تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

بدون نظر

در این مقاله تحصیل دندانپزشکی در دانمارک به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد با ما همراه باشید. کشور دانمارک در منطقه اسکاندیناوی و از مقاصد تحصیل در اروپا محسوب می شود. دانمارک به دلیل داشتن سیستم آموزشی عالی و محیط زندگی گرم و صمیمی مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل می باشد. از دیگر مزایای تحصیل در دانمارک می توان به پایین بودن هزینه های تحصیل و همچنین ارائه برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی اشاره کرد. فرصت های شغلی در دانمارک به دانشجویان این امکان را می دهد که بتوانند بعد از به پایان رساندن تحصیل دندانپزشکی در دانمارک مشغول به کار شوند و بتوانند در دانمارک به اقامت خود ادامه دهند. همراه گرامی مؤسسه ملک پور این امکان را برای شما فراهم کرده است که با برقراری تماس تلفنی بتوانید شرایط خود را با مشاورین خبره این مؤسسه در میان بگذارید تا از راه های مناسب مهاجرتی خود به صورت کاملاً رایگان مطلع شوید. همچنین می توانید جهت بالا بردن اطلاعات مهاجرتی خود از مقالات و ویدئوهای مفیدی که  در بخش رسانه وب سایت مؤسسه ملک پور قرار دارد به صورت رایگان بهره مند شوید.

عناوینی که در مقاله مورد بررسی قرار گرفته است عبارت اند از:

 • شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در دانمارک
 • تحصیل دندانپزشکی در دانمارک به زبان انگلیسی
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانمارک
 • بورسیه پزشکی دانمارک
 • دانشگاه ها و کالج های پزشکی دانمارک
 • شرایط کار و اخذ اقامت دانمارک پس از تحصیل دندانپزشکی
 • سوالات متداول راجع به تحصیل دندانپزشکی در دانمارک
 • سخن پایانی تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تماس با ما

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

کشور دانمارک یکی از محبوب ترین مقاصد جهت تحصیل برای دانشجویان بین المللی در اروپا به شمار می رود. از دلایل این محبوبیت می توان به وجود دانشگاه های برجسته در دانمارک، کیفیت عالی آموزش به زبان انگلیسی، روش های ابتکاری در تدریس و هزینه های تحصیلی پایین اشاره کرد. گزینه های زیادی در دوره های تحقیقاتی، تحصیلات علمی و تکمیلی برای دانشجویان بین المللی در دانمارک وجود دارد. در کشور دانمارک 86 درصد از دانمارکی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند به همین دلیل دانشجویان می توانند به راحتی با افراد جامعه و بیذون از محیط دانشگاه ارتباط برقرار کنند. تحصیل دندانپزشکی در دانمارک تنها به زبان دانمارکی نمی باشد و دانشجویان می توانند در دانمارک به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند. دندانپزشکی شاخه ای از پزشکی به صورت مستقل است که به پیشگیری و درمان بیمار در قسمت دهان و دندان می پردازد. برنامه دندانپزشکی در دانمارک شامل دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک به زبان انگلیسی

دانشجویانی که تحصیل دندانپزشکی در دانمارک را انتخاب می کنند با روش های نوین آموزش مواجه خواهند شد. تحصیل در دانمارک به گونه ای است که مهارت های دانشجویان جهت تحصیل به صورت مستقل تقویت می شود و تمرکز بالایی بر روی تحقیقات وجود دارد بدین صورت دانشجویان نقش اصلی را در تحصیل خود بازی می کنند. دانشجویان می توانند نظرات خود را آزادنه بیان کنند و به تجربیات علمی خود اضافه کنند.  فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در دوره تحصیلی خود آموزش می بینند که توانایی حفظ سلامت دهان و دندان بیماران خود را کسب کنند. دانشجویان مهارت ارتباط با بیماران و همچنین کمک به بیماران مضطرب را آموزش می بینند. تحصیل پزشکی در دانمارک بیشتر به زبان دانمارکی ارائه می شود اما این موضوع نمی تواند مانعی برای دانشجویان بین المللی و مهاجرت تحصیلی دندانپزشکان به دانمارک باشد، چرا که برخی دانشگاه ها دوره های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در دانمارک می بایست از نظر دانش زبان انگلیسی سطح خوبی داشته باشند و مدرک آیلتس با نمره 7 را ارائه دهند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

دانشجویانی که قصد دارند جهت تحصیل دندانپزشکی در دانمارک و یا جهت تحصیلات تکمیلی خود به کشورهای خارجی مهاجرت کنند می بایست اطلاعات دقیقی در مورد هزینه های تحصیل خود در کشور مقصد داشته باشند. کشور دانمارک از نظر هزینه های تحصیل در کشورهای اروپایی می تواند گزینه ای ارزان تر و با کیفیت بالا جهت آموزش عالی برای مهاجرت تحصیلی دندانپزشکان به دانمارک باشد. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. هزینه های تحصیل با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه و شهری که در آن دانشجویان به تحصیل خواهند پرداخت متفاوت می باشد. متوسط هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک در رشته های مختلف بین 12 هزار تا 16 هزار یورو در سال است و در مورد رشته های پزشکی ممکن است تا 35 هزار یورو در سال باشد همچنین میانگین هزینه تحصیل در دانمارک به زبان دانمارکی بین 4هزار تا 9هزار یورو در سال می باشد.

تحصیل در خارج از کشور

هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک

بورسیه پزشکی دانمارک

دانشجویان بین المللی واجد شرایط می توانند از برنامه بورسیه تحصیلی که در دانمارک ارائه می شود استفاده کنند. بورسیه تحصیلی به عنوان کمک هزینه از طرف کشورها برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود. بورسیه تحصیلی فرصتی است که به دانشجویان برتر داده می شود تا بتوانند با کمک هزینه به تحصیلات تکمیلی خود بپردازند. بورسیه تحصیلی که به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد به عنوان هدیه در نظر گرفته می شود و دانشجویان پس از دوران تحصیل خود نیازی به بازگرداندن مبلغ ندارند. بورسیه تحصیلی در دانمارک به عنوان معافیت کامل یا بخشی از هزینه های شهریه و یا به عنوان کمک هزینه ای برای زندگی به دانشجویان اعطاء می شود. دانشجویان برتر می توانند از بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده جهت تحصیل دندانپزشکی در دانمارک استفاده کنند. در ادامه چند بورسیه تحصیلی نام برده شده است:

 • برنامه بورس تحصیلی کالج نیویورک تایمز: به مبلغ 15000 دلار کمک هزینه به دانشجویان برجسته، متعهد به یادگیری ارائه می شود.
 • بورسیه تحصیلی ورزشکاران: 20.000 دلار کمک هزینه به دانشجویان ورزشکار که توانایی استثنایی و مهارت بلایی در ورزش دارند.
 • بورس تحصیلی بنیاد: مبلغ 50.000 دلار به دانش آموزانی که از نظر تحصیلی برتر باشند ارائه می شود.

 

تحصیل در خارج از کشور

بورسیه تحصیلی دانمارک

دانشگاه ها و کالج های پزشکی دانمارک

در این قسمت از مقاله به معرفی دانشگاه های برتر پزشکی جهت آشنایی برای متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در دانمارک می پردازیم.

 • دانشگاه کپنهاگ: این دانشگاه در سال 1497 تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دانمارک می باشد. دانشگاه کپنهاگ از بهترین دانشگاه های پزشکی کشور دانمارک نیز می باشد که داری 850 دانشجوی بین المللی است.
 • دانشگاه ارهوس: تاسیس این دانشگاه در سال 1928 می باشد که به عنوان دومین، قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه دانمارک به شمار می رود. هر ساله به تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه ارهوس افزوده می شود و بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
 • دانشگاه جنوب دانمارک: از بهترین دانشکده های پزشکی که در سال 1998 تاسیس شده است. امروزه سعی در جذب دانشجویان بین المللی و پشتیبانی از آن ها را دارد.
 • دانشگاه آلبورگ: سال تاسیس دانشگاه آلبورگ 1974 و دانشکده پزشکی 2010 می باشد. دانشگاهی با قدمت کمتر نسبت به دانشگاه های دانمارک با 2700 دانشجوی بین المللی می باشد که دارای آموزش پزشکی با تخصص صنعتی است.

شرایط کار و اخذ اقامت دانمارک پس از تحصیل دندانپزشکی

دانشجویان بین المللی در دانمارک در حین تحصیل خود اجازه کار به صورت پاره وقت دارند، همچنین می توانند پس از اتمام تحصیل دندانپزشکی در دانمارک به دنبال شغل به صورت تمام وقت باشند. با یافتن شغل مناسب می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در دانمارک بعد از به پایان رساندن دوره تحصیل خود در یک تیم متشکل از دستیار دندانپزشک، متخصص بهداشت و پذیرش کار می کنند. به دلیل اهمیت بسیار بالای بهداشت دهان و دندان در دانمارک و بالا بودن تمرکز بر روی پیشگیری از بیماری، مراجعه به دندانپزشک بسیار بالا می باشد در نتیجه ساعات کاری یک دندانپزشک در دانمارک 37 ساعت در هفته است. دندانپزشکان معمولاً ماهانه حدود 99 هزار کرون، کمترین میزان حقوق 48.500 کرون و بیشترین حقوق یک دندانپزشک 154 هزار کرون می باشد. لازم به ذکر است که میزان سطح تجربه دندانپزشکان مهمترین عامل در تعیین میزان حقوق آن ها می باشد. هر چقدر سال های تجربه آن ها بیشتر باشد به همان اندازه دستمزد بیشتری دریافت می کنند. نمودار زیر گویای این مطلب می باشد:

 • تاثیر تجربه بر روی میزان حقوق دندانپزشکان


سوالات متداول

 

✔️هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانمارک چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی ممکن است تا 35 هزار یورو در سال باشد.

✔️یک دندانپزشک در دانمارک ماهانه چقدر درآمد دارد؟

درآمد ماهانه به طور معمول دندانپزشکان حدود 99 هزار کرون، کمترین میزان 48.500 کرون و بیشترین 154 هزار کرون می باشد.

✔️آیا می توان در دانمارک رشته دندانپزشکی را به زبان انگلیسی خواند؟

برخی از دانشگاه ها رشته های پزشکی و دندانپزشی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند.

✔️آیا می توان با اخذ بورسیه تحصیلی در رشته دندانپزشکی دانمارک تحصیل کرد؟

دانشجویان برتر و واجد شرایط می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی به تحصیل دندانپزشکی در دانمارک بپردازند.

 


سخن پایانی

با توجه به مطالبی که در این مقاله آورده شد اطلاعات جامع و مفیدی مربوط به تحصیل دندانپزشکی در دانمارک بدست آوردیم. در مورد هزینه های تحصیل، بورسیه تحصیلی، میزان درآمد ماهانه یک دندانپزشک، شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانمارک گفته شد. گفته شد که تحصیل در رشته پزشکی دانمارک ممکن است تا 35 هزار یورو در سال نیز هزینه داشته باشد. دانشجویان بعد از تحصیل دندانپزشکی در دانمارک می توانند مشغول به کار شوند و اقامتشان را به اقات کاری تغییر دهند. پزشکان در دانمارک به طور متوسط ماهانه حدود 99 هزار کرون درآمد کسب می کنند. همراه گرامی به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل دندانپزشکی در هلند را نیز مطالعه نمایید. شما می توانید جهت بررسی شرایط مهاجرتی خود و کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با مشاورین مؤسسه ملک پور به صورت رایگان بهره مند شوید. همراه گرامی لطفاً در انتهای مقاله در بخش ثبت پرسش و پاسخ نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را یادداشت نمایید، در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده می شود.  

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان