شرایط تحصیل در مدارس کانادا

39 نظر

مدارس کانادا از سنین 5 تا 18 سال اجباری بوده و دارای 3 دسته خاص هستند که برای پذیرش طبق قوانین مدارس نیازی به مدرک زبان ندارید اما آشنایی با انگلیسی قطعا موثر است. ما در این محتوا به تحلیل شرایط تحصیل در مدارس کانادا برای مهاجران و هزینه تحصیل در مدرسه های کانادایی خواهیم پرداخت. از موضوعات اساسی ضمن تحصیل در مدارس کانادا، همراهی والدین و شرایط اسکان می باشد که در این کشور برای یکی از والدین ویزای توریستی پنج ساله صادر می شود. در مورد شرایط اسکان نیز مدرسه های کانادا دارای خوابگاه هستند یا امکان Home Stay برای دانش آموزان فراهم است. موسسه ملک پور با بررسی شرایط مدارس کانادا در این محتوا، آماده خدمت مشاوره رایگان تلفنی می باشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط تحصیل در مدارس کانادا


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در مدارس کانادا

انواع مدارس کانادا

سیستم آموزشی کانادا، مدارس این کشور را به سه دسته مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس شبانه روزی، تقسیم می کند.

مدارس دولتی کانادا

در کشور کانادا یک انجمن کانادایی مدارس دولتی بین المللی وجود دارد که این انجمن خصوصی از بودجه عمومی تشکیل شده. همه دانش آموزان بین المللی برای مقاطع مختلف از دبستان تا دبیرستان می توانند از مدارس استاندارد caps_l استفاده کنند که این مدارس دارای استانداردهای بین المللی و با کیفیت بالای آموزش کانادا می باشد. با تحصیل در مدارس دولتی کانادا و تحصیل در دبیرستان های دولتی کانادا می توانید از بسیاری از امکانات مدارس دولتی استفاده کنید که برخی از این امکانات عبارتند از:

 • مهارت های باشگاه های فوتبالی
 • آموزش های علمی
 • برنامه‌های منعطف تفریحی

شما می توانید در یک مدرسه دولتی سکولار یا در مدرسه کاتولیک تحصیل کنید. نکته بسیار مثبتی که برای تحصیل در مدارس کانادا می توان به آن اشاره کرد این است که شما با هر سطح از زبان می‌توانید در این مدارس پذیرش بگیرید و در برخی از مدارس در صورت نیاز می توانید در کلاسهای زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شرکت کنید.

همانطور که پیشتر نیز بیان شد تحصیل در مدارس دولتی برای شهروندان و افرادی که مقیم کانادا هستند، رایگان است. اما تحصیل در این مدارس برای فرزندانی که پدر و مادرشان کانادایی نباشد، و یا مقیم این کشور نباشند، رایگان نیست و نیازمند پرداخت شهریه می باشند. نکته مهم در مورد ثبت نام در مدارس دولتی کانادا این است که هر مدرسه فقط دانش آموزانی که در محدوده خودش می باشد را ثبت نام میکند و اگر دانش آموزان در محدوده مدارس دولتی دیگر باشد مدرسه دیگر از پذیرش آن دانش آموز اجتناب می کند.

هزینه تحصیل در مدارس دولتی کانادا 

برحسب میزان ارائه خدمات، امکانات رفاهی و تحصیلی، شهریه ای می توان برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا در نظر گرفت که عددی بین 13000 الی 15000 دلار می باشد. هزینه تحصیل در کانادا میانگین میزان شهریه مدارس دولتی کانادا بوده و برای یک سال محاسبه شده است.

مدارس خصوصی در کانادا

مدارس خصوصی در کانادا یکی دیگر از انواع مدارس بوده، مهمترین تفاوتی که هر مدرسه خصوصی نسبت به مدارس دولتی دارد نوع فعالیت های فوق برنامه و همینطور هزینه های لازم برای ثبت نام دانش آموزان می باشد. مدارس خصوصی از کلیه دانش آموزان کانادایی مقیم این کشور و غیر مقیم شهریه دریافت خواهد کرد. به طبع امکانات مدارس خصوصی نسبت به مدارس دولتی بالاتر می باشد، و شیوه تدریس در مدارس خصوصی با دولتی فرق دارد. ممکن است در مدرسه روی یک بخش از آموزش تمرکز بیشتری داشته باشند مثلاً: یک مدرسه بر روی مهارتهای علمی، مدرسه دیگر بر روی کسب مهارت های اجتماعی، و یا در مدرسه دیگر بر روی کسب مهارت های ورزشی تمرکز کنند و برنامه های فوق برنامه خود را بر این اساس تنظیم کنند.

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی کانادا

فرقی ندارد که شهروند کانادا باشید یا جایی دیگر، در هر صورت برای ورود و تحصیل در مدارس کانادا از نوع خصوصی اش، میبایست شهریه پرداخت نمایید. شهریه مدارس خصوصی کانادا بین 10000 تا 80.000 دلار می باشد.

مدارس شبانه روزی کانادا

در این مدارس دانش آموزان فول تایم و ۲۴ ساعتی در مدرسه حضور دارند. خوابگاه های این مدارس اصولا بسیار مجهز می باشد که دانش آموزان اجازه دارند در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی از فضای خوابگاه خارج شوند. از مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی این است که به صورت عملی مهارت برقراری ارتباط های اجتماعی و گروهی را فرا می دهند. همچنین زبان انگلیسی و فرانسوی را دانش آموز در محیط به بهترین شکل ممکن یاد میگیرد. بسیاری از مدارس شبانه روزی کانادا دو زبانه هستند یعنی در آنها به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود، اما برخی از آن ها تک زبان هستند و تنها به زبان انگلیسی در آنها تدریس می شود. در بسیاری از مدارس شبانه روزی کانادا امکانات فوق العاده و آموزش های فوق برنامه در زمینه آموزش های علمی، ورزش، تئاتر، موسیقی و غیره به دانش آموزان آموزش داده می شود. در خوابگاه های دانش آموزی به دانش آموزان غذای گرم و محل استراحت داده می‌شود که این موضوع برای حفظ آرامش دانش آموز بسیار مهم است.

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

امکانات و خدماتی که توسط مدارس شبانه روزی ارائه می شود، متفاوت است و به همین دلیل هزینه های متغیری را باید برای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا درنظر گرفت. هزینه های تحصیل در کانادا در مدارس شبانه روزی شامل: هزینه غذا، اقامت، خدمات رفاهی اینترنت، شست و شوی لباس، نظافت و... می باشد که میانگین آن بین 35 تا 65 هزار دلار در سال است.

مدارس کانادا برای مهاجرین

اگز قصد این را دارید که فرزندان خود را تنها برای تحصیل راهی کانادا کنید، طبیعتا مدارس شبانه روزی که شرایط خوابگاه و غذا و... برای دانش آموزان فراهم است، گزینه بسیار مناسبی می باشد. اما اگر قصد دارید به همراه فرزند خود به کانادا مهاجرت کنید، بسته به میزان سرمایه ای که مد نظر شماست، می توانید مدارس دولتی و یا خصوصی را انتخاب نمایید، هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی از مدارس ولتی بالاتر است اما برنامه های فوق برنامه و استعداد یابی در این مدارس نسبت به مدارس دولتی وسیع تر می باشد.

قوانین مدارس کانادا

وظیفه رسیدگی و نظارت بر آموزش این کشور به طور کلی در محدوده اختیارات ایالت ها قرار دارد، بنابراین نظام آموزشی فدرال در این کشور وجود ندارد. دو سیستم آموزش عمومی و خصوصی برای تحصیل در کانادا است. سیستم آموزش پایه برای تمامی شهروندان کشور کانادا به صورت رایگان می باشد و شهروندان این کشور می توانند به صورت رایگان، به تحصیل در مدارس کانادا بپردازند. همچنین حوزه آموزش عالی مؤسسات در کانادا، به دو دسته کالج ها و دانشگاه ها تقسیم می شوند. در کانادا تفاوت‌های بسیاری بین نظام آموزشی ایالت های مختلف وجود دارد، بدین صورت که برخلاف بسیاری از کشورها که کلاس 4 دبیرستان، آخرین سال تحصیلی مقطع متوسطه به حساب می آید؛ براساس قوانین مدارس کانادا در هر ایالت، پایان مقطع متوسطه از سال 11 تا 13 خواهد بود.

تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

برای تحصیل در دبستان های کانادا دانش آموزان از سن 6 تا 11 سالگی به تحصیل مقطع ابتدایی در کانادا می پردازد. که البته سال های تحصیلی بستگی به نوع استان آنها ممکن است متفاوت باشد. برخی از استان ها ۶ تا ۷ سطح تحصیلی برای این مقطع در نظر گرفته شده است. تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا بسیار متنوع است و در این سالها به آموزش علوم، زبان، موسیقی، تاریخ، ریاضیات، ورزش، و تاریخ و جغرافی پرداخته می شود. در بعضی از استان‌ها زبان فرانسوی و علوم و فنون کسب و کار نیز به دانش آموزان آموزش داده می شود.

تحصیل در دوره راهنمایی در کانادا

پس از طی کردن مقطع ابتدایی دانش آموزان به مقطع راهنمایی یا همان متوسطه اول وارد میشود که تحصیل در دوره راهنمایی در کانادا شامل کلاس های 7 و 8 و 9 آموزشی می باشد که آموزش های قبل از دوره دبیرستان دوم در این مقطع به دانش آموزان ارائه می شود و دانش آموزان را برای انتخاب رشته مناسب آماده می کنند. کشور کانادا به عنوان ششمین کشور از نظر برتری آموزشی در دنیا بوده است و در دوره راهنمایی دروس زیر به دانش آموزان ارائه می شود.

 • زبان فرانسوی انگلیسی و در برخی استان ها زبان اسپانیایی
 • ادبیات
 • ریاضیات
 • تربیت بدنی
 • بهداشت
 • اخلاق مشاوره
 • تاریخ
 • دروس اختیاری چون: هنرهای تجسمی نمایشی و موسیقی در مقطع راهنمایی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

برای اطلاع از نحوه سیستم نمره دهی در مقطع راهنمایی و دبیرستان بخش های بعدی را مطالعه بفرمایید.

تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا در واقع تحصیل در پایه 9 و 10 و 11 و 12 می باشد که این دوره همان دوره های اسکول می باشد. این دوره که به مقطع دبیرستان دوم معروف می باشد آموزش های لازم برای ورود دانش آموزان به دانشگاه و انتخاب رشته آنها داده می شود. در حال حاضر کشور کانادا دارای استانداردهای بالای تحصیلی می باشد. از این رو این کشور از بهترین مقاصد برای تحصیل در مدارس می باشد. زیرا با تدریس بسیار دقیق هدفمندی که در دوره‌های دبیرستان به دانش آموزان ارائه می شود دانش آموزان می توانند برای ورود به دانشگاه آماده باشد و از تحصیل در دانشگاه های این کشور دانشگاه های رتبه برتر جهانی می باشد نیز بهره مند گردند.

دانش آموزان پایه نهم و ۱۰ و ۱۱ در مقطع دبیرستان تحصیل می کنند که برای زندگی و وارد شدن به جامعه آماده می شوند در دوره دبیرستان به آموزش برنامه نویسی کامپیوتر، علوم تجارت و دوره های متفاوت برای کشف و نوآوری به دانش آموزان می پردازند. به طور کلی دروسی که در مقطع دبیرستان به دانش آموزان ارائه می شود به شرح زیر می باشد:

 • ریاضیات
 • آموزش زبان فرانسوی
 • آموزش زبان انگلیسی اسپانیایی
 • آموزش شهروندی
 • تاریخ
 • علوم پایه
 • علوم فناوری
 • تربیت بدنی
 • بهداشت
 • دروس انتخابی هنر: دانش آموزان می توانند دروس اختیاری چون موسیقی هنرهای تجسمی و هنر را انتخاب کنند.

تحصیل در کالج های کانادا

هر ساله تعداد بالایی از افراد، اقدام به اخذ پذیرش جهت تحصیل در مدارس کانادا می نمایند تا بتوانند در این کشور به تحصیل بپردازند. در این بخش برخی از کالج های کانادا را معرفی می نماییم:

 

اسامی کالج

مشخصات کالج

Burman University

کالج برمن

واقع در ایالت آلبرتا

مستقل از بودجه دولتی

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا

Robertson College

کالج رابرتسون

دارای 12 مکان در سطح دنیا

دانشگاه های کالج رابرتسون واقع در کانادا: وینیپگ، براندون، ادمونتون و کالگری

دارای 1 دانشگاه آنلاین

Alexander College

الکساندر کالج

واقع در بریتیش کلمبیا

یک موسسه خصوصی

دارای 2 دانشگاه در بورنبی و ونکوور

George Brown College

کالج جورج برون

واقع در شهر تورنتو

یکی از معتبرترین کالج های کانادا

شهرت و اعتبار در زمینه هنر و فناورین

سن تحصیل در مدارس کانادا طبق قوانین نظام آموزشی

سن شروع مدرسه در کانادا از سن پنج تا شش سالگی بوده و شامل 8 سال تحصیلی خواهد بود. گفتنی است که سال های 9 تا 12 سن تحصیل در مدارس کانادا برای دبیرستان بوده و در تمامی مقاطع پذیرای دانش آموزان بین المللی است.

 

مقطع

طول دوره و سن مورد قبول

پایه

Primary School

 5 تا 6

مهدکودک

6 تا 7

پایه  1

7 تا 8

پایه 2

8 تا 9

پایه 3

9 تا 10

پایه 4

10 تا 11

پایه 5

Middle School
Junior High School

11 تا 12

پایه 6

12 تا 13

پایه 7

13 تا 14

پایه 8

High School

14 تا 15

پایه 9

15 تا 16

پایه 10

16 تا 17

پایه 11

17 تا 18

پایه 12

بهترین مدارس کانادا

در این بخش به 10 مدرسه برتر جهت تحصیل در مدارس کانادا خواهیم پرداخت. لیست بهترین مدارس کانادا به شرح زیر است:

 

لیست مدارس کانادا

شهر

جنسیت

مقاطع

شهریه

شبانه

Branksome Hall

تورنتو

دخترانه

از کودکستان تا دوازدهم

37 تا 75 هزار دلار

دارد

Upper Canada College

تورنتو

پسرانه

از کودکستان تا دوازدهم

36 تا71 هزار دلار

دارد

The York School

تورنتو

مختلط

از کودکستان تا دوازدهم

35 هزار دلار

ندارد

Whytecliff Agile Learning Centres

لنگلی

مختلط

از هشتم تا دوازدهم

9 تا 20 هزار دلار

ندارد

Appleby College

اوکویل

مختلط

از هفتم تا دوازدهم

42 تا 82 هزار دلار

دارد

Cambridge International Academy

آژاکس

مختلط

از اول تا دوازدهم

11 تا 38 هزار دلار

ندارد

Albert College

بللویل

مختلط

از کودکستان تا دوازدهم

19 تا 76 هزار دلار

دارد

Lynn-Rose School

میسیساگا

مختلط

از کودکستان تا دوازدهم

18 تا 22 هزار دلار

ندارد

Académie Ste-Cécile International School

ویندزور

مختلط

از کودکستان تا دوازدهم

11 تا 50 هزار دلار

دارد

Hudson College

تورنتو

مختلط

از کودکستان تا دوازدهم

19 هزار دلار

ندارد

 

 • نام بهترین دبیرستان های کانادا در جدول زیر نمایش داده شده است:

 

اسامی دبیرستان ها

مشخصات دبیرستان ها

Edmonton Public Schools

دبیرستان دولتی ادمونتون

از بزرگترین دبیرستان های شهر آلبرتا

از بهترین دبیرستان های کانادا

دارای امکاناتی مانند غواصی، استخرهای شنا، زمین های گلف و...

Bodwell High School

دبیرستان بادوول

از بهترین دبیرستان های خصوصی کانادا

دارای کلاس های هشتم تا دوازدهم

قرارگیری در بهترین منطقه ونکوور

برخورداری از چشم انداز عالی

دارای امکاناتی مانند استخر پوشیده، زمین تنیس، سالن تئاتر و موسیقی و...

Delta School District

دبیرستان دلتا کانادا

از دبیرستان های معروف ایالت بریتیش

امکاناتی مانند سالن های ورزشی، تئاتر، کافه تریا و...

Braemar College

کالج بریمار

مدرسه خصوصی

واقع در مرکز شهر تورنتو

قرارگیری در نزدیکی دانشگاه بریمار و ایستگاه مترو

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

هزینه تحصیل در مدارس کاناد ا برای مهاجران از حدود 8000 دلار کانادا آغاز خواهد شد که این مبلغ می تواند افزایش نیز داشته باشد. هزینه های جانبی مانند هزینه کتاب و لباس فرم مدارس کانادا را نیز باید در نظر داشت. در ادامه هزینه تحصیل در مدارس کانادا به صورت گزیده ای ارائه گردیده است:

 

نام دبیرستان

هزینه تحصیل

Edmonton public schools
دبیرستان دولتی ادمونتون

از 8000 تا 12000 دلار کانادا

Bodwell high school

دبیرستان بادوول

از 22500 دلار کانادا

Braemar collage
کالج بریمار

از 13200 دلار کانادا

Thompson rivers college
کالج تامسون ریور

از 18000دلار کانادا

Westwood high school
دبیرستان وستوود

از 18000 دلار کانادا

تمکن مالی تحصیل در مدارس کانادا

تمکن مالی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا لازم است، به این صورت است که علاوه بر این که نیاز است متقاضی شهریه مدرسه را پرداخت می کند، باید هزینه های یک سال زندگی در کانادا را هم در حساب خود به عنوان تمکن مالی نشان دهد که این هزینه به ازای هر ماه زندگی در کانادا بین 1000 الی 1200 یورو در ماه می باشد. به عبارتی برای یک سال تحصلی  بین 12 تا 14 هزار دلار تمکن مالی لازم است.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

کانادا دارای حکومت فدرال و متشکل از 10 ایالت و 3 قلمرو می باشد. هر ایالت دارای یک شورای نظارت بر آموزش و پرورش است که همگی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش کانادا فعالیت دارند.

 

شهریه

حداقل 14000 دلار برای مدارس روزانه

حداقل 35000 دلار برای مدرس شبانه

قوانین مدارس کانادا از نظر سن

سن اجباری آموزش 5 تا 18 سال

مدرک زبان مورد نیاز

به مدرک زبان نیاز نیاز و این شرایط را هر مدرسه به صورت مستقل برای آن تصمیم گیری می کند

زبان تدریس

انگلیسی و فرانسوی

شرایط ویزای همراه

امکان اخذ ویزا برای والدین وجود دارد اما با شرایط سختی همراه است

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی مدارس کانادا

قوانین مدارس کانادا برای پذیرش دانش آموزان مدارکی را طلب می نمایند که ارائه کامل این مدارک، موجب موافقت مدارس برای پذیرش افراد می شود. مهم ترین و اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مدارس کانادا، در نوشته های زیر خلاصه می شود:

 • تکمیل فرم مربوط به پذیرش تحصیلی مدارس کانادا برای مهاجران
 • ارائه پاسپورت و اسکن رنگی از آن
 • آدرس کامل متقاضی شامل: کد پستی، شماره تلفن، آدرس و...
 • مدرک تحصیلی و ریزنمرات به همراه ترجمه اصلی آنها
 • یک قطع عکس ۳.۵ × ۴.۵

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس کانادا

پذیرش تحصیلی در مدارس کانادا ممکن است به چندین مرحله تقسیم شود، اما این مراحل بستگی به نوع مدرسه، سطح تحصیلی، وضعیت مهاجرتی، و سایر عوامل دارد. در ادامه، مراحل گرفتن پذیرش تحصیلی در مدارس کانادا ذکر شده‌اند:

 • انتخاب مدرسه و برنامه تحصیلی: قبل از هر چیز، باید مدرسه و برنامه تحصیلی مورد نظر را انتخاب کنید.
 • ثبت نام: پس از انتخاب مدرسه و برنامه، باید درخواست خود را به مدرسه ارسال کنید. برخی از مدارس از سیستم آنلاین برای ثبت نام استفاده می‌کنند.
 • تهیه مدارک: مدارس اغلب از شما مدارک مختلفی مثل رزومه تحصیلی، نمرات، نامه توصیه، و ممکن است اطلاعات تست زبان انگلیسی و یا فرانسوی نیز درخواست کنند.
 • آزمون زبان انگلیسی: بسیاری از مدارس برای افرادی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم می‌آموزندند، آزمون‌های زبان مانند IELTS یا TOEFL را الزامی می‌کنند و دانش آموزان باید حد متناسبی از نمره را به دست بیاورند.
 • مصاحبه: برخی از مدارس ممکن است برای اخذ اطلاعات بیشتر یا بررسی مهارت‌های شما یک مصاحبه برگزار کنند.
 • پرداخت هزینه‌ها: بعد از پذیرش، باید هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی را پرداخت کنید. که بسته به نوع مدرسه خصوصی دولتی و شبانه از 8 هزار دلار به بالا می باشد.
 • دریافت ویزا: اگر شما مهاجرت دائمی ندارید، باید ویزای مطلوب برای تحصیل در کانادا درخواست کنید.

تحصیل رایگان در مدارس کانادا

در حالت کلی می توان گفت که برای تحصیل رایگان در مدارس کانادا، باید شما یا شهروند کانادایی باشید، و یا مقیم این کشور باشید، تا فرزندانتان بتوانند در تمامی مقاطع به صورت رایگان تحصیل کنند. اگر شما و فززندتان مقیم کشور کانادا باشید فرزندتان می تواند در مقطع دبستان، راهنمایی، دبیرستان به صورت رایگان به تحصیل بپردازید. اما فرزندان افرادی که در کانادا به عنوان دانش آموز خارجی به حساب می‌آیند، نیازمند پرداخت شهریه برای استفاده از مدارس دولتی در این کشور می باشند. در واقع دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس دولتی خصوصی و شبانه روزی باید شهریه پرداخت کنند.

تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

همه گیری تحصیل آنلاین در کانادا علاوه بر حفاظت از سلامتی دانش اموزان سبب کاهش هزینه ها نیز شده است. دانش آموزان می توانند در هر نقطه از جرافیای جهان به صورت مجازی و از طریق اینترنت و پلتفرم های آموزشی این مدارس، از اموزشی با کیفیت برخوردار شوند. در حال حاضر با پیشرفت کردن آموزش مجازی برخی از دانش آموزان به صورت مجازی در کانادا به تحصیل می پردازند. در واقع آموزش مجازی یک جایگزین برای آموزش حضوری می تواند باشد. در حال حاضر نوع سیستم آموزش آنلاین بسیار بهبود یافته ولی همچنان می تواند پیشرفته تر نیز گردد تا بتواند رقیب قوی برای آموزش حضوری مدارس باشد.

سیستم نمره دهی در مدارس کانادا چگونه است؟

طبق قوانین مدارس کانادا در مقطع ابتدایی، معدل کل (GPA) وجود دارد. مجموعه فعالیت ها و نمراتی که افراد از امتحانات و ارزشیابی ها کسب می نمایند، نمره آن کلاس را تشکیل می دهد. لازم به ذکر است که سیستم نمره دهی در مدارس کانادا در هر ایالت متفاوت می باشد و دانش آموزان دو بار در هر سال تحصیلی، کارنامه دریافت می نمایند. معیارهای کسب نمره در مدارس کانادا شامل: مقاله، انجام فعالیت و مشارکت در بحث های کلاسی، انجام فعالیت های محول شده از سوی معلم و... می باشد. نحوه نمره دهی در سیستم آموزش کانادا در مقطع دبیرستان به شرح زیر است:

حرف نمایشی به جای نمره

درصد نمره

شرح نمره

A+

95-100%

بسیار عالی

A

90-94%

عالی

A-

85-89%

بسیار خوب

B+

80-84%

بسیار خوب

B

75-79%

خوب

B-

70-74%

متوسط

C+

65-69%

رضایت بخش

C

60-64%

نمره قبولی

C-

55-59%

کمتر از قبولی

D

0-54%

مردود

تصاویر مدارس کانادا

Branksome-Hall

Branksome-Hall

تورنتو

شهر

دخترانه

جنسیت

از مهدکودک تا دوازدهم

مقاطع

16 تا 22 دانش آموز

سایز کلاس ها

انگلیسی

زبان تدریس

910 نفر

ظرفیت

37 تا 75 هزار دلار

شهریه

دارد (50 نفر)

شبانه

روزانه: 1 سپتامبر

شبانه: متغیر

ددلاین

 مرکز دو و میدانی و تندرستی

محوطه 13 هکتاری مرکز شهر

بورسیه وحمایت های مالی

امکانات

Upper Canada College

تورنتو

شهر

پسرانه

جنسیت

از مهدکودک تا دوازدهم

مقاطع

20 تا 25 دانش آموز

سایز کلاس ها

انگلیسی

زبان تدریس

1120 نفر

ظرفیت

36 تا 71 هزار دلار

شهریه

دارد (80 نفر)

شبانه

روزانه: 1 سپتامبر

شبانه: متغیر

ددلاین

19 ورزش مختلف و 80+ باشگاه

 برنامه جامع سلامتی

امکانات

Upper Canada College

The York School

The York School

تورنتو

شهر

مختلط

جنسیت

از مهدکودک تا دوازدهم

مقاطع

15 تا 20 دانش آموز

سایز کلاس ها

انگلیسی

زبان تدریس

742 نفر

ظرفیت

35 هزار دلار

شهریه

ندارد

شبانه

1 دسامبر

ددلاین

نرخ 100% پذیرش در دانشگاه

 تمرکز بر یادگیری تجربی

امکانات

Whytecliff Agile Learning Centres

لنگلی

شهر

مختلط

جنسیت

از هشتم تا دوازدهم

مقاطع

3 تا 6 دانش آموز

سایز کلاس ها

انگلیسی

زبان تدریس

46 نفر

ظرفیت

9 تا 20 هزار دلار

شهریه

ندارد

شبانه

متغیر

ددلاین

هر کودک یک برنامه شخصی متناسب با نقاط قوت و استعدادهای منحصر به فرد خود دریافت می کند.

امکانات

Whytecliff Agile Learning Centres

Appleby College

Appleby College

اوکویل

شهر

مختلط

جنسیت

از هفتم تا دوازدهم

مقاطع

12 تا 16 دانش آموز

سایز کلاس ها

انگلیسی

زبان تدریس

513 نفر

ظرفیت

42 تا 82 هزار دلار

شهریه

دارد (272 نفر)

شبانه

روزانه: 31 اکتبر

شبانه: متغیر

ددلاین

دیپلم کالج Appleby با اعتبار ممتاز جهانی

 برنامه شبانه روزی کلاس دوازدهم

امکانات

Albert College

بللویل

شهر

مختلط

جنسیت

از مهدکودک تا دوازدهم

مقاطع

15 دانش آموز

سایز کلاس ها

انگلیسی

زبان تدریس

204 نفر

ظرفیت

19 تا 76 هزار دلار

شهریه

دارد (99 نفر)

شبانه

متغیر

ددلاین

هیئت دانشجویی بین المللی از 20+ کشور

میان وعده ها و وعده های غذایی بدون هزینه اضافی ارائه می شود.

100% فارغ التحصیلان در مقطع دبیرستان در دانشگاه پذیرفته می شوند.

امکانات

Albert College

کتاب های درسی مدارس کانادا

همه هدف و تلاش کشور کانادا این است که با زیرساخت های بسیار کاربردی، تحصیل و کیفیت آموزش را از همان مقاطع ابتدایی شروع نماید. به همین دلیل است که استانداردهای آموزشی بالایی در مدارس کانادا براساس آموزش های سازمان یافته از طریق کتب درسی، برقرار است. اگر بخواهیم اشاره ای به کتاب های درسی مدارس کانادا داشته باشیم، باید به نام هایی همچون ریاضی، زبان انگلیسی، علوم، مطالعات هنر و بهداشت پرداخت. این کتاب های درسی با دارا بودن اصلی ترین سرفصل های درسی، افراد را آماده ورود به مقاطع بالاتر همچون دانشگاه های معتبر در هر جای جهان، می کند. همه استاندارد های لازم برای آموزش مبتنی بر ایده آل های پیشرفته ترین کشورهای جهان، در کتاب های درسی مدارس کانادا، آمده است.

مدارس ایرانی در کانادا

این مزیت غیر قابل چشم پوشی است که در کشوری دور از وطن بتوان وارد مدارس ایرانی کانادا که زبان آموزششان فارسی می باشد، شده و به تحصیل و دانش به سبک سیستم پیشرفته آموزشی کانادا پرداخت. اما این اتفاق مثبت در برخی از شهرهای مهم کانادا از جمله تورنتو و ونکوور به وقوع پیوسته است. در این مدارس، افراد هم به تسلط و مهارت زبانی می رسند و هم بعضی از سرفصل های درسی ایرانی را در کنار سرفصل های کانادایی به زبان فارسی، فرا می گیرند. 

برخی از مهم ترین مدارس ایرانی در کانادا شامل مدارس زیر است:

 • مدرسه ایرانی دهخدا:این مدرسه در مونترال کبک در حال فعالیت می باشد.
 • مدرسه نور دانش: مدرسه نور دانش در ونکوور برقرار است و در مقطع دبیرستان، پایه 8 تا 12 ام، دانش آموز می پذیرد.
 • مدرسه فردوس کیدز:در آنتاریو مشغول به فعالیت می باشد، مرکز آموزشی فرهنگی فارسی بوده که از چند ماهگی تا 12 سالگی، پذیرش دارد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانش آموزی کانادا جهت تحصیل در مدارس به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه پاسپورت فرد متقاضی که مدت اعتبار آن بیشتر از 6 ماه باشد همچنین پاسپورت قیم قانونی شخص متقاضی
 • دو قطعه عکس از فرد متقاضی
 • ارائه شناسنامه فرد متقاضی و قیم قانونی وی
 • ارائه نامه بانکی (تمکن مالی)
 • ارائه مدرک زبان (در صورت نیاز)
 • ارائه سوابق تحصیلی فرد متقاضی به همراه ریز نمرات آن ها
 • ارائه توصیه نامه مبنی بر رضایت اخلاقی و رفتاری و همچنین تحصیلی فرد دانش آموز
 • پرداخت شهریه کالج یا مدرسه های کانادا (بین 30 درصد تا کل مبلغ شهریه) براساس درخواست کالج یا مدرسه های کانادا فرد متقاضی

شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموزی کانادا

جهت تحصیل در مدارس کانادا، مهمترین دغدغه و نگرانی والدین، حضور آنها در کنار فرزندانشان می باشد. در این مورد باید گفت که برای تحصیل زیر 18 سال در کانادا مشغول به تحصیل در مدارس، امکان همراهی والدین وجود دارد که اقامت ایشان از نوع توریستی (VISITORY) می باشد و اجازه کار و تحصیل برای والدین فراهم نیست. و به آن ویزای گاردین کانادا نیز می گویند البته در سنین بالاتر نیز والدین می توانند با ویزای توریستی در کشور کانادا اقامت داشته باشند. ویزای توریستی کانادا به مدت 5 سال و به صورت multi صادر خواهد شد و والدین می توانند 6 ماه در سال، در کنار فرزند خود باشند که مدت 6 ماه حضور نیز به صورت 3 ماهه خواهد بود، یعنی والدین باید پس از 3 ماه حضور در کانادا، خروج از خاک داشته باشند و سپس برای 3 ماهه دوم وارد شوند. در این صورت می توانند مدت مشخصی را در کنار فرزندان خود حضور داشته باشند. اما نکته در اینجاست که والدین با اخذ ویزای توریستی، امکان اخذ اقامت دائم این کشور را نخواهند داشت و در صورتی که قصد اخذ اقامت داشته باشند، باید روش دیگری را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است به منظور بالابردن شانس ویزای توریستی جهت همراهی والدین با فرزند، ترجیحاً یکی از پدر یا مادر باید فرزند را همراهی نماید.

شرایط اسکان مدارس کانادا برای مهاجران

در صورتی که کودکان 12 سال و بیشتر که به منظور تحصیل در مدارس این کشور مهاجرت می کنند، نتوانند همراهی والدین خود را داشته باشند، یا باید در یک خانواده میزبان یا در محیط مدارس شبانه روزی، پذیرش بگیرند.

 • خانواده میزبان کانادایی: در صورتی که والدین بخواهند سرپرستی فرزند خود را به یک خانواده میزبان بسپارند باید جهت همخوانی با شرایط مربوطه (شرایط انتخاب خانواده میزبان)، بیشترین تلاش را داشته باشند. در این حالت فرزند شما از امکانات زیر بهره مند خواهد شود:
  • یک اتاق خواب خصوصی مبله
  • سه وعده غذایی در روز و میان وعده
  • حمایت «والدین»
  • آشنایی با جامعه محلی
  • دسترسی به فعالیت های تفریحی
 • محیط مدرسه شبانه روزی: در مدرسه شبانه روزی، فرزند شما با اهتمام کارکنان و معلمان مدرسه که دانش آموزان را در محیطی سالم و امن، نظارت و راهنمایی می کنند، در محیط مدرسه زندگی و تحصیل می کنند. از امکانات دریافتی دانش آموزیتان می توان به موارد زیر اشاره داشت:
  • محل سکونت
  • وعده های غذایی کامل و میان وعده ها
  • دسترسی به فعالیت های تفریحی
  • دریافت همیشگی راهنمایی در پروسه آموزشی از سوی معلمان مدرسه

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در مدارس کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ تحصیل در مدارس کانادا چگونه امکان پذیر است؟

دانش آموزان برای تحصیل بایستی برای مدارس شبانه روزی اقدام نمایند یا در homestay سکونت داشته باشند. یا در کانادا دارای قیم باشند.

✔️ بهترین مدارس کانادا برای تحصیل کدامند؟

مدارس ادمونتون، بادول، دلتا، بریمار، ...

✔️ هزینه تحصیل در مدارس کانادا چقدر است؟

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا از حدود 27000 دلار کانادا آغاز خواهد شد که این مبلغ می تواند افزایش نیز داشته باشد.

✔️ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

اخذ بورسیه تحصیلی برای این مقطع بسیار کار سختی است. مگر واقعا شخص نابغه باشد.


سخن پایانی

والدینی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند خود در این کشور را دارند، می توانند از بهترین مدارس کانادا، پذیرش تحصیلی برای فرزند خود اخذ نمایند. تحصیل در مدارس کانادا از سن 6 سالگی آغاز خواهد شد. اقدام برای تحصیل فرزندان در کانادا، موقعیتی مناسب جهت تأمین آینده آن ها با توجه به وضعیت مهاجرپذیری کشور کاناداست که در نهایت می تواند منجر به اخذ اقامت کانادا شود. موسسه ملک پور، با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و در اختیار داشتن مشاورین عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آمادگی ارائه خدمات و یاری شما در مسیر مهاجرت خود و عزیزانتان می باشد. با جستجوی عبارت تحصیل در مدارس کانادا ملک پور می توانید به صفحات رسمی این موسسه و فایل های صوتی تصویری جدید در این زمینه دست یابید. شما همراهان گرامی می توانید از طریق تماس با ما و دریافت مشاوره رایگان تلفنی، شرایط خود جهت اخذ ویزای تحصیل در مدارس کانادا را ارزیابی نمایید. همچنین درخواست شما جهت تماس با ما و دریافت مشاوره رایگان تلفنی، از طریق تکمیل فرم تماس نیز ثبت می شود.

امتیاز 4.6 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
علی شهبازی
با سلام ممنون بابت سایت و مقالات به روز و علمی شما یک سوال داشتم برای تحصیل در مدارس کانادا میشه همزمان پدر مادر هم با بچه برند و اینکه مدارس شبانه بهتره یا روزانه من یک دختر 12 ساله دارم از نظر مالی مشکلی ندارم می توانم هزینه هایی که در مقاله اورده اید ساپورت کنم. ممنون می شوم به سوالم پاسخ بدهید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، امکان اقدام برای یکی از والدین فرزندان زیر 18 سال امکان پذیر است. در انتخاب مدارس شبانه روزی و روزانه بستگی به خود شخص دارد. مدارس شبانه روزی به دلیل تقبل تمامی هزینه ها و امور دانش آموزان، عموماً هزینه های بالاتری دارند. در صورت عدم امکان همراهی والدین، انتخاب مدارس روزانه و گزینه homestay جهت اقامت فرزندان به دلیل معاشرت با خانواده کانادایی و تطابق با فرهنگ آنان مناسب تر می باشد. * مانا باشید *
نوشین مشاک
سلام وعرض ادب خدمت شما ممنونم بابت مقاله بسیار خوب و اطلاعات کاملی که در اختیار ما میگذارید من میخواستم هر د و فرزندم رو برای ادامه تحصیل در مدارس کانادا بفرستم سوالی که برای من پیش اومده این است که چطور میتونم کنار اونها زندکی کنم و ایا امکان کار یا تحصیل در اونجا را دارم یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان سوال شما بسیار کلی است و بسته به سن و شرایط مالی شما دارد اگر فرزندان شما زیر 15 سال باشند می توانید با ویزای همراه اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مهران احمدی
سلام و عرض ادب. وقتتون بخیر ممنونم بابت مقالات خیلی خوبتون پیرامون تحصیل در مدارس کانادا . یگ سوالی از حضورتون داشتم. ایا هوم استی که فرمودید هزینه بالایی دارد؟ ماهیانه به طور میانگین چقدر هزینه دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان هوم استی عموماً به همراه هزینه خورد و خوراک در سال بطور میانگین 18 تا 25 هزار دلار کانادا متغییر است که تقریبا 1300 تا 1700 دلار کانادا در ماه می باشد. موفق باشید
نسترن احمدی
سلام ممنون از اطلاعات مفید و سایت خیلی خوبتون من یک فرزند ۶ ساله دارم و قصد دارم برای تحصیل فرزندم اقدام کنم میخواستم در مورد نحوه پذیرش مدارس کانادا و اینکه خودم هم بتونم همراهش باشم راهنمایی کنید لطفا ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر شما را راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی بخواهید برای فرزند زیر ده سال اقدام نمایید کشور کانادا و انگلستان گزینه مناسبی است و در سال هم فقط یک بار پذیرش دارند. کشور کانادا فقط به مادر یا پدر یکی از والدین ویزای همراه می دهد ولی با این ویزا اجازه کار ندارید. پیشنهاد می کنم اگر هدف شما مهاجرت از طریق تحصیل فرزند است حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
تینا رحمانی نسب
سلام خدمت مجموعه دلسوز و پر تلاش MIE. تشکر ویژه میکنم از آقای دکتر ملک پور. من دانش آموز کلاس نهم هستم و قصد انتخاب رشته تجربی برای سال بعد دارم. دلم میخاد که در کانادا رشته پزشکی بخونم. یکی از راه هایی که به ذهنم رسیده اینه که سالهای آخر دبیرستانمو برم کانادا که راحت تر بتونم وارد دانشگاه پزشکی کانادا بشم. به نظر شما چند سال قبل دیپلم اقدام کنم بهتره و تاثیر بیشتری داره؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی، ممنون از لطف و اظهار محبت شما، قطعاً با تحصیل در کالج های کانادا شرایط شما جهت ورود به دانشگاه های کانادا و رشته پزشکی بهبود خواهد یافت. از سن 12 سال شما به سادگی می توانید جهت تحصیل در مدارس کانادا اقدام فرمایید. شما می توانید با ارتباط با مشاورین، مقدمات لازم جهت ورود به کانادا در سال تحصیلی جدید فراهم آورید. * مانا باشید *
حسین فرح ابادی
سلام وقت بخیر با تشکر از مقاله خوبتون و اقای دکتر ایا تحصیل فرزند من که 12 سالش هست در کانادا رایگان میتونه باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف شما. امکان تحصیل در مدارس دولتی کانادا صرفً برای دانش آموزانی امکان پذیر است که والدینشان اقامت کانادا را داشته باشند. * مانا باشید *
عباس رحیمی
سلام خیلی مقاله خوبی بود برای تحصیل توی مدارس کانادا از چه سنی شانس ویزا هست واقعا؟ شنیدم زیر ۱۲ سال خیلی سخته و امکانش نیست. بعد معدل بچه خیلی خوب باشه میشه بورسیه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز مجموعه MIE از سن 8 - 9 سال هم برای بچه ها اقدام می کند منتها باتوجه به اینکه در حال حاضر کشور کانادا به راحتی ویزای گارین را به ایرانی ها نمی دهد و در شرایطی فقط پدر یا مادر یکی میتواند بعنوان همراه باشد بهتر است که بچه در سنی اقدام نمایند که بتوانند از پس برخی از کارهای خود بر بیایند. در مدارس ابتدا بورسیه وجود ندارد اما می توان در شهریه ها تخفیف گرفت. موفق باشید
حمیدپور
سلام و عرض ادب خدمت استاد ملک پور گرامی ما برای پسرمون میخوایم واسه مدارس اقدام کنیم به خاطر مهاجرپذیر و رفتار خوب با مهاجرا ما خودمون کانادا رو انتخاب کردیم پسرمون 16 سالشه و میتونه مدارسی درس بخونه که از نظر امنیت مورد تائید دولت باشه ؟ چون فقط بحث امنیت جانی مطرح نیست میدونیم کانادا امن هست از نظر امنیت روحی و ذهنی هستش که آیا مدارسی هستن که تو این موارد هم برای بچه ها خدماتی مثل روان شناس و ... داشته باشند ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز نگرانی شما کاملاً قایل درک هست و موسسه ملک پور هم برای کاهش این نگرانی ها سعی بر ارائه بهترین خدمات دارد و فقط با 20 مدرسه کالج اول کشور کانادا که مورد تایید دولت و همچنین دارای بالاترین سطح آموزشی را داشته باشند پیشنهاد میکند. حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سینا داوودی
سلام و بسیار سپاسگزارم از مقاله خوبتان به خصوص ویدئو های جناب آقای افضلی و جناب ملک پور یک سوال داشتم. آیا در حین تحصیل فرزندان به پدرو مادر اقامت داده می شود؟ یک سوال دیگر این است که آیا فرزندانی که از کانادا فارغ التحصیل می شوند اقامت دریافت می کنند؟ خیلی ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عر ض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کشور کاناا و بچه هایی زیر 18 سال سال دارند شرایط بسیار خوبی را فراهم کرده است و بعد از تحصیل به راحتی می توانند وارد بازار کار یا دانشگاه های معتبر برای ادامه تحصیل شوند اما درخصوص پدر و مادر در حال حاضر کشور کانادا به یکی از والدین ویزای همراه می دهد.
محمدی
عرض ادب و ارادت آیا راهی هست که به هر طریقی بشه همزمان با دریافت اقامت تحصیلی برای فرزندانمون ما هم بتونیم اقامتی داشته باشیم که در کنار اون ها باشیم؟ دو پسر دوقلوی 13 ساله دارم و خودم 46 ساله و پزشک عمومی هستم .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی معمولاً کشور کانادا به همراه ویزای تحصیل فرزندان زیر 18 سال به پدر یا مادر ویزای همراه می دهد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما بصورت رایگان بیشتر راهنمایی تان نمایند. موفق باشید.
مریم احمدی
سلام وقتتون بخیر و ممنون از مقاله خوبتون سوال من این هست که ایا در حال حاضر این امکان وجود داره که من بتونم فرزندم رو که متولد کاناداست در مدارس ابتدایی این کشور ثبت نام کنم و به واسطه تحصیل و حضور فرزند زیر 18 سالم در این کشور خودم هم بتونم اقامت بگیرم یا حتی ویزای توریستی ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب تحصیل فرزند شما به شما اقامت نمی دهد تنها می توانید از ویزا مالتی پل استفاده کنید تا سالی 6 ماه کنار ایشان حضور داشته باشید . با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان استفاده نمایید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تر دریافت نمایید .
Mahyar
سلام من 14 سالمه الان پایه هشتم هستم میخواستم برای تحصیل پایه نهم در کانادا یا کشور های اروپایی اقدام کنم ؟ همه نمراتم در پایه هفتمم همه 19 19.5 و 20 بوده. از نظر مالی (1.000.000.000تومان یا بیشتر) زبان هم کمی بلدم (خوب) به نظر شما در کشور کانادا یا کشور های اروپایی میتونم اقدام کنم؟ و اگر میشه چه زمانی ميتونم اقدام کنم ؟ 👈👈آیا شما کسي یا داشتید که برای مدارس (پایه نهم و.) در کانادا یا کشور های اروپایی ويزای تحصیلی گرفته باشه؟؟👉 👈لطفا کامل و با جزئیات راهنمایی کنید 🙏🙏🙏🙏🙏 ممنون از سایت خوبتون 🙏🙏
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله شرایط شما بسیار خوب می باشد بله برای کانادا یا اروپا می توانید اقدام فرمایید پروسه حدودا 9 ماه زمان می برد شما می توانید در مدارس کانادا تحصیل نمایید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید .
کوروش باقرصاد
با سلام ببخشید من 14 سال سن دارم و کلاس هشتمم را به اتمام رساندم و معدل همه دوران تحصیلم بالای 19 بوده و کاملا به زبان انگلیسی مسلط هستم از لحاظ شرایط مالی هم مشکلی ندارم و میخوام برای سال یا دهم و یا یازدهم در کانادا تحصیل کنم و بعد از ان هم به دانشگاه بروم از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم . میخواستم بدونم به نظر شما مدارس شبانه روزی گزینه خوبی هستند ؟ و حدود شهریه ام چقدره؟ و امکان اخذ ویزا دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، مدارس بین المللی بهترین گزینه برای دانش آموزانی است که می خواهند برای تحصیل وارد کشوری دیگر شوند و مدارس بین المللی متعددی در کانادا برای این امر وجود دارد. هزینه تحصیل در مدارس با توجه به امکانات مدارس متغیر است و از حدود هزینه 30 الی 40 هزار دلار هزینه های تحصیل و زندگی شما آغاز می گردد و شانس ویزای شما نیز بالاست.
مبین صانعی
سلام باتشکر از مقاله خوبتون مدارس شبانه روزی هستن که هزینه کمتری داشته باشن؟ ایا میشه داخل مدارس شبانه روزی کار هم کرد یا نه؟ اگر که میشه کار کرد من که 15 سالمه چجور کارایی میتونم بکنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز برای اخذ پذیرش در ایران و تحصیل در مدارس بین المللی بایستی هزینه تحصیل پرداخت گردد. اجازه کار بعد از ورود به دانشگاه وجود دارد.
....
در صورتی که قیم یا فردی که در کانادا زندگی می‌کند امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی وجود دارد؟ درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در صورتی که شما در این کشور قیم داشته باشید می توانید در مدارس دولتی تحصیل نمایید 
ayda
میخواستم بدونم امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا برای فرزندان اتباع در کانادا هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام در صورت داشتن اقامت دائم بله
مینا
سلام درسته که مدارس ایرانی در کانادا وجود داره؟شرایطش چجوری هست و زبان تدریسش چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله مدارس ایرانی در کشور کانادا وجود دارد که زبان تحصیل آنها فارسی اما براساس سیستم آموزشی کانادا پیش می رود.
آیسودا
آیا تو کانادا امکان تحصیل رایگان در مدارس هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
اگر شما مقیم این کشور بشوید امکان تحصیل رایگان برای فرزندان شما در مدارس دولتی این کشور وجود دارد.
نفیسه
همراه دانش آموز اجازه کار هم داره؟ با ویزای همراه میشه کار کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
خیر وع اقامت والدین به صورت توریستی است و اجازه کار و تحصیل به آنها داده نمی شود.
صابره اسلامی
عرض ادب. درسته که در کانادا مدرسه های ایرانی هم هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز بله مدرسه های ایرانی که با سیستم کانادایی اداره می شوند اما بعضی از دروس مربوط به ایران رو هم در برنامه خود جای داده اند.
آسیه پاشایی
آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس برای دانش آموزان خارج از کانادا وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام امکان تحصیل رایگان برای دانش آموزان خارجی در این کشور وجود ندارد
مهین مرادی
سلام میخواستم بپرسم که من اگر برای فرزندم بتونم ویزای تحصیلی برای مدارس کانادا رو بگیرم امکانش هست که من هم بتونم ویزای همراه بگیرم و اجازه کار داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با تحصیل فرزندتان در کانادا شما می توانید ویزای همراه VISITORY را دریافت نمایید اما اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.
حامد خدابخش
سلام من یک شرایط کاری برام محیا شده که در سال جدید قرار هست به کانادا مهاجرت کنم میخواستم بدونم برای فرزندم که هیچ تسلطی به زبان خارجی نداره امکان تحصیل به زبان فارسی در مدارس ایرانی وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله امکان تحصیل در برخی از مدارس ایرانی در کشور کانادا در برخی استان ها می باشد مانند: مدرسه دهخدا در مونترال کبک مدرسه نور دانش: ونکوور و...
مبین خالدی
وقت بخیر. پسرم ۱۲ سالشه و نمرات خوبی رو تو مدارس داشته. از هفت سالگی هم من توی کانون زبان ثبتنامش کرده بودم و الان میتونه خیلی روان به زبون انگلیسی صحبت کنه. میخواستم برای ادامه تحصیلات بفرستمش کانادا و فقط خواهرم رو توی این کشور به عنوان شخص آشنا دارم منتهی خودم نمیتونم برم(همسرم ۷ ساله که فوت شدن). موانعی که سر راهش میمونن چیا میتونن باشن؟از لحاظ مالی تا میتونم به طور کامل ساپورتش کنم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شما شرایط مالی مناسبی داشته باشید می توانید فرزندنتان را در مدارس بین المللی که محل اسکان و خورد و خورا را هم تامین می کنند ثبت نام بفرمایید. یا خواهر محترمتان اگر امکانش را دارند با اداره اقامت مشورت بکنند ببینند بعنوان قیم یا کاستودین می توانند برای فرزند شما باشند یا خیر. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
مریم مرادی
آیا امکان تحصیل در مدارس ایرانی در ونکوور وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله خوشبختانه مدرسه نور دانش در ونکوور برقرار است و در مقطع دبیرستان، پایه 8 تا 12 ام، دانش آموز می پذیرد.
صابر صادقی
سلام من از روش جاب آفر اقدام کردم و موفق شدم ویزام رو بگیرم و قراره خانوادگی به کانادا بریم میخواستم بدونم حدود هزینه های تحصیل بچه ها چقدر میشه تقریبا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام به طور میانگین هزینه تحصیل فرزندان در مدارس 25 هزار دلار کانادا می باشد.
هاشم هدایتی
سلام قصد دارم برای بیزینس و کار خانوادگی به کانادا بریم ولی پسرم تسلط کافی به زبان نداره میخواستم بدونم مدرسه های ایرانی که لازم نباشه حتما زبان انگلیسی خیلی خوب بلد باشن بچه ها هست که بتونن اونجا ادامه تحصیل بدن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام بله خوشبختانه در برخی استان های کانادا مدارس ایرانی وجود دارد که می توانند در این مدارس به تحصیل بپردازند.
mahmood
سلام هزینه های تحصیل در مدارس کانادا از چقدر شروع میشه آیا امکان اینکه بشه بچه ها تحصیل رایگان داشته باشند وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اگر شما مقیم این کشور باشید تحصیل فرزندان دایگان خواهد بود اما اگر فرزندان را برای تحصیل به این کشور اعزام کنید نیاز به پرداخت شهریه می باشد که شهریه مدارس بین المللی از27 هزار دلار شروع می شود
بهرام
سلام من یه دختر 15 ساله دارم میخوام برای تحصیل بفرستم بره کانادا هزینه های تحصیل در مقطع دبیرستان چقدره؟ امکان دریافت بورسیه هم هست؟ دخترم آیلتس6 داره توی شطرنج استانی هم رتبه داره.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود هزینه های تحصیل معمولا از 27 هزار دلار شروع می شود به بالا. برای دریافت بورسیه معمولا فقط در صورتی به افراد اعطا می شود که دارای ویزگی خاص علمی باشند و واقعا نابغه باشند لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید.
سعید گل افشان
سلام روزتون بخیر میخواستم بدونم اگر پسرم دوره دبیرستان رو در کانادا تحصیل کنه بدون کنکور میتونه برای رشته های پزشکی در کانادا اقدام کنه؟ پسر من 16 سالشه امسال رشته تجربی رو انتخاب مرد برای تحصیل به زبان انگلیسیی هم نسبی تسلط داره.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اگر قصد دارید فرزند تان برای دوره پزشکی اقدام کند باید در ابتدا یک دوره لیسانس علوم پایه مرتبط با علوم پزشکی مانند بیولوژی، زیست شناسی،و... را بخواند و یا معادل آن را داشته باشد. در صورت با قبولی در آزمون MCAT می تواند وارد رشته های پزشکی شوند. برای کسب راهنمایی های دقیق تر با دفاتر ما در ارتباط باشید.
I'm ayda
سلام عزیزم من میخواستم واسه سال ۱۲ برم کانادا تحصیل کنم‌امکانش هست تازه وارد ۱۸سالش میشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام بله دوست عزیز در صورت اینکه امسال پایه یازدهم هستید می توانید برای کلاس دوازدهم پذیرش بگیرید. برای دریافت مشاوره با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.
رومینا رانکوهی
سلام و عرض ادب دختر من ۷ سالشه میخوام برای تحصیل در مدرسه برای کانادا برای ایشون اقدام کنم. آیا امکان ویزای گاردین برای بنده هست؟ بنده ۳۴ سالمه و مطلقه هستم. ایا من اگه اونجا کار پیدا کنم ویزای گاردینم رو میتونم به ویزای کار تبدیل کنم و تحصیل دخترم رایگان بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این امکان وجود دارد.
Gohar
سلام دختر من ۱۳ سالشه و درسش هم خیلی خوبه تسلطش به زبان انگلیسی هم تقریبا بالاس میتونم برای تحصیلش در مدارس کانادا اقدام کنم و از طریق دخترم ما هم به کانادا بریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله شما میتوانید برای تحصیل دخترتان در کانادا اقدام داشته باشید اما برای دریافت اقامت خودتان نمیتوان تضمین ارائه نمود ولی بسته به نظر وکیل این امر نیز امکان پذیر می باشد.
سلیمانی
سلام. خواندن این مقاله ی پر بار بسیاری از سوالاتم را پاسخ داد اما یک سوال برایم پیش آمد که برای تحصیل در مدارس کانادا، امکان همراه شدن با فرزندم را دارم یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورتی که سن فرزندتان زیر ۱۲ سال باشند برای اخذ ویرای همراه شانس خواهید داشت.
مرضیه
سلام فرزند من نهم است و برای دهم نظر داریم او را در مدارس کانادا ثبت نام کنیم، آیا روش تحصیلی قبلی اش که طبق سیستم آموزشی ایران است، به تحصیل او در سیستم آموزشی کانادا لطمه می زند؟ لازم است دوره های خاصی را بگذراند یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می‌توانید فرزندتان را در مدرسه بین‌المللی ثبت نام کنید که از لحاظ آموزشی مدارس بسیار مطرحی می‌باشند. در ضمن مدرسه سطح دانش دانش آموز را بررسی می‌نماید و در صورت نیاز دوره‌های لازم را برگزار می‌کنند
فرزانه
سلام خسته نباشیدبنده یک فرزند 10 ساله دارم و سطح زبانشم خوبه و میخواستم برای تحصیل کانادا اقدام کنم چه تمکنی مورد نیازه و ایا امکان دریافت ویزا برای بنده هم وجود داره که همراه فرزندم برم ممنون میشم راهنمایی کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این امکان وجود دارد که شما نیز بتوانید ویزای گاردین دریافت نمایید. داشتن حداقل سرمایه حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار برای یک سال ضروری می‌باشد.
Mamad kh
سلام من 16 سالمه و کلاس یازدهم ام و میخواستم برای کلاس دوازهم اقدام کنم و مشکل مالی ام ندارم فقط میخوام بدونم حداقل معدل کلاس دهم و یازدهم باید چقدر باشه تا پذیرش بگیریم؟ 17 یا 18 به بالا خوبه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز ریز نمرات سه سال آخر شما بررسی می‌گردد و صرفاً معدل یک سال ملاک نمی‌باشد که معدل بالای ۱۷ برای اخذ پذیرش تحصیلی مناسب می‌باشد.
جیرودی
فرزند بنده 16 سالشه و میخواستیم برای مدارس کانادا اقدام کنیم زبانش در حد ایلتس 5 هستش ممنون میشم بفرمایید شرایط همراه به چه صورته و ایا بنده هم میتونم با ایشون اقدام کنم و ویزا بگیریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان اقدام برای فرزند شما وجود دارد اما تضمینی برای ویزای همراه به والدین نمیتوان ارائه نمود و شرایط شما برای این امر باید دقیق تر بررسی شود.
سعادت زاده
سلام و وقت بخیر برای تحصیل در کانادا توی دوره ی راهنمایی حداقل سطح زبان انگلیسی باید چندباشه و چقدر سالیانه باید هزینه تحصیل و زندگی داشته باشیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بایستی در حد ایلتس ۵ باشد. سالیانه هزینه تحصیل و زندگی حداقل ۴۰ هزار دلار می باشد.
مشاوره رایگان