تحصیل در آفریقای جنوبی

1 نظر

تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی، اخذ اقامت و تابعیت در آفریقای جنوبی اشز طریق تحصیل و شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در آفریقای جنوبی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا از شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی اطلاع دارید؟ آیا با تحصیل در کشور آفریقای جنوبی می توان به اقامت و تابعیت دست یافت؟ چه شرایطی برای کار پس از تحصیل در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد؟ تحصیل در آفریقای جنوبی یکی از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. اشخاصی که قصد تحصیل در کشور زیبای آفریقای جنوبی را دارند باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند چرا که تحصیل در این کشور برای دانشجویان به زبان انگلیسی نیز فراهم است. از مواردی که برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت است هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی می باشد که در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته خواهد شد چرا که هزینه تحصیل در هر مقطعی با مقطع دیگر کامل متفاوت است. موسسه  MIE در این مقاله شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی را بررسی می نماید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان با کارشناسان بهره مند گردید.

 • تحصیل در آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در آفریقای جنوبی در مدارس
 • تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس
 • تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکترا
 • تحصیل در آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی
 • تحصیل در آفریقای جنوبی به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در آفریقای جنوبی و کار دانشجویی
 • تحصیل در آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل در آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل در آفریقای جنوبی و سخن پایانی

تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی و شرایط عمومی آن

قطعا برای تحصیل در آفریقای جنوبی باید از شرایط آن اطلاع کافی داشت تا بتوان به بهترین نحو و با کمترین ریسک برای تحصیل در این کشور اقدام کرد. به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا در مورد شرایط عمومی کشور آفریقای جنوبی مطالبی را بیان نماییم تا قبل از اقدام برای تحصیل از شرایط عمومی و کلی این کشور اطلاع داشته باشید.

آفریقای جنوبی کشوری است که در سواحل 2 اقیانوس اطلس و هند قرار گرفته است. جالب است بدانید که آفریقای جنوبی دارای 3 پایتخت سیاسی متفاوت است: پارلمان در شهر کیپ تاون، قوه قضاییه در شهر بلوم فلونتین و قوه مجریه در شهر پرتوریا قرار دارند. همچنین ژوهانسبورگ یکی از پر جمعیت ترین شهرهای آفریقای جنوبی محسوب می شود. کشور زیبای آفریقای جنوبی با کشورهایی که در این سرزمین محصور شده اند مرز مشترک دارد مانند کشورهای، زیمبابوه، موزامبیک، نامیبیا، بوتسوانا، لسوتو و سوازیلند. کشور آفریقای جنوبی دارای 11 زبان رسمی می باشد اما زبان رایج و پر طرفدار در بین مردم آفریقای جنوبی، انگلیسی و آفریکانس می باشد. همچنین این کشور 57.725.600 نفر جمعیت دارد. در مورد وارد واحد پول آفریقای جنوبی باید گفت که واحد پول این کشور راند می باشد.

 

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی در مدارس

تحصیل در آفریقای جنوبی در مدارس نیز برای دانش آموزان امکان پذیر است. اما نکته ای که در مورد تحصیل در مدارس آفریقای جنوبی وجود دارد این است که تحصیل در مدارس این کشور رایگان نمی باشد و دانش آموزان باید هزینه تحصیل خود را نیز پرداخت نمایند. برخلاف تصور بسیاری از افراد تحصیل در مدارس این کشور از هزینه بسیار بالایی برخوردار است و دانش آموزان باید هزینه بالایی را برای تحصیل در مدارس این کشور تقبل نمایند. جالب است که بدانید تحصیل در برخی از مدارس بین المللی آفریقای جنوبی حتی از هزینه تحصیل در کشور هایی مثل کانادا و استرالیا نیز بیشتر است. هزینه های تحصیل در مدارس آفریقای جنوبی متغیر است و بستگی به نوع مدرسه شخص دانش آموز دارد اما به طور کلی هزینه تحصیل در مدارس این کشور از 1000 دلار در سال آغاز خواهد شد همچنین برای دانش آموزان بین المللی در مدارس با کیفیت تا 20000 دلار در سال نیز افزایش می یابد.

اسامی برخی از مدارس کشور آفریقای جنوبی به شرح زیر است:

1: Rondebosch Boys' High School

2: Victoria Park High School

3: Hudson Park High School

4: Hoërskool Oos-Moot

 

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس و در بسیاری از رشته ها برای دانشجویان امکان پذیر است. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در آفریقای جنوبی را دارند می توانند به زبان انگلیسی به تحصیل خود ادامه دهند، اما برای اخذ پذیرش از دانشگاههای آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس شخص متقاضی باید دارای دیپلم 12 ساله باشد تا بتواند برای ادامه تحصیل خود اقدام نماید. همچنین شخص دانشجو باید بتواند IELTS 6 را نیز ارائه دهد در این صورت امکان اخذ پذیرش برای شخص متقاضی وجود خواهد داشت. نکته مهمی که در مورد تحصیل در آفریقای جنوبی وجود دارد این است که امکان گذراندن دوره زبان برای دانشجویان در این کشور نیز وجود دارد که شخص دانشجو پس از گذراندن دوره زبان و اخذ مدرک مورد نیاز می تواند وارد دانشگاه شود. دانشجویانی که قصد گذراندن دوره زبان در آفریقای جنوبی را دارند باید بدانند که برای این دوره هزینه ای در حدود 5000 تا 12000 دلار در سال را خواهند داشت. تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور در بسیاری از رشته ها مانند مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر و... امکان پذیر است. دانشجویان پس از تحصیل در این کشور می توانند برای کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، انگلستان و... نیز برای تحصیل یا کار اقدام نمایند.

 

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس یکی از روش های مهاجرت برای اشخاص متقاضی محسوب می شود. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آفریقای جنوبی 2 سال به طول می انجامد که شامل دروس تحصیلی و تحقیقاتی برای شخص دانشجو می شود. نکته مهمی که وجود دارد این است، دانشجویانی که از کشورهای عضو SADC ( کشورهایی نظیر زیمباوه و... که کشورهای آفریقایی محسوب می شوند) هستد هزینه تحصیل بسیار مناسب و پایینی به نسبت دانشجویان دیگر دارند. همچنین هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در حدود 2000 تا 7000 دلار می باشد که البته باید گفت هزینه تحصیل در برخی از رشته ها و دانشگاهها ممکن است تا 28000 دلار در سال نیز افزایش داشته باشد. برخی از رشته های پر طرفدار در آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس عبارتند از: انواع رشته های مهندسی، حقوق، بیزینس، کسب و کار و... که متقاضیان بسیاری خواهان تحصیل در این رشته ها می باشند. دانشجویان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید حداقل IELTS 6.5 را ارائه نمایند.

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکترا

برخی از افراد قصد تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکترا را دارند که برای تحصیل در این مقطع باید شرایط تحصیل را فراهم نمایند تا امکان اخذ پذیرش نیز مهیا گردد. شاید جالب باشد که بدانید نظام آموزشی که در مقطع دکترا در آفریقای جنوبی وجود دارد بسیار نزدیک به نظام آموزشی آمریکا و کشورهای اروپایی می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند در ابتدا باید یک سوپروایزر (استاد راهنما) داشته باشند تا بتوانند برای این مقطع اقدام نمایند. همچنین مهمترین مسئله برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا ارائه مقاله های داخلی و ISI می باشد همچنین شخص دانشجو باید از رزومه بسیار خوبی نیز برای اخذ پذیرش برخوردار باشد. اخذ پذیرش در دانشگاه های آفریقای جنوبی به دلیل هزینه های پایین و مناسبی که دارد بسیار رقابتی می باشد و شخص دانشجو برای اخذ پذیرش علاوه بر سطح زبان بالا باید دارای رزومه بسیار قوی نیز باشد. اگر شخص دانشجو بتواند قبل از اخذ پذیرش سوپروایزر (استاد راهنما) خود را پیدا کند شانس بسیار بالایی برای دریافت پذیرش و حتی بورس تحصیلی نیز خواهد داشت. طول تحصیل در مقطع دکترا در آفریقای جنوبی معمولاً بین 3 تا 5 سال خواهد بود که اگر شخص دانشجو بدون داشتن سوپروایزر اقدام به اخذ پذیرش نماید معمولا با سختی های بسیاری در این راه مواجه خواهد شد. دانشجویانی که برای این مقطع اقدام می کنند باید بتوانند مدرک زبان در سطح IELTS 7 را ارائه نمایند.

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی این روزها بسیار مورد توجه دانشجویانی قرار گرفته که قصد مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور را دارند. شاید یکی از دلایلی که توانسته نظر دانشجویان برای تحصیل در این کشور را به خود جلب کند مناسب بودن هزینه تحصیل در این کشور باشد. اما بهتر است بدانید با توجه به اینکه دانشگاههای برتر در شهرهایی مانند کیپ تاون و ژوهانسبورگ وجود دارد و از طرفی این شهرها یکی از پر هزینه ترین شهرهای آفریقای جنوبی می باشند. البته موقعیت کاری و شرایط کاری مطلوبی که در این شهرها وجود دارد باعث شده تا دانشجویان بتوانند هزینه های زندگی خود را نیز تا حدودی تامین نمایند. دانشجویان در هنگام تحصیل علاوه بر اجاره خوابگاه می توانند سوئیت و حتی خانه نیز اجاره نمایند. در این بخش به برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی می پردازیم.

هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی از قرار زیر است:

موارد

هزینه ها به دلار

غذا و رستوران ارزان قیمت     

8.62 $

 

1 لیتر شیر

0.99 $

 

1 کیلوگرم برنج

 

1.46 $

12 عدد تخم مرغ

1.98 $

 

1 کیلوگرم پنیر محلی

7.08 $

 

1 کیلوگرم سینه مرغ

5.03 $

 

1 کیلوگرم گوشت گاو

6.79 $

 

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

454.82 $

 

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر

392.57 $

 

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

937.88 $

 

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر

795.43 $

 

 

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی به همراه بورس تحصیلی

بسیاری از اشخاصی که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارند در اندیشه اخذ بورس تحصیلی نیز هستند. برای دریافت بورس تحصیلی باید گفت که افرادی که دارای رزومه قوی نمرات بالا و مدرک زبان بالا نیز باشند از شانس بیشتری برای اخذ بورس تحصیلی برخوردار هستند. با وجود اینکه تحصیل در آفریقای جنوبی دارای هزینه های بالایی نمی باشد اما اشخاصی که دارای رزومه قوی باشند می توانند درخواست بورس تحصیلی نمایند که در این بخش به بررسی بورس تحصیلی در آفریقای جنوبی می پردازیم. نکته ای که باید در مورد بورس تحصیلی بدانید این است که معمولا دریافت بورس تحصیلی برای مقاطع پایین مانند لیسانس و فوق لیسانس با سختی بسیاری همراه است اما اشخاصی که در مقطع دکترا به تحصیل می پردازند از شانس بالایی برای دریافت بورس تحصیلی برخوردار هستند. نکته دیگری که باید به آن اشاره شود این است که برخی بورسیه های تحصیلی تنها به دانشجویان کشورهای آفریقایی تعلق می گیرد. شاید بتوان گفت بهترین روش برای اخذ بورس تحصیلی ارتباط با اساتید دانشگاه های آفریقای جنوبی باشد، همچنین یافتن یک سوپروایزر می تواند شخص متقاضی را در رسیدن به بورس تحصیلی یاری نماید. اگر قصد تحصیل رایگان و یا اخذ بورس تحصیلی را دارید باید کشوری را انتخاب کنید که اخذ بورس با شرایط ساده تر برای شخص دانشجو وجود داشته باشد. در این خصوص می توان تحصیل در اتریش را جز کشورهایی معرفی کرد که امکان تحصیل رایگان و همچنین اخذ بورس تحصیلی مناسب را برای دانشجویان فراهم کرده است. برای دریافت اطلاعات کافی در مورد بورسیه تحصیلی در اتریش به لینک زیر مراجعه نمایید.

بورسیه تحصیلی در اتریش

تحصیل در آفریقای جنوبی و کار دانشجویی

دانشجویانی که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارند قطعا در اندیشه یافتن کار دانشجویی نیز هستند تا بتوانند هزینه های خود را تامین نمایند. با وجودی که هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی بسیار بالا نمی باشد اما این کشور از هزینه های زندگی بالایی برخوردار است بنابراین دانشجویانی که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارند امکان کار در حین تحصیل را نیز خواهند داشت. هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی در ماه در حدود 800 تا 1000 دلار می باشد که دانشجویان می توانند با انجام کار دانشجویی بخشی از این هزینه ها را تامین نمایند. بهتر است بدانید که دانشجویان در هر مقطع تحصیلی اجازه کار متفاوتی را دارند. دانشجویانی که در مقطع لیسانس به تحصیل می پردازند می توانند در حدود 10 ساعت در هفته و دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس مشغول به تحصیل هستند در حدود 20 ساعت در هفته و همچنین دانشجویانی که در مقطع دکتری به تحصیل می پردازند در حدود 30 ساعت در هفته می توانند به کار دانشجویی بپردازند. نکته ای که باید بدانید این است که درآمد و میزان حقوقی که دانشجویان در هنگام کار دانشجویی دریافت می نمایند متفاوت است و بستگی به کار و همچنین شخص کارفرما دارد. نمودار زیر نرخ بیکاری در 5 سال گذشته در آفریقای جنوبی را نشان می دهد.

 

 

تحصیل در آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

دانشجویانی که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارند باید بتوانند مدارک خود را به صورت کامل به سفارت آفریقای جنوبی ارائه نمایند تا بتوانند ویزای تحصیلی این کشور را نیز دریافت کنند. نکته مهمی که در مورد ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی وجود دارد این است که دانشجویان باید بتوانند انگیزه و هدف خود را از ورود به آفریقای جنوبی بیان نمایند تا بتوانند به راحتی ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را اخذ کنند. دانشجویانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را دارند باید در ارائه مدارک خود به سفارت دقت و توجه کافی را داشته باشند چرا که ارائه مدارک اشتباه به سفارت ممکن است باعث ردی ویزای شخص دانشجو گردد و این مسئله خسارت زیادی را به شخص دانشجو وارد می کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی از قرار زیر است:

 • ارائه دیپلم به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه مدرک لیسانس در صورت نیاز
 • ارائه مدرک فوق لیسانس در صورت نیاز
 • ارائه پذیرش تحصیلی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه نامه عدم سو پیشینه
 • تکمیل و ارائه فرم های درخواست ویزا

تحصیل در آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه

تحصیل در آفریقای جنوبی و بررسی ویزای همراه یکی از مهمترین مواردی است که دانشجویان به دنبال آن هستند تا بتوانند در صورت اخذ ویزای تحصیلی، خانواده خود را نیز به همراه داشته باشند. دانشجویانی که به تحصیل در آفریقای جنوبی می ‌پردازند امکان اخذ ویزای همراه را نیز خواهند داشت که در صورت اخذ ویزای تحصیلی می توانند اعضای خانواده خود را نیز همراه داشته باشند. جالب است بدانید زمانی که شخص متقاضی برای خانواده خود نیز ویزای همراه را درخواست می دهد این ویزا برای مدت 3 سال صادر می شود و شخص متقاضی می تواند طول مدت تحصیل خود را در کنار خانواده خود حضور داشته باشد، اما شاید نکته منفی که در این باره وجود دارد و بیان آن نیز ضروری می ‌باشد این است که همراهان شخص متقاضی امکان کار و یا حتی تحصیل را در این مدت نخواهند داشت. اگر شخص همراه موفق به یافتن کار تمام وقت در آفریقای جنوبی شود می تواند ویزای الحاق خود را به ویزای کار تبدیل نماید و با دریافت اجازه کار می تواند به صورت تمام وقت مشغول به کار شود.

تحصیل در آفریقای جنوبی و وضعیت اقامت پس از تحصیل

بسیاری از دانشجویانی که به تحصیل در آفریقای جنوبی می ‌پردازند قصد اقامت و تابعیت پس از تحصیل را نیز خواهند داشت که در این بخش قصد داریم به این موضوع بپردازیم. مطابق با قوانین کشور آفریقای جنوبی دانشجویانی که به تحصیل در این کشور می‌پردازند تنها با مدت تحصیل خود در این کشور امکان اخذ اقامت و پس از آن تابعیت را نخواهند داشت و با توجه به همین قوانین دانشجویان پس از تحصیل خود باید بتوانند وارد بازار کار شوند و در صورتی که بتوانند به صورت تمام وقت در این کشور کار کنند می توانند درخواست اقامت و پس از آن تابعیت خود را نیز مطرح کنند. اگر شخص متقاضی بتواند به مدت 5 سال به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار شود و همچنین مالیات این کشور را نیز بپردازد می تواند درخواست اقامت خود را نیز مطرح نماید و در این صورت می‌تواند به اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی دست یابد. همچنین شخص متقاضی اگر قصد اخذ پاسپورت کشور آفریقای جنوبی را نیز داشته باشد در صورتی که 5 سال از مدت حضور وی در این کشور گذشته باشد و 3 سال از مدت اقامت دائم متقاضی طی شده باشد امکان دریافت پاسپورت کشور آفریقای جنوبی برای شخص فراهم خواهد شد که در این صورت شخص متقاضی می تواند برای خود و اعضای خانواده پاسپورت کشور آفریقای جنوبی را دریافت نماید. اگر قصد اقامت آفریقای جنوبی را دارید می توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید که برای مطالعه مقاله فوق می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

پناهندگی اتریش

اقامت آفریقای جنوبی

 

_____________________ سخن پایانی در باب تحصیل در آفریقای جنوبی _____________________

تحصیل در آفریقای جنوبی این روزها به دلیل مناسب بودن هزینه تحصیل جز کشورهایی است که متقاضیان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است، اما باید گفت دانشجویانی که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارند باید بتوانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را نیز تامین نمایند. همچنین دانشجویان در مدت تحصیل خود در این کشور امکان انجام کار دانشجویی را نیز خواهند داشت که همین مسئله می تواند به شخص دانشجو در تامین هزینه های خود کمک شایانی نماید. دانشجویانی که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارند می توانند به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوند که اگر ارائه مدرک زبان در هر مقطعی متفاوت می باشد. اگر متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی هستید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ سایت مطرح نمایید تا در اسرع وقت به سوالات شما توسط کارشناسان پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
علی سامانی
سلام خسته نباشید آیا تحصیل در آفریقای جنوبی منجر به اخذ تابعیت این کشور می شود؟ تا چند سال اجازه کاریابی پس از فارغ التحصصیلی به ما می دهند؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب تحصیل منجر به تابعیت شما نمی شود. بعد از تحصیل 6 ماه تا 1 سال بستگی به شرایط دارد اجازه خواهید داشت درآن کشور بمانید و دنبال کار بگردید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان استفاده نمایید .
مشاوره رایگان