تحصیل در مدارس نیوزلند

1 دی 1401 3 نظر

تحصیل در مدارس نیوزلند

کشور نیوزلند به دلایل بسیاری همچون آب و هوای معتدل و مناسب، وجود مناظر زیبای طبیعی، برخورداری از امنیت بالا، سیستم آموزشی بسیار قوی و وجود دانشگاه های معتبری همچون داشگاه آکلند، از محبوبیت بسیاری در بین متقاضیان تحصیل در خارج از کشور برخوردار است. به دلیل وجود هزینه های نسبتاً پایین زندگی و امکانات جانبی در این کشور، بسیاری از افراد، تحصیل در مدارس نیوزلند را برای رقم زدن آینده تحصیلی و کاری فرزندان خود در نظر می گیرند. تحصیل در مدارس نیوزلند از سن ۶ سالگی آغاز شده و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد. سیستم آموزشی این کشور، تحصیل در مدارس نیوزلند را به سه دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تقسیم کرده است. شهریه سالیانه تحصیل دانش آموزان در مدارس بین المللی نیوزلند متفاوت است؛ اما به طور میانگین می توان این هزینه ها را سالیانه حدود ۲۰ هزار دلار نیوزلند تخمین زد. در ادامه، توضیحات جامعی در خصوص تحصیل در مدارس نیوزلند و همچنین شرایط ویزای همراه تحصیلی نیوزلند در اختیار شما مخاطبین و همراهان عزیز قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی و بهره گیری از تخصص مشاوران توانمند در زمینه مهاجرت، با موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید. عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند، عبارتند از:

 • مقاطع تحصیلی مدارس نیوزلند
 • شرایط تحصیل در نیوزیلند
 • هزینه تحصیل در نیوزلند
 • هزینه زندگی در نیوزلند
 • تحصیل در مدارس دولتی نیوزلند
 • تحصیل در مدارس خصوصی نیوزلند
 • مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند
 • شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموز در نیوزیلند
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در مدارس نیوزیلند
 • سخن پایانی در باب تحصیل در مدارس نیوزلند

تحصیل در مدارس نیوزلندمقاطع تحصیلی مدارس نیوزلند

کودکان در نیوزلند از سن ۵ الی ۶ سالگی، تحصیل در مدارس نیوزلند را آغاز می کنند. تحصیل در مدارس نیوزلند از مقطع ابتدایی شروع می شود. دوره ابتدایی، پایه اول تا ششم را پوشش می دهد و عموماً دانش آموزان برای گذراندن پایه هفتم و هشتم وارد دوره راهنمایی می شوند. لازم به ذکر است که برخی از مدارس نیوزلند، یک دوره کلی از سال اول تا هشتم را تحت عنوان دوره ابتدایی برای دانش آموزان ارائه می دهند. پس از اتمام سال هشتم، دانش آموزان برای گذراندن سال های نهم تا سیزدهم تحصیل خود، وارد دوره دبیرستان و یا کالج می شوند. در جدول ذیل، اطلاعات کلی هر یک از مقاطع تحصیلی در مدارس نیوزلند ارائه شده است.

 

دبیرستان

راهنمایی

ابتدایی

مقطع

۱۳-۹

۸-۷

۶-۱

پایه

۱۶-۱۳

۱۳-۱۱

۱۱-۶

سن

شرایط تحصیل در نیوزلند

در ارتباط با شرایط تحصیل در مدارس نیوزلند، موضوعات بسیاری از جمله چگونگی سیستم آموزشی کشور نیوزلند برای پذیرش تحصیلی دانش آموزان بین المللی، شرایط تحصیل رایگان در نیوزیلند و نیز امکان تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان مطرح می شود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور به رشته تحریر درآمده و هرگونه کپی برداری از آن، شرعاً و قانوناً حرام است. به طور اجمالی، شرایط ورود به مدارس نیوزلند بدین صورت است که متقاصیان مدارکی از قبیل پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی مقاطع قبلی، گواهی سلامت و. . . را تهیه می نمایند. مدارک دیگری همچون مدرک زبان و رسید پرداخت هزینه های ثبت نام نیز لازم است که بسته به مدرسه مورد نظر، مدرک زبان و مبلغ شهریه مورد نیاز، متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که برخی از مدارس ممکن است انجام مصاحبه از طریق اسکایپ با دانش آموز را الزامی بدانند؛ لذا دانش آموزان به خصوص در مقاطع بالا نیاز به داشتن سطح قابل قبولی از دانش زبان انگلیسی هستند. در مقاله ذیل، اطلاعات کامل و جامعی در زمینه تحصیل در نیوزلند ارائه شده است.

تحصیل در استرالیا

تحصیل در نیوزلند

هزینه تحصیل در نیوزیلند

یکی از موضوعات مهمی که همواره ذهن دانش آموزان و والدین را در انتخاب محل تحصیل به خود مشغول می کند، موضوع هزینه های تحصیل است. تحصیل در مدارس نیوزلند به دو نوع زیر تقسیم می شود:

 • تحصیل در مدارس دولتی نیوزلند

هر مدرسه دولتی توسط هیئت امنای منتخب اداره می شود. این هیئت امنا متشکل است از: مدیر مدرسه، تعدادی از متولیان (معمولاً 5 نفر) که توسط والدین دانش آموزان انتخاب می شوند، یک معتمد کارمند که توسط کارمندان مدرسه انتخاب می شود. مدارس دولتی نیوزلند هزینه ها و بودجه خود را از طرف دولت تأمین می نمایند و هزینه تحصیل در آن برای شهروندان و ساکنین دائمی نیوزلند، رایگان است. بر این اساس، والدین و دانش آموزان تنها ملزم به پرداخت هزینه های جانبی تحصیل می باشند.

 • تحصیل در مدارس خصوصی نیوزلند

مدارس خصوصی نیوزلند عمده بودجه خود را از شهریه دانش آموزان تأمین کرده و تنها مقدار کمی کمک مالی از سوی دولت دریافت می نمایند. بنابراین متقاضیان تحصیل در مدارس خصوصی نیوزلند ملزم به پرداخت هزینه های سالیانه به عنوان شهریه هستند. در ادامه برخی از مدارس بین المللی نیوزلند را معرفی کرده و مورد بررسی قرار داده ایم:

کالج بین المللی اوکلند (AIC): این کالج برای پذیرش دانش آموزان، امتحان ورودی مخصوص به خود را برگزار کرده و دانش آموزان را در رشته های ریاضی و انگلیسی تست می کند. علاوه بر این، داوطلبان موفق می بایست در مصاحبه نیز شرکت نمایند. در کالج اوکلند، بورس های جزئی سالیانه ارائه می دهد. شهریه تحصیل در AIC در حدود 18.000 دلار برای ساکنان نیوزیلند و 25.000 دلار برای دانشجویان بین المللی تعیین شده است. استفاده از امکاناتی همچون خوابگاه و وعده های غذایی نیز هزینه ای حدود 18.000 دلار برای دانش آموزان دربردارد. همچنین هزینه ثبت نام اضافی و هزینه های گوناگون دیگری نیز باید پرداخت شود. سطح هزینه در سایر مدارس خصوصی از مدرسه به مدرسه متفاوت است. اما می توان گفت این هزینه ها به طور میانگین سالانه 20.000 دلار برای مدارس شبانه روزی تخمین زده می شود. همچنین لازم به ذکر است که هزینه ها می تواند به طور گسترده ای میان کودکان مقیم نیوزیلند و کسانی که از خارج زندگی می کنند، متفاوت باشد. در صورت مراجعه به لینک ذیل می توانید در خصوص شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند جهت تأمین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور، اطلاعات مفیدی به دست آورید.

تحصیل در مدارس نیوزلند

بورسیه تحصیلی نیوزلند

هزینه زندگی در نیوزلند

در خصوص تحصیل در نیوزلند، هزینه های زندگی می تواند حالت دانشجویی بگیرد و دانشجویان در کمترین حالت های ممکن مدیریت مالی هزینه های خود را بر عهده بگیرند. گفتنی است که هزینه های زندگی در کشور نیوزلند بالا می باشد و میزان دریافتی حقوق به صورت میانگین نیز در حالت عادی قرار دارد. به صورت کلی هزینه های زندگی در کشور نیوزلند به 1500 تا 2000 یورو خواهد رسید. در ادامه به شرح هزینه های زندگی در نیوزلند خواهیم پرداخت.

اقلام

قیمت ها

شیر

هر لیتر 1.62 یورو

نان

1.35 یورو

برنج

هر کیلو 1.60 یورو

تخم مرغ

هر 12 عدد 2.83 یورو

پنیر محلی

هر کیلو 5.88 یورو

گوشت مرغ

هر کیلو 7.52 یورو

گوشت قرمز

هر کیلو 10.14 یورو

سیب

هر کیلو 2.18 یورو

موز

هر کیلو 1.18 یورو

بلیط یک طرفه مترو

2.12 یورو

بنزین

هر لیتر 1.33 یورو

اجازه خانه یک خوابه در مرکز شهر

895 یورو

اجاره خانه یک خوابه در خارج شهر

742 یورو

میزان دریافتی هر فرد عادی در نیوزلند

2200 یورو در ماه

اینترنت ماهیانه با سرعت بالا

52 یورو

شلوار جین

64 یورو

تحصیل در نیوزلند

هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند

مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند

یکی از مهم ترین مراحل تحصیل در مدارس نیوزلند، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. صرف دریافت پذیرش از مدارس هلند نمی تواند منجر به اخذ اقامت این کشور برای متقاضیان شود. برای این منظور بایستی که مدارکی مانند مدارک هویتی، نامه پذیرش تحصیلی، مدارک تحصیلی، بیمه مسافرتی، گواهی سلامت، نامه عدم سوء سابقه و نامه تمکن مالی به صورت کامل و بدون نقص به سفارت تحویل داده شود تا ویزای تحصیلی هلند صادر شود. لازم به ذکر است که کلیه مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشد. رای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید به سایت رسمی سفارت کشور نیوزیلند مراجعه فرمایید:

تحصیل در مدارس نیوزلند

سایت رسمی سفارت نیوزلند

شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموز در نیوزیلند

به طور کلی ویزاهای همراه انواع گوناگونی دارند و در این بخش سعی داریم که شرایط دریافت شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموز در نیوزیلند یا همان ویزای گاردین را مورد بررسی قرار دهیم. ویزای همراه به متقاضی (یکی از والدین دانش آموز و یا قیم قانونی دانش آموز) اجازه می دهد تا زمانی که دانش آموز برای تحصیل در مدارس نیوزلند، مقیم این کشور است، در کنار وی بماند. این ویزا همزمان با صدور ویزای دانش آموز صادر می شود. لازم به ذکر است که این نوع ویزا فقط یک بار و برای یکی از والدین صادر می شود. با اقدام برای دیگر روش های مهاجرتی که دارای آثار اقامتی می باشند، می توان برای دریافت اقامت این کشور توسط والدین اقدام شود. اطلاع از کلیه روش های مهاجرتی در کشور هلند با تهیه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت به تدریس مدیر موسسه ملک پور امکان پذیر است. برای تهیه این محصول می توانید از طریق لینک ذیل اقدام نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس نیوزلند

آیا تحصیل در مدارس نیوزلند رایگان است؟

تحصیل در مدارس دولتی نیوزلند رایگان است؛ اما تنها شهروندان و ساکنین دائمی نیوزلند امکان بهره مندی از تحصیل در مدارس دولتی نیوزلند را دارند.

تحصیل در مدارس نیوزلند برای کدام رنج سنی امکان پذیر است؟

تحصیل در مدارس نیوزلند برای رنج سنی ۶ تا ۱۸ سال امکان پذیر است.

میانگین شهریه تحصیل در مدارس نیوزلند چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مدارس نیوزلند متفاوت است؛ اما به طور میانگین می توان این هزینه ها را در حدود سالانه ۲۰ هزار دلار نیوزلند تخمین زد.

آیا دریافت ویزای همراه دانش آموزی نیوزلند برای والدین امکان پذیر است؟

بله؛ این ویزا تنها یک بار و برای یکی از والدین دانش آموز صادر می شود و تا پایان تحصیلات وی معتبر خواهد بود.


_____________ سخن پایانی در باب تحصیل در مدارس نیوزلند _____________

بنا برآنچه در این نوشتار بررسی شد و با توجه به شرایط رفاهی و امکانات آموزشی بسیار مناسب در کشور نیوزلند، همه ساله متقاضیان بسیاری برای تحصیل در مدارس نیوزلند اقدام نموده و اهدافی همچون تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور را دنبال می نمایند. همانطور که گفته شد در سیستم آموزشی نیوزلند، انواع مدارس دولتی و خصوصی تعریف شده است؛ اما با توجه به اینکه تنها شهروندان و ساکنین دائمی نیوزلند امکان بهره مندی از تحصیل در مدارس دولتی نیوزلند را دارند، متقاضیان می بایست توجه داشته باشند که تحصیل رایگان در مدارس نیوزیلند بدون داشتن اجازه اقامت دائمی برای آن ها میسر نخواهد بود. لذا والدین گرامی و دانش آموزان عزیز پیش از تصمیم گیری و اقدام برای انتخاب یک مقصد تحصیلی، بایستی شرایط خود و معیارهایی همچون میزان شهریه های سالیانه را در نظر بگیرند. همچنین مدارس گوناگون، شرایط منحصر به فردی را برای انتخاب دانش آموزان مورد نظر برای ورود در نظر گرفته اند. بنابراین متقاضیان تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان و یا شرایطی از این دست می بایست نیازمندی های ثبت نام برای هر مدرسه را به طور جداگانه مورد بررسی قرار دهند. از دیگر نکات مهم و قابل توجه، امکان اخذ ویزای همراه تحصیلی نیوزلند برای یکبار توسط یکی از والدین است. در این مقاله شرایط ویزای همراه تحصیلی نیوزلند نیز بررسی شد. امید است که توانسته باشیم سوالات شما مخاطبین و همراهان گرامی موسسه ملک پور را در زمینه تحصیل در مدارس نیوزلند پاسخ گو باشیم. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. در قسمت "ثبت پرسش" نیز امکان طرح سوال برای شما عزیزان فراهم شده است.

امتیاز 4.32 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مصطفی رضایی
سلام و عرض ادب ، ممنون از مقاله کاملتون در مورد تحصیل در مدارس نیوزلند. یک سوال داشتم، من دو فرزند دارم که زیر 18 سال هستند. آیا می توانم برای مدارس آنها در نیوزلند اقدام کنم و خودم و همسرم هم به همراشان برویم؟ حدودا چقدر هزینه تحصیل هریک از فرزندان می شد؟ متشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله می توانید برای فرزندان زیر 18 سال برای مدارس اقدام کنید به پدر یا مادر ویزا گاردین داده می شود که حین تحصیل کنار فرزند حضور داشته باشند، شهریه مدارس به طور کلی سالانه از 20 هزار دلار نیوزیلند می باشد.
شهراد
سلام وقتتون بخیر 🌹میخواستم بپرسم شهریه یک مدرسه دبیرستان انگلیسی زبان خصوصی نسبتا خوب در نیوزلند چند دلار است به نرخ دلار خوده نیوزلند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شهریه مدارس خصوصی برای دانش آموزان بین المللی حدود 25000 دلار نیوزلند می باشد که علاوه بر آن شما باید هزینه هایی حدود 20000 دلار نیز برای هزینه های زندگی دانش آموز در نظر داشته باشید.
بی‌نام
با سلام بنده و همسرم در رشته مهندسی سابقه کار طولانی داریم. سن‌مان 42 و41 سال است. همسرم لیسانس و خودم دکتری دارم. دو فرزند 15 و 8 ساله داریم. اگر همسرم برای مقطع ارشد، پذیرش تحصیلی از نیوزلند بگیرد، 1) شانس دریافت ویزا برای کل خانواده چقدر است؟ 2) در دوره دو ساله ای که همسرم در حال تحصیل است اجازه کار به من داده می شود؟ 3) تحصیل فرزندانم در این دوره چگونه بوده و حدودا با چه هزینه ای خواهد بود؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به شرایط سنی که دراید اصلا تحصیل کارشناسی ارشد در کشورهای انگلیسی زبان را به شما توصیه نمی کنم چون ریسک بالایی دارید ولی با داشتن مدرک زبان می توانید برای کشورهایی مثل هلند فنلاند سوئد اتریش اقدام نمایید که همسر و فرزندان بعنوان همراه بیان و تحصیل بچه ها رایگان باشه. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
مشاوره رایگان