تحصیل دندانپزشکی در اتریش

3 نظر

تحصیل دندانپزشکی در اتریش که یکی از کشورهای مرفه و جذاب اروپایی برای تحصیل و مهاجرت محسوب می شود، امروزه متقاضیان زیادی دارد. اتریش کشوری است با سطح رفاه بالا و خدمات اجتماعی ویژه و از آن جا که نظام آموزشی این کشور رایگان است، دانشجویان می توانند در این کشور تحصیل رایگان داشته باشند. دانشجویان پس از فراغت از تحصیل می توانند مشغول به کار شده و اقامت خود را از تحصیلی به کاری تبدیل نمایند و پس از مدت لازم اقامت دائم دریافت نمایند. با مطالعه این مقاله شما اطلاعات جامعی در زمینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش ارائه شده است. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق تماس تلفنی با موسسه مشاوره کاملاً رایگان دریافت نمایید.

 

در این موارد به موضوعات زیر پرداخته شده است:

تحصیل دندانپزشکی در اتریش

شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در اتریش

برای ورود به دانشگاه های پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در اتریش متقاضیان باید در آزمون ورودی قبول شوند. ورود به دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اتریش از طریق قبولی در آزمون Matura انجام می شود. متقاضیان پس از قبولی در این آزمون می توانند به دانشگاه های دولتی اتریش راه یافته و تحصیل تقریباً رایگان داشته باشند و حدود 363.36 یورو شهریه برای هر ترم بپردازند. برای قبولی در این آزمون ما توصیه می کنیم یک سال دوره پیش پزشکی را در کالج بگذرانید. زبان دوره پیش پزشکی آلمانی است و متقاضیان با دروس اصلی و پیش نیاز رشته های پزشکی و دندانپزشکی آشنا می شوند. دروسی که در این دوره ارائه می شود زیست و شیمی و ریاضی و فیزیک است و شخص برای شرکت در این دوره ها شخص باید زبان آلمانی را تا سطح  C1رسانده باشد.

آزمون یک بار در سال برگزار می شود و متقاضیان فقط برای یک دانشگاه می توانند اقدام نمایند. فرصت ثبت نام آزمون تا 31 مارس است. تحصیل دندانپزشکی در اتریش مانند تحصیل پزشکی ظرفیت خاص و مشخصی دارد. برای دانشجویان بین المللی 5 درصد سهمیه مشخص شده است. 25 درصد سهمیه دانشجویان از اتحادیه اروپاست. تخصص دندانپزشکی در اتریش نیز پس از قبول در آزمون تخصص دانشگاه های این کشور امکان پذیر است. برای تحصیل در مقطع تخصص دندانپزشکی در اتریش بایستی دانشجویان دوره دندانپزشکی عمومی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند.

تحصیل دندانپزشکی در اتریش

تحصیل دندانپزشکی در اتریش به زبان انگلیسی

دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنند و برای این منظور باید مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 داشته باشند.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر تحصیل دندانپزشکی ملک پور را جستجو نمایید و با جستجوی تحصیل دندانپزشکی ملک پور مقالات مرتبط را مطالعه نمایید. تحصیل تخصص پزشکی در اتریش از جمله مباحثی است که متقاضیان بسیاری دارد و در مقالات موسسه مطالب مرتبط در زمینه تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را مطالعه بفرمایید.

تحصیل در خارج از کشور

?تحصیل پزشکی در اتریش?

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش

همان طور که قبلا گفتیم اتریش کشوری آلمانی زبان است و دانشجویان برای اینکه بتوانند در دانشگاه های رایگان این کشور تحصیل کنند باید زبان آلمانی را در حد c1  بدانند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش بین 600 یورو تا 1500 یورو در سال می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش کاملاً متغیر است و معمولاً از سه هزار یورو در سال تا سالیسی هزار یورو برآورد می شود و هزینه تحصیل دندانپزشکی در برخی دانشگاه های خصوصی اتریش تا سالی سی و پنج هزار یورو در سال نیز می رسد. هزینه برای تمامی دانشجویان حدود هجده هزار یورو می باشد

بورسیه دندانپزشکی اتریش

یکی از راه های تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش اخذ بورسیه های تحصیلی و یا کار پاره وقت دانشجویی است. دانشجویان می توانند به طور پاره وقت در اتریش کار کرده و حقوق دریافت نمایند و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل خود را تأمین نمایند. یک راه دیگر اخذ بورسیه است. در کشور اتریش بورسیه های مختلفی وجود دارد که به اشخاص واجد شرایط تعلق می گیرد. این بورسیه ها از طرف بخش دولتی و خصوصی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می گیرد. به طور کلی امکان اخذ بورسیه در مقاطع بالا و رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد و دانشجویانی که در این رشته ها تحصیل می کنند بیشتر شانس دریافت بورسیه تحصیلی دارند.

دانشگاه ها و کالج های پزشکی اتریش

متقاضیانی که قصد تحصیل دندانپزشکی دراتریش را دارند تمایل دارند با دانشگاه های تاپ و درجه یک این کشور آشنا شوند. در ادامه لیستی از دانشگاه های پزشکی اتریش ارائه می دهیم.

Medical university of Vienna

رتبه این دانشگاه در اروپا 14 و در سطح جهان 500 است.

Medical university of graz

 این دانشگاه در گراتس واقع شده است.

Medical university of Innsbruck

این دانشگاه در اینسبروک واقع شده است.

University of Vienna

محل این دانشگاه وین است

Paracelsus private medical university

 این دانشگاه در سالزبورگ قرار دارد.

شرایط کار و اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل دندانپزشکی

یکی از راه های متداول و پر تقاضای مهاجرت به اتریش، مهاجرت از طریق تحصیل است. دانشجویان به واسطه تحصیل درکشور فوق العاده و مدرن اتریش می توانند اقامت این کشور زیبا را کسب کنند و پس از فراغت از تحصیل قطعاً مدرک یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا را خواهند داشت. افرادی که تحصیل دندانپزشکی در اتریش می کنند شانس این را خواهند داشت که وارد بازار کار این کشور شوند و پس از 5 سال با پرداخت مالیات می توانند درخواست اقامت دائم اتریش را نمایند و سپس درخواست پاسپورت این کشور را نمایند که این فرایند با انطباق پذیری فرد و پس از 10 سال امکان پذیر خواهد بود. متقاضیان برای کار در این کشور باید به شاخص های موثر بر بازار کار و نرخ بیکاری این کشور توجه کنند. همچنین توجه به درآمد و دستمزد پزشکان ضروری است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک


سوالات متداول راجع به تحصیل دندانپزشکی در اتریش

آیا تحصیل دندانپزشکی در اتریش به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

بله، تحصیل دندانپزشکی در اتریش به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی این کشور امکان پذیر است.

آیا امکان اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل دندانپزشکی وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند پس از فراغت از تحصیل وارد بازار کار شده و با پرداخت مالیات پس از 5 سال درخواست اقامت دائم نمایند.

آیا تحصیل رایگان دندانپزشکی در اتریش امکان پذیر است؟

بله، تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی این کشور تقریباً رایگان است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش چقدر است؟

هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی تقریباً 600 تا 1500 یورو در سال و در دانشگاه های خصوصی حدود 3000 تا 30000 یورو در سال است.


سخن پایانی تحصیل دندانپزشکی در اتریش

تحصیل دندانپزشکی دراتریش و برترین دانشگاه های این کشور و شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی اتریش و تحصیل تخصص پزشکی در اتریش در این مقاله بررسی شد. اتریش کشوری ایده آل و مطلوب برای زندگی و کشوری مدرن و پیشرفته برای تحصیل است و دانشگاه های این کشور از رنک بالایی در سطح جهانی برخوردار هستند. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بومی و بین المللی وجود دارد و دانشجویان باید برای این منظور در آزمون دانشگاه پذیرفته شوند و برای قبولی آزمون بایستی تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشند. دانشجویان پس از فراغت از تحصیل می توانند وارد بازار کار شده و پس از 5 سال پرداخت مالیات درخواست اقامت دائم و سپس با گذشت زمان لازم و انطباق پذیری با محیط و جامعه اتریشی درخواست اخذ پاسپورت نمایند.  

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مژگان میرزایی
سلام وقتتون بخیر آیا فرد می‌تواند به همراه همسر و فرزندانش اقدام کند برای تحصیل در اتریش همسر اجازه کار کردن دارد یا خیر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله می توانید به همراه همسر و فرزندان اقدام نمایید ولی همسر از ابتدا اجازه کار نخواهد داشت ولی در صورتی کاریابی باید مجوز آن را از اداره مهاجرت دریافت نمایند.
جهانبخش
امکانش هست در سن ۴۰ سالگی بخوام برای تحصیل دندانپزشکی برای اتریش اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اتریش روی سن حساس نمی باشد.
Mina
سلام خسته نباشيد شرايط پذيرش براي تحصيل تخصص دندانپزشكي در اتريش به چه صورته ايا مدرك عمومي بايد معادل سازي بشه يا خير؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله حتما مدرک عمومی شما بایستی معادلسازی گردد.
مشاوره رایگان