تحصیل داروسازی در دانمارک

بدون نظر

در این نوشتار به صورت کلی و جزیی به شرایط تحصیل در دانمارک و به خصوص شرایط تحصیل داروسازی در دانمارک خواهیم پرداخت و به پاسخ سوالات اصلی و مهمی نظیر؛ شرایط تحصیل داروسازی در دانمارک به چه صورت است؟ آیا امکان تحصیل داروسازی در دانمارک به زبان انگلیسی وجود دارد؟ آیا تحصیل داروسازی درکشور دانمارک به زبان دانمارکی رایگان است؟ امکان دریافت بورسیه پزشکی در رشته داروسازی در دانمارک وجود دارد؟ و بسیاری از سوالات کلیدی دیگر پاسخ خواهیم داد. عزیزانی که قصد دریافت اطلاعات در زمینه تحصیل داروسازی درکشور دانمارک را دارند می توانند در ادامه این مقاله با ما همراه باشند. در صورت تمایل به دریافت مشاوره تلفنی رایگان نیز می توانید روی خطوط موسسه MIE تماس حاصل فرموده و از کارشناسان مجرب مجموعه مشاوره تخصصی دریافت نمایید. توصیه می کنیم سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها در انتهای مقاله با ما در میان بگذارید و سریع تر از کارشناسان ما پاسخ خود را دریافت نمایید.

عناوین و موضوعاتی که در این مقاله مورد بررسی قرارداده ایم به شرح زیر می باشند:

  • بررسی شرایط کلی تحصیل داروسازی در دانمارک
  • معرفی دانشگاه های داروسازی در دانمارک
  • تحصیل داروسازی در دانمارک به زبان انگلیسی
  • هزینه های تحصیل داروسازی در دانمارک 
  • بورسیه تحصیل داروسازی در دانمارک
  • تحصیل داروسازی در دانمارک و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا
  • شرایط کار و اخذ اقامت پس از تحصیل داروسازی در دانمارک
  • خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل داروسازی در دانمارک
  • سوالات متداول

فرم تماس

تحصیل داروسازی در دانمارک

بررسی شرایط کلی تحصیل داروسازی در دانمارک

دانمارک با عنوان رسمی پادشاهی دانمارک، کشوری مستقل در شمال اروپا است که به لحاظ جغرافیایی واقع در جنوب غربی سوئد، جنوب نروژ، و هم مرز با آلمان است. زبان رسمی این کشور دانمارکی و واحد رسمی و رایج ارز در این کشور کرون دانمارک می باشد.

داروسازی یک رشته دانشگاهی است که بر روی زیست شناسی انسانی و آناتومی (به لحاظ آگاهی از عملکرد دارو بر روی بدن انسان)، شیمی، داروسازی متمرکز است. داروسازان از کیفیت ، عرضه و نوع داروهای تجویز شده برای بیماران اطمینان حاصل می کنند. دانشجویان در طول تحصیل داروسازی درکشور دانمارک در خصوص انتخاب دارو، مقدار مصرف، عوارض جانبی مهم، تداخلات دارویی و اثرات سمی آن ها، کنترل درمانی در مورد شایع ترین بیماری ها آموزش خواهند دید. مهارت هایی که دانشجویان به کار می گیرند شامل تکنیک های طیف سنجی و جداسازی، میکروبیولوژی دارویی ، روش تحقیق و مهارت نوشتن، کشف دارو، طراحی و توسعه و تجاری سازی محصول است. افرادی که در رشته داروسازی در دانمارک فارغ التحصیل می شوند معمولاً برای انجام هر نوع تحقیق یا کار در زمینه های دیگر شیمی بسیار مجهز هستند. این مدرک معمولاً فرصت های شغلی زیادی را در زمینه مشاغل رقابتی و پردرآمد فراهم می کند.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور دانمارک مشاهده می کنید

تحصیل در خارج از کشور

?مهاجرت به دانمارک?

معرفی دانشگاه های داروسازی در دانمارک

شرایط تحصیل داروسازی درکشور دانمارک به صورت دکتری پیوسته نمی باشد و دانشجو می بایست مراحل تحصیل داروسازی درکشور دانمارک را به ترتیب از کارشناسی (حداقل به طول مدت 3 سال)، کارشناسی ارشد (با طول دوره حداقل 2 ساله) و دکتری ( با متوسط طول دوره 3 سال) را پشت سر بگذارد. در این بخش بر آنیم تا برترین دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی در دانمارک را به شما همراهان همیشگی موسسه MIE معرفی نماییم. به عنوان مثال دانشگاه پزشکی کپنهاگ دانمارک از جمله برترین دانشگاه ها در این کشور برای تحصیل پزشکی در دانمارک و گرایش های مرتبط می باشد. در جدول ذیل لیستی از این دانشگاه ها و رتبه بندی کشوری و جهانی آن ها را جهت مطالعه و بررسی هر چه بیشتر شما عزیزان گرد هم آوردیم.

نام دانشگاه

شهر

رتبه کشوری

رتبه جهانی

Københavns Universitet

Copenhagen

1

134

Aarhus Universitet

Aarhus

2

227

Danmarks Tekniske Universitet

Kongens Lyngby

3

349

Syddansk Universitet

Odense

5

507

Aalborg Universitet

Ålborg

4

493

Handelshøjskolen i København

Frederiksberg

6

918

Roskilde Universitet

Roskilde

7

1371

København

Copenhagen

8

1595

Det Kongelige Akademi

Copenhagen

9

3194

 تحصیل داروسازی در دانمارک به زبان انگلیسی

تحصیل رشته داروسازی در دانمارک در مقطع ابتدایی یعنی لیسانس به زبان بومی این کشور آن هم تنها با ارائه مدرک زبان امکان پذیر است. در نتیجه برای تحصیل داروسازی در دانمارک در مقطع کارشناسی فرد می بایست به زبان دانمارکی مسلط بوده و مدرک زبان معتبر معادل بالاترین سطح مورد نیاز (A)  ارائه نماید. در مقاطع بالاتر اما امکان تحصیل داروسازی در کشوردانمارک به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی وجود دارد که به این منظور دانشجو می بایست مدرک زبان انگلیسی در سطح بالا برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور ارائه دهد.

انتخاب دفتر مهاجرتی

?دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)?

هزینه های تحصیل داروسازی در دانمارک 

به صورت کلی تحصیل در این کشور شامل پرداخت هزینه های تحصیلی خواهد بود. این هزینه و شهریه ها به مراتب برای دانشجویان بومی و به اصطلاح سیتیزن و همچنین دانشجویانی که از اتباع اتحادیه اروپا هستند؛ بسیار کمتر و حتی در صورت تحصیل به زبان دانمارکی در حد رایگان می باشد. اما برای دانشجویان بین المللی به صورت متوسط و بسته به مقطع تحصیلی دانشجو هزینه های تحصیل داروسازی در دانمارک از 45.000 تا 120.000 کرون دانمارک می باشد. به طور مثال هزینه و شهریه تحصیل داروسازی درکشور دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کپنهاگ دانمارک برای دانشجویان بین المللی در هر سال حدود هفده هزار یورو و در واقع به ازای هر ترم حدوداً هشت هزار و پانصد یورو می باشد. به عبارتی دو سال تحصیل کارشناسی ارشد رشته داروسازی در این دانشگاه حدوداً سی و چهار هزار یورو هزینه بر خواهد بود. در خصوص هزینه های زندگی در دانمارک نیز به صورت کلی دانمارک در جایگاه پنجمین کشور گران جهان برای زندگی در نظر گرفته شده است.

تحصیل در خارج از کشور

?هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک?

بورسیه تحصیل داروسازی در دانمارک

همان گونه که مستحضر هستید و بارها و بارها در تمام مقالات ذکر نمودیم دریافت بورسیه عموماً شرایط خاص خود را می طلبد من جمله این که فرد باید به لحاظ تحصیلی از شرایط خوبی برخوردار بوده، معدل بسیار بالا داشته باشد، بتواند مدرک زبان معتبر با نمره بالا ارائه دهد، دارای مقالات چاپ شده در سطح بین المللی باشد و به طور کلی بتواند شایستگی خود را به هیئت تصمیم گیرنده در دانشگاه مقصد ثابت نماید تا میان تمام شرکت کنندگان برای دریافت بورسیه که به صورت طبیعی رقابتی است، برگزیده و به اصطلاح برنده میدان شود. نوعی از بورسیه با عنوان بورسیه دولتی برای تحصیل در دانمارک تدوین شده که فارغ از این که تابعیت دانشجو متعلق به اتحادیه اروپا و کشور دانمارک باشد یا نه به وی تعلق خواهد گرفت. این بورسیه بسته به نظر دانشگاه های ارائه دهنده آن ممکن است بخشی یا تمام شهریه تحصیل را تحت پوشش قرارداده و یا این که هزینه های زندگی دانشجو را تقبل نماید. بورسیه مذکور در این شش دانشگاه ارائه خواهد شد؛

بورسیه دولتی دانشگاه ها جهت تحصیل در دانمارک

Aarhus University (AU)

University of Copenhagen (UCPH)

Roskilde University (RUC)

Copenhagen Business School (CBS)

University of Southern Denmark (SDU)

IT University of Copenhagen (ITU)

تحصیل در خارج از کشور

?بورسیه تحصیلی دانمارک?

تحصیل داروسازی در دانمارک و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزا

جهت تحصیل داروسازی درکشور دانمارک شما ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک خواهید بود. برخی مدارک عمومی هستند که جهت مهاجرت تحصیلی به هر کشور می بایست آن ها را آماده نمایید نظیر مدارک هویتی؛ عکس با مشخصات مورد نیاز تصاویر گذرنامه ای، گذرنامه معتبر با تاریخ انقضای مناسب، ترجمه کلیه مدارک تحصیلی پیشین فرد به زبان رسمی کشور مقصد با مهر وزارت دادگستری و ... و برخی مدارک بسته به شرایط دانشگاه مورد پذیرش و یا کشور مقصد و یا حتی مقطع تحصیلی مورد نظر دانشجو مورد نیاز قرار خواهند گرفت نظیر؛ مدرک زبان (حداقل آیلتس 6.5 یا معادل آن در تافل و یا مدرک زبان A  در زبان دانمارکی) و معدل بالا (معادل 6 در تقسیم بندی معدل در نظام دانمارکی) و نمره A  در دروس تخصصی نظیر زیست، شیمی، زمین شناسی، ریاضی و فیزیک. در بحث ویزا ارائه تمکن مالی مناسب به سفارت برای حداقل مدت سه ماه که نشان دهنده تمکن مالی کافی برای برآمدن از پس هزینه های زندگی به مدت یک سال در دانمارک باشد نیز الزامی است. متوسط هزینه تخمین زده شده برای کلیه هزینه های زندگی در دانمارک فارغ از بحث انتخاب شهر (عموماً پایتخت جزو گرانترین شهرها جهت زندگی می باشد) برای یک نفر حدود 1000 تا 1600 یورو در ماه بسته به نوع زندگی و لایف استایل فرد محاسبه می شود.

انتخاب دفتر مهاجرتی

?گالری ویزاها ?

شرایط کار و اخذ اقامت پس از تحصیل داروسازی در دانمارک

رشته داروسازی در دانمارک و اصولاً رشته های پزشکی در این کشور از جمله پردرآمدترین رشته های تحصیلی در این کشور به شمار می آیند. به صورت کلی طبق قوانین تحصیل در دانمارک برای دانشجویان بین المللی این عزیزان اجازه کار در هفته به مدت 20 ساعت حین تحصیل را خواهند داشت. پس از تحصیل کشور دانمارک مدت 6 ماه زمان خواهد داد تا فرد بتواند شغل ایده آل و مد نظر خود را بیابد و پس از در صورتی که به مدت چهار سال به صورت دائم و متوالی و تمام وقت مشغول به کار باشد می تواند درخواست اقامت دائم و پس از گذشت حداقل پنج سال از دریافت اقامت دائم در این کشور می تواند درخواست تابعیت و پاسپورت دانمارکی را داشته باشد. به صورت کلی جالب است بدانید یکی از مهم ترین نکات در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت تحصیلی نرخ بیکاری آن کشور و نیاز بازار کار کشور مقصد به تخصصی است که شما قصد تحصیل آن رشته را دارید. نرخ بیکاری در دانمارک در حال حاضر حدود 4 درصد است و این به این معناست که از این لحاظ کشور مناسبی برای کاریابی می باشد و عموماً رشته های مرتبط با کادر درمان به خصوص پزشکی از جمله در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور تعریف شده است.

نمودار زیر بیانگر نرخ بیکاری در دانمارک است

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

خدمات موسسه ملک پور درباره تحصیل داروسازی در دانمارک

موسسه MIE با حدود دو دهه افتخار خدمت و حضور در کنار شما عزیزان برای ارائه خدمات چه در بحث تحصیل در دانمارک اعم از تحصیل داروسازی درکشور دانمارک و یا تحصیل در تمامی گرایش ها و رشته های پرطرفدار و پردرآمد من جمله رشته های مهندسی و مدیریتی و چه در بحث کاریابی در دانمارک به خصوص برای کادر درمان از جمله پزشکان، دندان پزشکان، پرستاران و ... آماده ارائه خدمات کامل به شما همراهان عزیز و همیشگی موسسه Mie خواهد بود. توصیه می کنیم برای بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با کارشناسان مجرب و ارشد مجموعه از طریق تماس تلفنی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل داروسازی در دانمارک هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 سوالات متداول

✔️آیا امکان تحصیل داروسازی در دانمارک به زبان انگلیسی وجود دارد؟

امکان تحصیل داروسازی در دانمارک در مقطع ارشد و دکتری به زبان انگلیسی وجود دارد.

✔️آیا تحصیل داروسازی در دانمارک به زبان دانمارکی رایگان است؟

تحصیل داروسازی درکشور دانمارک صرفاً به زبان دانمارکی در مقطع لیسانس برای تمام متقاضیان و به طور کلی فقط برای دانشجویان اتباع اتحادیه اروپا رایگان و تقریبا رایگان محاسبه خواهد شد.

✔️امکان دریافت بورسیه پزشکی دانمارک وجود دارد؟

اصولاً دریافت بورسیه تحصیلی تحت شرایط خاصی اعم از داشتن نمره زبان، معدل و رزومه عالی در مقاطع بالاتر وجود دارد.

✔️آیا مدارک تحصیل داروسازی در دانمارک معتبر است؟

بله مدارک دریافتی بابت تحصیل در دانمارک که یکی معتبرترین نظام های آموزشی در جهان را دارا است در تمام اتحادیه اروپا معتبر خواهد بود.


_____________سخن پایانی ________

شرایط، مدارک و هزینه های تحصیل داروسازی درکشور دانمارک در این مقاله به دقت و به تفصیل بررسی و تحلیل شد. شما عزیزان می توانید جهت مطالعه شرایط تحصیل داروسازی در دانمارک و همچنین شرایط مهاجرت پزشکان و کادر درمان به دانمارک به مقالات مرتبط در سایت های موسسه MIE مراجعه نموده و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید. همچنین شما عزیزان و همراهان همیشگی موسسه MIE می توانید پس از مطالعه مطالب یاد شده برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی دریافت نمایید. به یاد داشته باشید همانند همیشه منتظر دریافت نظرات، پیشنهادات و سوالات شما در قسمت انتهایی مقاله در بخش دیدگاه ها هستیم.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان