تحصیل داروسازی در مجارستان

بدون نظر

تحصیل در رشته های مختلف پزشکی علی الخصوص تحصیل داروسازی در مجارستان یکی از روش های بسیار محبوب مهاجرت تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان می باشد. مزایای تحصیل داروسازی در مجارستان بسیار زیاد است. کشور مجارستان یکی از کشورهایی می باشد که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را برای سایر دانشجویها فراهم نموده است و در زمینه تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان، دانشگاه های ارائه دهنده تخصص های دارویی در میان دانشگاه های ده کشور برتر جهان قرار دارند. آموزش های ارائه شده در دانشگاه های کشور مجارستان بر اساس آخرین استانداردهای موجود در جهان می باشند و هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان در تمامی شاخه ها برای تمامی دانشجویان با هرگونه توانایی مالی بسیار مناسب است. در این مقاله به موضوع تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان پرداخته می شود و متقاضیان عزیز مهاجرت تحصیلی به این کشور می توانند به صورت رایگان از خدمات مشاوره تلفنی موسسه MIE استفده نمایند.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد تحصیل دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان

 

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

 • بررسی شرایط کلی تحصیل داروسازی در مجارستان
 • معرفی دانشگاه های داروسازی در مجارستان
 • تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان به زبان انگلیسی
 • هزینه های تحصیل داروسازی در مجارستان
 • بورسیه تحصیل داروسازی در مجارستان
 • تحصیل داروسازی در مجارستان و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا
 • شرایط کار و اخذ اقامت پس از تحصیل داروسازی در مجارستان
 • خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان
 • پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل داروسازی در مجارستان
 • سخن پایانی درباره تحصیل داروسازی در مجارستان

 

تحصیل داروسازی در مجارستان

بررسی شرایط کلی تحصیل داروسازی در مجارستان

داروسازی یکی از رشته های بسیار پر طرفدار با میزان درامد بسیار عالی در تمامی کشورهای جهان است. این رشته هر سال در لیست مشاغل مورد نیاز بیشتر کشورها قرار دارد. یکی از مزایای تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان این است که دانشجویان نیازمند پرداخت هزینه کمتری نسبت به تحصیل این رشته در کشورهایی نظیر کانادا و یا آمریکا است. داروسازی یکی از رشته هایی می باشد که در حال حاضر با توجه به پیشرفت ها و نیازهای جامعه امروز دارای بازار کار در گرایش های گوناگونی نظیر تولید لوازم آرایشی می باشد. تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان در دانشگاهای کهن و با سابقه این کشور ده ترم یعنی حدود 5 سال بطول می انجامد. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در مجارستان از جمله داروسازی باید در آزمون ورودی رشته مربوطه شرکت نمایند، اما قبل از شرکت در آزمون باید وارد دوره یک سال پری مدیکال شوند. متن موجود توسط تیم مجرب و حرفه ای موسسه مشاوره ای MIE نوشته شده است و رونویسی از آن از نظر شرع و قانون حرام است.از دیگر مزایای تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان این است که پس از تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های کشور مجارستان دانشجویان می توانند در خود کشور مجارستان از طریق اشتغال به کار ویزای کاری دریافت نمایند و یا به دیگر کشورها جهت کار و زندگی مهاجرت نمایند.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور مجارستان مشاهده می کنید

معرفی دانشگاه های داروسازی در مجارستان

یکی از موضوعات دارای اهمیت بسیاری که دارای نقش اساسی در آینده شغلی علاقه مندان به تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان دارد، انتخاب صحیح دانشگاه جهت تحصیل در این کشور است. همانگونه که بیان نمودیم دانشگاه های کشور مجارستان در زمینه تخصص های دارویی در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند و تمامی روش ها و متدهای اموزشی در این دانشگاه ها بر اساس استانداردهای بروز شده در سطح دنیا هستند. دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در مجارستان در دانشگاه های تاپ این کشور مشغول می گردند بصورت طبیعی با شانس بیشتری در یافتن شغل با درآمد بالا در خود کشور مجارستان و دیگر کشورهای جهان مواجه می باشند. در قسمت زیر می توانیم تاپ ترین دانشگاه های پزشکی مجارستان و رتبه آنها در سطح دانشگاه های جهان را مشاهده نماییم:

 • دانشگاه مونتاش
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه کوئیزلند
 • دانشگاه گریفیت
 • دانشگاه استرالیای جنوبی

رتبه جهانی

دانشگاه

2549

دانشگاه سملوایز

696

دانشگاه دبرسن

758

دانشگاه سگد

1593

دانشگاه پچ

تحصیل در خارج از کشور

کالج ها و دانشگاه های پزشکی مجارستان

تحصیل در رشته داروسازی مجارستان به زبان انگلیسی

همانگونه که بیان نمودیم کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که تحصیل پزشکی و تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان به زبان انگلیسی را امکانپذیر نموده است و همین مورد یکی از مزیت های تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی است. جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی مجارستان جهت ادامه تحصیل در رشته داروسازی، دانشجویان باید دارای مهارت زبانی کافی باشند. آن دسته از متقاضیان تحصیل پزشکی در مجارستان که فاقد مدرک زبان و تسلط کافی به زبان انگلیسی می باشند، نگران نباشند زیرا می توانند در دوره های زبان برگزار شده در کالج ها  دانشگاه های مجارستان شرکت نمایند و با کسب مهارت کافی در زمینه زبان انگلیسی جهت شرکت در دوره های پری مدیکال و سپس آزمون ورودی و ورود به رشته داروسازی در مجارستان اقدام نمایند. تمامی برترین دانشگاه های موجود در مجارستان در زمینه پزشکی و داروسازی دروس را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند.

انتخاب دفتر مهاجرتی

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

هزینه های تحصیل داروسازی در مجارستان

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان از مهمترین و تاثیرگذارترین موضوعات بر تصمیم گیری در رابطه با تحصیل در این رشته در مجارستان می باشند. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان باید در ابتدای ورود به دانشگاه جهت ثبت نام مبلغی حدود 100 الی 350 یورو پرداخت نمایند که این مبلغ بصورت سالیانه از دانشجویان دریافت می گردد. هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان در رشته های گوناگون نسبت به دیگر کشورها بسیار مقرون بصرفه است. هر یک از دانشگاه های پزشکی موجود در مجارستان با توجه به موقعیت خود و خدماتی که ارائه می نمایند دارای شهریه نسبتاً متفاوتی می باشند. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه سملوایز بوداپست از 6900 تا 8900 یورو می باشد. در کل میانگین در نظر گرفته شده برای تحصیل در رشته داروسازی در کشور مجارستان 6 الی 8 هزار یورو در نظر گرفته می شود. دانشجویان ممتاز می توانند با دریافت 25 درصد تخفیف شهریه، مقداری از هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان را کاهش دهند.

تحصیل در خارج از کشور

هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان

بورسیه تحصیل داروسازی در مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهایی می باشد که به منظور افزایش انگیزه تحصیل در دانشجویان ممتازف بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی را برای آنان در نظر می گیرد. بورسیه تحصیلی در کشور مجارستان به دو صورت است که در حالت اول بورسیه تحصیلی ارائه شده بخشی از هزینه تحصیل دانشجو را پوشش می دهد و در حالت دوم که به عنوان فول فاند نیز شناخته می شود کل شهریه تحصیل دانشجو پوشش داده می شود. اما دانشجویان بین المللی باید به این نکته توجه داشته باشند که تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان با استفاده از فول فاند امکانپذیر نمی باشد. دانشجویان در حال احصیل پزشکی در مجارستان جهت دریافت بورسیه تحصیلی همانند سایر کشورها باید دارای امیتیازاتی نظیر سواببق تحصیلی عالی، معدل بالا، نمرات بالا، مقالات معتبر و چاپ شده و غیره نسبت به دیگر دانشجویان باشند. برخی از دانشجویان علاوه بر دریافت بورسیه تحصیلی مشمول دریافت کمک هزینه ای به مبلغ 130 یورو در ماه برای مدت زمان دوازده ماه در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و مبلغ 325 یورو در دوره دکترا می شوند.

تحصیل در خارج از کشور

بورسیه تحصیلی در مجارستان

تحصیل داروسازی در مجارستان و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا

علاقه مندان به تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان قبل از اقدام به دریافت ویزای تحصیلی این کشور باید به صورت نهایی موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه شده باشند. دانشجویان باید مدارکی را بر اساس لیست ارائه شده توسط سفارت مجارستان آماده نمایند و جهت دریافت نوبت با سفارت تماس بگیرند. بصورت معمول از زمان درخواست وقت تا زمان محقق شدن آن شش ما طول خواهید کشید. یکی از مدارک بسیار مهم جهت ارائه به سفارت پرینت بانکی جهت اثبات دارا بودن توانایی مالی جهت تحصیل و زندگی در مجارستان است. برای درخواست ویزای دانشجویی مجارستان متقاضیان باید فرم درخواست ویزای تحصیلی را تکمیل نمایند و همراه با تمامی مدارک لیست شده در زیر به سفارت تحویل دهند:تحصیل دکترا در اتریش

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • مدارک شناسایی
 • عکس
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پرینت بانکی به منظور اثبات توانایی مالی
 • نامه پذیرش نهایی صادر شده از جانب دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه صدور ویزا

تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی و توسط دارلترجمه های رسمی ترجمه شده و توسط دادگستری مهر شوند و سپس به سفارت تحویل داده شوند. بصورت معمول فرایندهایی نظیر انگست نگاری در خود سفارت انجام می شود. داشتن یک انگیزه نامه قوی از هدف تحصیل و مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان نیز می تواند نقش بسزایی در صدور ویزا برای دانشجویان داشته باشد.

انتخاب دفتر مهاجرتی

گالری ویزاها 

شرایط کار و اخذ اقامت پس از تحصیل داروسازی در مجارستان

هدف بیشتر دانشجویان خارجی از مهاجرت تحصیلی به یک کشور فراهم نمودن شریط لازم برای کار و زندگی در آن کشور است. دانشجویان تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان با توجه به پایین بودن میزان نرخ بیکاری این کشور که در نمودار زیر نشان داده شده است با شانس زیادی در کاریبای و اشتغال به کار داروسازی در مجارستان روبرو می باشند. برای اشتغال به کار در کشور مجارستان متقاضیان باید موفق به دریافت یک پیشنهاد شغلی شوند. با دریافت جاب آفر، دانشجوی فارغ التحصیل شده موفق به دریافت ویزای کاری مجارستان می شود. جهت کاریبای در کشور مجارستان متقاضیان می توانند به موسسات و سایت های کاریابی مختلف موجود در این کشور مراجعه نمایند. البته ذکر این نکته ضروری است که برای کار در مجارستان متقاضیان حتماً باید مجوز کار دریافت نمایند. متقاضیان مشغول به کار در کشور مجارستان پس از 5 سال کار در این کشور می توانند جهت دریافت اقامت دائم و سپس پاسپورت مجارستان اقدام نمایند. پیشنهاد می نماییم تا محصول راهنمای گام به گام تا اخذ اقامت را تهیه و بررسی نمایید تا با اطلاعات کامل درخصوص اقامت سایر کشورها در رابطه با مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

نمودار زیر بیانگر نرخ بیکاری در مجارستان می باشد

در استرالیا به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری مشاغل مختلف شرایط خوبی دارند و داروسازی نیز از جمله مشاغلی است که درآمد نسبتاً بالایی دارد و یک داروساز حدوداً صد و چهل هزار دلار در سال درآمد دارد.

اشخاصی که 4 سال در استرالیا اقامت داشته باشند و 12 ماه را به طور دائم در این کشور حضور داشته باشند می توانند درخواست اقامت دائم داشته باشند. متقاضیان پس از قبولی در آزمون شهروندی می توانند درخواست شهروندی و پاسپورت نمایند.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

کار در جمهوری چک

خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان

پروسه مهاجرت تحصیلی در عین سادگی دارای پیچیدگی های مختص به خود می باشد که هرگونه اشتباه در این زمینه ممکن است منجر به عدم اخذ پذیرش و یا عدم صدور ویزای دانشجویی شود. موسسه MIE با تجربه بسیار در اعزام دانشجویان رشته های مختلف به سراسر کشورهای جهان آماده ارائه مشاوره و هرگونه خدمات در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه، پذیرش برای شرکت در دوره های زبان، دریافت ویزای دانشجویی و هرگونه کمک مربوطه در کشور مجارستان به متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان می باشد و پروسه دریافت پذیرش و ویزا را برای آنان هموار نموده و ریسک های موجود در این زمینه را به حداقل می رساند. شما عزیزان می توانید جهت بررسی شرایط خود برای مهاجرت تحصیلی با این موسسه ارتباط برقرار نمایید و اطلاعات کامل و بروز کارشناسان آن بهره مند گردید.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل رشته های پزشکی در مجارستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

پیشنهاد می گردد جهت اطلاع از روش های قانونی مهاجرت جهت اتخاذ تصمیمات صحیح در این زمینه محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده توسط مدیر موسسه ملک پور را مشاهده نمایید و با آگاهی کامل جهت مهاجرت خود تصمیم گیری نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


پرسش و پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل داروسازی در مجارستان

بهترین دانشگاه مجارستان جهت تحصیل در رشته داروسازی کدام است؟

دانشگاه سملوایز بهترین دانشگاه مجارستان جهت تحصیل در رشته داروسازی است.

شهریه تحصیل رشته داروسازی در مجارستان چقدر است؟

شهریه تحصیل رشته داروسازی در مجارستان 6 الی 8 هزار یورو است.

پروسه دریافت ویزای دانشجویی مجارستان نیازمند چه مدت زمانی است؟

پروسه دریافت ویزای دانشجویی مجارستان یک پروسه شش ماه است.

پس از چند سال کار در مجارستان می توان اقامت دائم دریافت نمود؟

پس از 5 سال کار در مجارستان می توان اقامت دائم دریافت نمود.


_____________سخن پایانی درباره تحصیل داروسازی در مجارستان__________

تحصیل داروسازی در مجارستان در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. همانگونه که بیان نمودیم هزینه تحصیل در داروسازی در مجارستان از  در دانشگاه های تاپ و عالی این کشور بسیار مناسب است و اکثر دانشجویان با شرایط مالی متوسط نیز میتوانند جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه ها اقدام نمایند. شرایط دریافت بورسیه تحصیل یو کمک هزینه تحصیلی نیز برای دانشجویان رشته داروسازی از دانشگاه های مجارستان وجود دارد، ولی دانشجویان این رشته نمی توانند از فول فاند استفاده نمایند و لذا اثبات توانایی مالی جهت دریافت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ضروری است. تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان یک پروسه پنج سال است و قبل زا زان دانشجویان باید در دوره پری مدیکال شرکت نموده و آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر بگذارند. جهت دریافت هرگونه مشاوره و یا اطلاعات کاملتر در ارتباط با تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان با مشاوررین موسسه  MIE ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه بهره مند شوید و یا سوالات احتمالی خود را در بخش زیر همین مقاله مطرح نمایید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان