ برای پیدا کردن سوپروایزر شما بایستی یک رزومه تحقیقاتی قوی داشته باشید و یک مقاله مناسب ارائه دهید. همچنین بایستی به زبانی که تحصیل می‌نمایید، تسلط کافی داشته باشید. در این صورت می توانید ارتباط موثری با استاد راهنما و اساتید دانشگاه برقرار نمایید. پس از یافتن سوپروایزر می‌بایست رزومه تحصیلی خود را آنلاین ارسال کرده و از استاد مورد نظر وقت مصاحبه دریافت نمایید. لطفاً توجه نمایید که سوپروایزر در صورتی با درخواست شما قبول می‌کند که واجد شرایط باشید. برای واجد شرایط بودن بایستی به موضوعات پژوهشی تسلط کافی داشته باشید و هدف خود را از تحصیل مشخص کنید. یافتن سوپروایزر کمی دشوار می باشد. پیشنهاد می کنیم، در این مسیر صبور باشید. یکی دیگر از موارد تاثیر گذار جهت یافتن استاد راهنما ایمیلی می باشد که ارسال می نمایید. سعی کنید ایمیلی که ارسال می کنید کوتاه و جذاب باشد لازم به ذکر است بدانید که مؤسسه مشاوره‌ای با سال ها تجربه درخشان در امر مهاجرت این امکان را دارد تا برای دانشجویان واجد شرایط از دانشگاه‌ های دولتی اتریش سوپروایزر پیدا کند.

طول مدت تحصیل دکترا در اروپا

دانشگاه های مشهور کشورهای اروپایی همیشه محل سکونت هنرمندان و دانشمندان نخبه و برجسته بوده است. دانشجویان واجد شرایط مقطع دکترا می توانند در صورت تمایل مسیر بزرگان اندیشه را دنبال کنند. در سال ۱۹۹۹ توافق نامه‌ ای در یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا به نام دانشگاه بولونیا امضا شد. توافق نامه امضا شده (توسط ۴۸ کشور) مدارک علمی در دوره های مقدماتی را سازمان می دهد که دوره مهم دکترا در درجه سوم قرار دارد‌. بر اساس این توافق نامه برنامه های دکترا در برخی از کشورهای اروپایی کوتاه‌ تر از سایر کشورها است‌.

معرفی دانشگاه های برتر اروپا

یکی از موارد حائز اهمیت در خصوص تحصیل در خارج از کشور انتخاب کشور مناسب جهت تحصیل می باشد. تحصیل در برخی از دانشگاه های موجود در کشور های تاپ اروپایی رایگان می باشد. دانشجویان می توانند با تحقیق و بررسی به منظور تحصیل در مقطع دکترا، با اخذ ویزای تحصیلی به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند. انگلیس به دلیل داشتن دانشگاه های تاپ و لوکس و از سوی دیگر ارائه سیستم آموزشی بسیار پیشرفته یکی از بهترین کشورها جهت تحصیل دانشجویانی می باشد که در صدد اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. به عبارتی می‌توان گفت مدرکی که دانشجویان با تحصیل دکترا در انگلیس کسب می نمایند، در کل دنیا معتبر است. رشته هایی که عموما در مقطع دکترا ارائه می شوند عبارتند از: کسب و کار، مدیریت، بیزینس و رشته‌های مهندسی.دانشجویان دکترا بر اساس شرایط خود می‌توانند در یکی از این گرایش ها به اختیار تحصیل نمایند. جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اروپایی در مقطع دکترا ارائه مدرک زبان معتبر، رزومه علمی تحقیقاتی و مقاله از الزامات می باشد. جدولی که در زیر آورده شده است، نشان دهنده دانشگاه های پرمتقاضی و معتبر می باشد.

نام دانشگاه

کشور

University of Oxford

انگلستان

University of Cambridge

انگلستان

The University of Edinburgh

انگلستان

Edigenossische Technische Hochschule Zurich

سوئیس

University College London

انگلستان

The University of Manchester

انگلستان

Katholiekke University Leuven

بلژیک

University Wien

اتریش

University Oslo

نروژ

University Complutense de Madrid

اسپانیا

تحصیل دکترا در اروپا

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا

اولین گام جهت اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های اروپایی در مقطع دکترا داشتن سوپروایزر اروپایی می باشد. پس از پیدا کردن استاد راهنما دانشجویان با یکدیگر در رقابت تنگاتنگ قرار می‌گیرند. بدین صورت که جهت تحصیل دکترا در آلمان یا به طور کلی تحصیل دکترا در اروپا بعد از ارائه رزومه تحقیقاتی قوی، سوابق تحصیلی مقطع قبلی و مقالات بایستی در یک مصاحبه شرکت نمایید. حال اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا می باشید، بایستی پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام به اخذ ویزای دانشجویی نمایید. برای اخذ ویزای تحصیلی مستلزم ارائه مدارک و اسنادی می باشید مدارک لازم جهت تحصیل دکترا در اروپا در زیر این متن آورده شده است:

 • تکمیل فرم آنلاین
 • ارائه پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه)
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه
 • ارائه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)
 • ارائه رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • ارائه گواهی مالی
 • ارائه مدرک تحصیلی مقطع قبلی همراه با ترجمه انگلیسی

شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی در اروپا

یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان تحصیل دکترا در اروپا، در خصوص ویزای همراه می باشد. از آن جا که طول دوره های تحصیل در مقطع دکتری طولانی‌ تر از دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است؛ دانشجویان تمایل دارند در حین تحصیل شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز همراه داشته باشند. معمولاً تمامی کشورهای اروپایی از جمله: آلمان، اتریش، انگلیس و غیره به دانشجویان اجازه می‌دهند که پس از گذشت چند هفته درخواست ویزای همراه دهند. جالب است بدانید که اگر دوره تحصیلی شما در مقطع دکترا همراه با حقوق باشد می توانید به طور همزمان برای خود و اعضای خانواده خود(همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) درخواست ویزای همراه را دهید. بدین صورت که شما به عنوان شخص اصلی و همسر و فرزندانتان به عنوان همراه به طور همزمان به کشور انتخابی جهت تحصیل مهاجرت می نمایید. در برخی از کشورهای اروپایی به همراه شخص اصلی اجازه کار فول تایم و به فرزندان اجازه تحصیل رایگان می دهند.

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اروپا

تحصیل دکترا در اروپا نیازمند سوپروایزر اروپایی می باشد. اگر مقصد شما جهت تحصیل بهترین دانشگاه های اروپایی می باشد، بایستی در ابتدا شرایط خود را بررسی نمایید سپس در صورت واجد شرایط بودن موظف هستید با اساتید مکاتبه کنید. یکی از جذابیت های تحصیل دکترا در اروپا این می باشد که طول دوره‌های تحصیل شما در اروپا کوتاه‌ تر از ایالات متحده آمریکا می باشد. برخی از دوره های دکترا ارائه شده در کشورهای اروپایی سه ساله می‌باشد. این بدان معناست که شما سه ساله فارغ التحصیل می شوید‌. جهت تحصیل دکترا در سوئیس نیازی نیست که نمرات اضافی مثلGRE ارائه دهید در صورتی که جهت تحصیل در کانادا یا آمریکا موظف هستید GRE ارائه دهید. پیدا کردن استاد راهنما کمی دشوار و سخت می باشد برای موفق شدن در این مسیر توصیه می گردد؛ رزومه پژوهشی بسیار قوی و همچنین انگیزه نامه عالی ارائه دهید در اکثر کشوررهای اروپایی برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. بنابرین دانشجویان بین المللی می توانند تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا را تجربه کنند. برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت اروپا از طریق دوره زبان این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

شرایط کار بعد از تحصیل دکترا در اروپا

یکی از اهداف دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی یافتن موقعیت های شغلی مناسب همراه با حقوق بالا می باشد. به عبارتی می توان گفت تمامی دانشجویان به منظور ساختن آینده شغلی روشن به کشور های اروپایی مهاجرت می نمایند. دانشجویان بین المللی و خارجی پس از اتمام دوره های تحصیلی می ‌توانند به منظور کاریابی در کشور مقصد بمانند و پس از یافتن کار اقامت کاری دریافت نمایند. بعلاوه آنان می توانند در حین تحصیل، مشغول به کار نیمه وقت شوند. به دانشجویان بین المللی مقطع دکترا اجازه داده می‌شود تا ۴۰ ساعت در هفته کار کنند. در برخی از موارد بنا به تصمیم استاد راهنما دانشجو می ‌تواند در دانشگاه مربوطه استخدام شود. بنا به قانون کلی درخصوص ویزاهای دانشجویی اروپا، حداقل ۶ ماه به دانشجویان بین المللی اجازه داده می ‌شود تا در محیط بمانند و به دنبال شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور می توانید توانایی خود را در زمینه کاریابی و تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری افزایش دهید.

کار در جمهوری چک

اخذ پذیرش دکترا در اروپا و خدمات مؤسسه MIE در این زمینه

از آن جا که یافتن استاد راهنما و اپلای دکترا سوئیس یا سایر کشورها کاری دشوار می باشد، بهتر است قبل از اقدام با قوانین مربوطه آشنا شوید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید‌. همچنین آشنایی با نحوه ارتباط گرفتن با اساتید کشورهایی نظیر: انگلیس، اتریش آلمان و غیره شما را در رسیدن به هدفتان یاری می کند. به خاطر داشته باشید که عدم ارائه اسناد مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی ممکن است شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا کاهش دهد. امروزه برخی از دانشجویان به منظور تجربه تحصیل رایگان در اروپا شخصاً اقدام به اخذ ویزا های تحصیلی می نمایند. ولی برخی از آنان تمایل دارند تا با متخصصین این امر مشورت نمایند. مؤسسه MIE باتجربه و رزومه درخشانی که دارد، بی شک یکی از بهترین مؤسسات جهت اخذ ویزای دانشجویی، کاری، سرمایه گذاری و همچنین پیدا کردن سوپروایزر در کشورهایی نظیر: اتریش، هلند و غیره می باشد.


بنرهای مورد نیاز

پرسش: سلام من علیرضا هستم. من سرپرست خواهرم هستن چون پدر و مادرم فوت کردن. قصد دارم برای تحصیل دکتری به آلمان یا انگلیس برم. آیا امکانش هست که ویزای همراه به خواهرم بدن؟ 17 ساله هست خواهرم و اگر نمیشه چطور میتونم ببرمش؟

پاسخ:

 


سوالات متداول در زمینه تحصیل دکترا در اروپا

✅ چگونه می توان از دانشگاه های اروپایی پذیرش اخذ نمود؟

از جمله موارد مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اروپایی داشتن سوپروایزر می باشد. برای این منظور می توانید با ارسال رزومه خود به اساتید در دانشگاه های مختلف اقدام نمایید و یا این امر را به یک موسسه معتبر بسپارید.

✅ تحصیل رایگان در مقطع دکترا در چه کشورهایی امکان پذیر است؟

کشورهایی نظیر آلمان، اتریش, نروژ و بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان خارجی فراهم نموده اند.

✅ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دکترا در اروپا چیست؟

داشتن مقالات، سوابق تحقیقاتی و پژوهشی و همین طور ارائه رزومه قوی از جمله مواردی است که به شما در اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا کمک خواهد کرد.


_____________سخن پایانی درباره تحصیل دکترا در اروپا__________

در این مقاله به طور مختصر و مفید اطلاعاتی در خصوص تحصیل دکترا در اروپا، فاند دکترا و شرایط سنی برای تحصیل دکترا را در اختیار شما خوبان قرار دادیم. همچنین در مقاله پیش رو با شرایط اخذ پذیرش دکترا از بهترین دانشگاه های اروپایی آشنا شدیم. آموختیم که تحصیل دکترا در آلمان، انگلیس یا سایر کشورهای اروپایی تاثیر بسزایی در ساختن آینده شغلی شما دارد. همچنین دریافتیم که، دانشجویان بین المللی می توانند در صورت یافتن استاد راهنما و انجام مصاحبه با اساتید درخواست ویزای دانشجویی اروپا را دهند. یکی از جذابیت های تحصیل دکترا در اروپا تجربه تحصیل رایگان در کشورهایی نظیر: اتریش، آلمان و غیره می باشد. شما خوبان می توانید پس از مطالعه دقیق این مقاله همه روزه با دفاتر مؤسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان اولیه بهره مند شوید. کارشناسان ارشد ما در بخش انتهای این نوشتار منتظر پاسخگویی به سوالات شما متقاضیان تحصیل دکترا در اروپا هستند. درصورت مفید بودن اطلاعات این مقاله با دادن ۵ ستاره ارزشمند میزان رضایت خود را نشان دهید.

امتیاز 4.46 از 5 ( 14 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مهدی آریا
این امکان وجود داره که با مدرک دکتری و چندین مقاله بین المللی برای ویزای کار به عنوان محقق و یا استادیار برای اروپا اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، در صورتی که مدرک زبان آیلتس در حد 6 الی 6.5 داشته باشید شانس کار آکادمیک در کشور انگلستان را خواهید داشت.
عرشیا
سلام وقت بخیر امکان داره در خصوص کار اکادمیک انگلیس که فرمایش کردید توضیح بدید.من چطوری میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای کار آکادمیک باید حداقل مدرک فوق لیسانس داشته باشید و مقاله بین المللی. ضمن اینکه سطح زبان شما حداقل باید در سطح آیلتس 6 الی 6.5 باشد. برای اقدام میتوانید از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت کنید و کار را پیش ببرید.
هادی جعفری
سلام وقت بخیر آیا پذیرش دکترا حتما نیازمند به مقاله است؟ میخواستم یک جلسه تخصصی داشته باشم و بدونم چه مواردی شانس پرونده رو قوی تر میکنه و برای کدوم کشور ها شانس دریافت فاند بیشتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، داشتن مقاله ضامن دریافت دکترا نخواهد بود. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید از کارشناسان موسسه راهنمایی دریافت کنید.
رسولی
سلام و عرض ادب من فوق لیسانس مهندسی برق دارم از دانشگاه تهران، میخواستم بپرسم که برای چه کشورهایی امکان گرفتن بورسیه برای دکتری وجود دارد. من 5 تا مقاله هم دارم. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. با توجه به اینکه در دانشگاه تاپ تحصیل کرده اید، اگر معدل و سطح زبان خوبی داشته باشید و پروپوزال شما مورد قبول اساتید دانشگاهی قرار بگیرد احتمالا شانس خوبی برای دریافت بورسیه داشته باشید.
Mohsen Moradi
سلام و عرض ادب ممنون از مقاله خوب شما من قصد اقدام برای تحصیل در مقطع دکترا در کشورهای اروپایی رو دارم و میخواستم بدونم نمره آیلتسم حدود چند باشه شانس بهتری دارم برای پذیرش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. ممنونیم از محبت شما. به طور معمول در صورتی که حداقل آیلتس 6.5 الی 7 داشته باشید شانس شما برای دریافت پذیرش بالا خواهد بود.
علیرضا خانزاده
درود بر شما. آیا امکان دریافت پوزیشن های پست داک یا اسیستنت استاد دانشگاه به جای تحصیل وجود داره؟ شرایطشون رو میفرمایید؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله این امکان وجود دارد و حتی شما می توانید یک سری آکادمیک پوزیشن در انگلستان داشته باشید و حقوق دریافت نمایید.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من 31 سالمه ارشد تکنولوژی دارم و 2 تا مقاله بین المللی هم دارم یکی شون در حال چاپ هست ازنظر شما برای تحصیل دکتری در اروپا شانس اقدام دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، شرایط شما برای دریافت پذیرش مناسب است و در صورت داشتن مدرک زبان مناسب می توانید برای پذیرش دکتر اقدام نمایید.
کوثر سواری
سلام من 31 سالمه ارشد تکنولوژی دارم و 2 تا مقاله بین المللی هم دارم یکی شون در حال چاپ هست ازنظر شما برای تحصیل دکتری در اروپا شانس اقدام دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز شما می توانید از روش کاری یا تحصیلی اقدام نمایید.
یاس
سلام بنده ۳۵ سالمه برای تحصیل دکترا در اروپا میخواستم اقدام کنم سطح زبانمم در حد ۷هست ایاامکان اقدام هست وچه شرایط دیگه ایی مورد نیاز هست ممنون میشم راهنمایی کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، شما در صورتی که با یک سوپروایزر ارتباط برقرار و شما را بپذیرد میتوانید پذیرش دریافت کرده و برای ویزا اقدام نمایید.
یاس
سلام بنده ۳۵ سالمه برای تحصیل دکترا در اروپا میخواستم اقدام کنم سطح زبانمم در حد ۷هست ایاامکان اقدام هست وچه شرایط دیگه ایی مورد نیاز هست ممنون میشم راهنمایی کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد. در صورتی که رزومه علمی قوی داشته باشید و مقاله‌هایی بتوانید ارائه دهید، امکان اخذ پذیرش از یک سوپروایزر وجود خواهد داشت.
شادمان
سلام وقت شما بخیر من برای تحصیل در دکترا رایگان در نروژ اگر بخوام اقدام کنم به چه زبانی هست؟ و چه سطحی از زبان رو باید داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما با ارائه مدرک آیلتس 7 میتوانید برای پذیرش دکترا در این کشور به زبان انگلیسی اقدام نمایید.
زهرا
سلام وقتتون بخیر ببخشید من دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی فیزیک هستم میخواستم بدونم که برای دوره ی دکترا در اروپا چه شرایطی نیازه ؟ شرط معدل و مقاله هم موثره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز داشتن ایلتس ۷ و مقاله های بین المللی در اخذ پذیرش از سوپروایزر موثر است.
شبنم
ممنون بابت اطلاعات خوبتون. من دانشجوی دکترا صنعتی اصفهان هستم. در دانشگاه انگلیس امکان فول فاند شدن هست؟ غاند برای هزینه های تحصیل و زندگی با هم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. رزومه شما باید بررسی شود و بدون بررسی نمیتوان قول دریافت فول فاند داد.
گلرخ
سلام بنده ارشد دارم میخواستم برای دکترا انگلیس اقدام کنم زبانم در حد ایلتس 7 هست مقاله بین المللی دارم و معدلم 17 بود ممنون میشم بفرمایید برای اقدام چه شرایطی نیاز هست و چه پشتوانه مالی مد نظره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط شما برای تحصیل دوره دکترا خوب است و باید پروپوزال خود را برای اساتید ارسال کنید و حتی ممکن است بتوانید بورسیه دریافت نمایید.
سیما امیری
سلام وقت بخیر ببخشید ایا برای تحصیل دکتری در اروپا امکان بردن همراه هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، امکان بردن همراه را خواهید داشت.
مشاوره رایگان