بورسیه تحصیلی یونان

15 دی 1401 1 نظر

بورسیه تحصیلی یونان

بورسیه تحصیلی یونان، انواع بورسیه تحصیلی در یونان، شرایط تحصیل رایگان در یونان، نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه های بین المللی یونان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرارمی گیرد. شرایط ویزای تحصیلی یونان چگونه است؟ هزینه زندگی در یونان چقدر است؟ مدارک موردنیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی یونان کدامند؟ دانشجویانی که کشور یونان را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب کرده اند و می خواهند بورسیه تحصیلی در یونان را دریافت کنند، با خواندن این مقاله می توانند اطلاعات زیادی پیرامون این موارد به دست آورند و جواب سوالات خود را دریافت کنند. این مقاله توسط کارشناسان باتجربه و متخصص موسسه ملک پور به نگارش درآمده است و به شما اطلاعات کاملی در باب شرایط تحصیل در یونان و دریافت بورسیه تحصیلی یونان می دهد. شما عزیزان می توانید در صورتی که هرگونه سوالی دارید، با موسسه ملک پور تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین برتر ما دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • درباره یونان
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی یونان
 • بورسیه تحصیلی یونان در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی یونان در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی یونان در مقطع دکترا
 • بهترین دانشگاه های بین المللی یونان
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی یونان
 • ویزای تحصیلی یونان
 • هزینه زندگی دانشجویی در یونان
 • بورسیه تحصیلی یونان و کلام آخر

خرید ملک در مالزیدرباره یونان

یونان کشوری است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. جمعیت آن از سال 2018 تقریباً 10.7 میلیون نفر است. آتن بزرگترین شهر و پایتخت آن است و پس از آن شهر تسالونیکی قرار دارد. از یونان به عنوان مهد تمدن غرب، زادگاه دموکراسی، فلسفه غرب، ادبیات غرب، تاریخ نگاری، علوم سیاسی، عمده علمی و اصول ریاضی، درام غربی و بازی های المپیک یاد می شود. زبان رسمی این کشور یونانی و واحد پول آن یورو می باشد. یونان که در نوک جنوبی بالکان واقع شده است، در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است. این کشور از شمال غربی با آلبانی، از شمال با مقدونیه و بلغارستان و از شمال شرقی با ترکیه مرز مشترک دارد.

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل رایگان در خارج از کشور-قسمت اول

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل رایگان در خارج از کشور-قسمت اول

 

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل رایگان در خارج از کشور-قسمت دوم

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل رایگان در خارج از کشور-قسمت دوم

 

یونان یک جمهوری پارلمانی واحد و کشوری پیشرفته با اقتصاد پیشرفته با درآمد بالا، کیفیت زندگی بالا و سطح زندگی بسیار بالا است. یونان به عنوان عضو بنیانگذار سازمان ملل متحد، دهمین عضوی بود که به جوامع اروپا پیوست و از سال 2001 بخشی از منطقه یورو بوده است. همچنین عضو بسیاری از نهادهای بین المللی دیگر از جمله شورای اتحادیه اروپا است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی یونان

آیا به دریافت بورسیه تحصیلی یونان علاقه دارید؟ شما باید بدانید تعداد انگشت شماری بورسیه در یونان وجود دارد که به شما اجازه می دهد در این کشور به صورت رایگان یا با هزینه کمتری تحصیل کنید. این کشور دارای یک سنت طولانی در زمینه آموزش و ارائه بورسیه تحصیلی است. در یونان، سیستم بورسیه دولت از طریق بنیاد بورس تحصیلی دولتی (IKY) حفظ و هماهنگ می شود. با این حال، بورس های تحصیلی خصوصی و بورسیه های دانشگاهی نیز وجود دارد. جدا از آن، همه مؤسسات آموزش عالی در یونان باید به 1٪ دانشجویان بورسیه اعطا کنند. برای دانشجو در یونان علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های اقامت، حمل و نقل و زندگی نیز وجود دارد. حتی اگر بورس تحصیلی در یونان وجود داشته باشد، به تعداد کمی از دریافت کنندگان بورسیه اعطا می شود. بورس تحصیلی در یونان هر ساله برای دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. بسیاری از مبالغی که تحت عنوان بورس تحصیلی به دانشجویان اعطا می شود شامل هزینه های تحصیل، اسکان، حمل و نقل و هزینه های زندگی می شود. شما می توانید جهت دریافت بورسیه تحصیلی یونان، به سایت دانشگاه های مختلفی که در این کشور وجود دارند مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد و یا این که یک استاد راهنما یا پشتیبان در این کشور پیدا کنید تا رزومه شما را بپذیرد و نامه پذیرش برای شما ارسال نماید.

بورسیه تحصیلی یونان در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در یونان معمولاً ۴ ساله است که تحصیل به زبان یونانی رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی دارای هزینه دارای هزینه است. متقاضی باید دارای نمره ۶ آیلتس برای ورود به دوره کارشناسی به زبان انگلیسی باشد. می توان گفت جهت تحصیل دوره کارشناسی در یونان، تعداد بسیار کمی بورسیه وجود دارد و اکثر شرایط بورسیه برای دوره های کارشناسی ارشد و و دکترا تعریف شده است. در این قسمت برخی از بورسیه های موجود در مقطع کارشناسی را بررسی می نماییم. قابل توجه است که برخی بورسیه های معرفی شده در زیرعنوان مقطع کارشناسی ارشد، در مقطع کارشناسی نیز ارائه می گردند. برای مشاهده این بورسیه های مشترک، زیرعنوان کارشناسی ارشد را نیز مطالعه نمایید.

 • بورسیه مبتنی بر نیاز GCC

این بورسیه برای فارغ التحصیلان کارشناسی و دانشجویان دوره لیسانس در نظر گرفته شده است.از آنجایی که هزینه زندگی در کلان شهر می تواند تصمیم گیری برای ادامه تحصیل را برای شما سخت کند، بنابراین کمک هزینه مبتنی بر GCC سرمایه گذاری در آینده را برای شما آسان می کند. این کمک هزینه، کمک های مالی لازم را به دانشجویان واجد شرایط ارائه می دهد و برای سال اول تا 15000 دلار شهریه آنها را کاهش می دهد.

 • بورسیه های بنیاد بودوساکی

این بنیاد به بسیاری از دانشجویان بورسیه اعطا کرده است تا آنها بتوانند تحصیلات خود را در یونان ادامه دهند. این بورسیه ها به دانشجویان برجسته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می شود. کمیته بورس تحصیلی و کمیته علوم هر از چند گاهی اطلاعیه هایی را برای بورس تحصیلی منتشر می کنند و کلیه معیارها، شرایط و ضوابط و روش های درخواست برای اعلامیه ارائه می شود. بنابراین اگر شما نیز به بورسیه تحصیلی یونان علاقه مند هستید، از وب سایت بنیاد بازدید کرده و در جریان اعلام بورسیه های آن باشید.

بورسیه تحصیلی یونان در مقطع کارشناسی ارشد

زمانی که دانشجو تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به اتمام برساند می تواند برای ادامه تحصیل وارد دوره کارشناسی ارشد شود. تحصیل در این مقطع معمولاً یک تا دو سال طول می کشد در صورت تحصیل به زبان یونانی شخص می تواند به صورت رایگان تحصیل کند؛ اما تحصیل به زبان انگلیسی دارای هزینه است و نیاز به نمره 6,5 آیلتس دارد. در این قسمت به بررسی بورسیه های مربوط به دوره کارشناسی ارشد می پردازیم.

 • جوایز بنیاد لونتیس

این نوع بورسیه تحصیلی در یونان به این صورت است که دانشجویان برای تحصیلات در Alba Graduate Business School -یک موسسه غیرانتفاعی ارائه دهنده تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد- معرفی می شوند. رشته های MBA و MSc و به طور کلی برنامه های تمام وقت و پاره وقت، تحت برنامه بورس تحصیلی قرار می گیرند. برای واجد شرایط بودن، دانشجویان باید دوره لیسانس خود را گذرانده و حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشند. برای برنامه MBA، این برنامه 100٪ هزینه تحصیل، 100٪ هزینه خوابگاه و مبلغ ماهانه برای هزینه های زندگی را فراهم می کند. برای کارشناسی ارشد، این برنامه 60٪ از هزینه های بورس تحصیلی را فراهم می کند. جزئیات بیشتر در وب سایت بنیاد ارائه شده است.

 • بورسیه های دانشگاه ارسطو

بورس تحصیلی بسیاری برای دانشجویان خارجی دانشگاه ارسطو تسالونیکی در دسترس است. دانشجویان خارجی می توانند برای بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر یک از مدارس دانشگاه درخواست دهند. همچنین دانشجویان دانشگاه های خارج از کشور می توانند برای بورس تحصیلی برای شرکت در دوره تابستانی فشرده ارائه شده توسط دانشکده زبان های مدرن یونان اقدام کنند. جدا از این، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند برای انجام تحقیقات در زمینه های علوم انسانی تا سه ماه بورسیه تحصیلی دریافت کنند. بسیاری از بورس های تحصیلی دیگر نیز برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های ارائه شده در آنجا می توانید به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی یونان در مقطع دکترا

افرادی که تمایل به تحصیل در مقطع دکترا و دریافت بورسیه تحصیلی یونان دارند باید دارای شرایط لازم برای گرفتن بورسیه باشند. داشتن نمره زبان بالا و معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مقالات بین المللی و رزومه تحصیلی قوی از جمله این شرایط می باشد. تحصیل دکترا در یونان به دو صورت می باشد: نوع اول که بیشتر افراد آن را انتخاب می کنند یک دوره تحقیقات سه ساله است. نوع دوم که بر مبنای سیستم آموزشی آمریکایی می باشد به مدت ۴ یا ۵ سال طول می کشد؛ بعد از ۳ سال اول که دانشجو در سمینارها و همایش های مربوط به رشته خود شرکت می کند و در انتها به انجام پروژه های تحقیقاتی می پردازد. شما می توانید رزومه و سوابق علمی خود را برای اساتید مختلف در دانشگاه های یونان ارسال نمایید و در صورت موافقت یکی از اساتید، شما می توانید بورسیه تحصیلی یونان در مقطع دکترا به دست آورید. در این قسمت به بررسی بورسیه هایی که در مقطع دکترا ارائه می شود می پردازیم.

 • بورس تحصیلی بنیاد بورس تحصیلی دولت (IKY)

بنیاد بورس تحصیلی دولتی (IKY) بورس تحصیلی دانشجویان خارجی را برای ادامه تحصیلات تکمیلی و انجام تحقیقات دکترا در یونان ارائه می دهد. بورس تحصیلی نیز برای مطالعه زبان و فرهنگ یونانی ارائه می شود. این بنیاد به طور دوره ای بورس تحصیلی به دانشجویان دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن و دانشگاه ارسطو تسالونیکی برای دوره های تابستانی از طریق برنامه های THYESPA و IASON می دهد. بورس تحصیلی در رشته های مختلف از طریق بنیاد به دانشجویان اعطا می شود. یک پروسه انتخاب برای برنامه ها وجود دارد. این بنیاد برنامه های زیادی برای تهیه بورس تحصیلی برای دانشجویان داخلی و خارجی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، وب سایت بنیاد را مشاهده کنید.

 • بورس تحصیلی مدرسه فرانسوی در آتن

مدرسه فرانسوی آتن یک موسسه خارجی در یونان است که هر ساله 60 بورسیه اعطا می کند. مدت زمان این بورسیه ها 1-2 ماه است اما دانشجو می تواند این بورسیه را دو بار دریافت کند. برای واجد شرایط بودن این بورس تحصیلی، دانشجویان باید در مقطع دکترا ثبت نام کرده و کارهای تحقیقاتی را در مناطق خاصی انجام دهند که ورود آنها به یونان را الزامی می کند. این بورس تحصیلی کمک هزینه ثابت برای هزینه حمل و نقل و اقامت را فراهم می کند. با این حال، بیمه درمانی تحت برنامه بورسیه ارائه نمی شود. برای آگاهی از روش درخواست، به وب سایت The French School در آتن بروید.

بهترین دانشگاه های بین المللی یونان

یکی از نکاتی که افراد متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی یونان باید در نظر بگیرند، سطح دانشگاه‌های این کشور و رتبه جهانی آنها می باشد. یونان از جمله کشورهایی است که دارای پیشینه تاریخی علمی قوی می باشد و دانشگاه های معتبری در سطح جهان دارد که شخص می تواند برای دریافت بورسیه در این دانشگاه ها اقدام نماید. در جدول زیر می توانید لیست تعدادی از دانشگاه های برتر در یونان به همراه رتبه جهانی این دانشگاه ها را مشاهده نمایید.

 

نام دانشگاه

سطح دانشگاه در یونان

رنکینگ جهانی

دانشگاه کاپودیسترین ملی آتن

1

217

دانشگاه ملی تکنیکال آتن

2

256

دانشگاه پاتراس

3

354

دانشگاه اینینا

4

532

دانشگاه کریتی

5

557

دانشگاه دسالی

6

638

دانشگاه آگین

7

1010

دانشگاه دموکریتس دریس

8

1106

دانشگاه اقتصاد و بیزینس آتن

9

1106

دانشگاه تکنیکال کریتی

10

1241

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی یونان

افراد متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی یونان هستند، پس از اخذ پذیرش و گرفتن بورسیه از دانشگاه مورد نظر خود لازم است که مدارک لازم مربوط به دریافت بورسیه را فراهم نمایند. ممکن است هر دانشگاه بسته به رشته شخص، مدارک خاصی را درخواست نماید. بنابراین علاوه بر مدارک ذکر شده در این قسمت بهتر است لیست مدارک مورد نیاز را از وب سایت دانشگاه مورد نظر بررسی نمایید. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، غیرقانونی است و موسسه رضایتی از این جهت ندارد. در ادامه به بررسی مدارک مورد نظر برای دریافت بورسیه تحصیلی یونان می پردازیم.

 • پاسپورت معتبر
 • ارائه ترجمه ریزنمرات و مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • ارائه رزومه تحصیلی و کاری
 • عکس
 • ارائه نامه درخواست بورسیه تحصیلی
 • مدرک زبان (در صورت درخواست دانشگاه)
 • در برخی موارد باید نمونه کار تحقیقاتی یا پژوهشی نیز ارائه شود.

هنگامی که نامه پذیرش را دریافت می کنید، در مورد مراحل بعدی ثبت نام و هزینه هایی که باید پرداخت کنید (اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / EEA نیستید) راهنمایی خواهید شد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی یونان برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA: معمولاً رایگان است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی یونان برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا از 1500 تا 9000 یورو در سال می باشد. بالاترین هزینه ها بابت تحصیل در دانشگاه های خصوصی دریافت می شود. در صورتی که شخص نامه دریافت بورسیه و دریافت فاند کامل از دانشگاه داشته باشد نیاز به پرداخت شهریه نخواهد داشت.

ویزای تحصیلی یونان

همانطور که قبلاً ذکر شد، دریافت نامه دعوتنامه یک ضرورت مطلق برای درخواست ویزا است. اگر در کشوری زندگی می کنید که شهروندانش برای سفر به یونان به VISA نیازی ندارند، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. با این حال، اگر در کشوری زندگی می کنید که برای سفر به یونان نیاز به VISA دارید، باید قبل از این با تماس با سفارت یونان در کشور خود، درخواست ویزای بلند مدت کنید. بیشتر سفارتخانه ها بین 15 ژوئیه و 15 نوامبر ویزا می گیرند و صادر می کنند. هنگامی که برای ویزا اقدام می کنید، ممکن است ملزم به پاسخ به چند سوال در مورد دوره خود و مدت دوره خود، دلایل انتخاب دانشگاه مورد نظر، آیا پس از اتمام تحصیل تصمیم دارید در یونان بمانید و آیا بودجه کافی برای تأمین هزینه های تحصیل دارید، محل اقامت و... گردید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای یونان

هنگام درخواست VISA باید مدارک زیر را داشته باشید:

 • دعوتنامه اصلی شما از دانشگاه
 • گواهی اصلی آموزش که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور شما قانونی شده است.
 • شناسنامه اصلی
 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم ویزا
 • گواهی بهداشت اصلی که باید توسط وزارت بهداشت کشور شما تأیید شود و باید ظرف یک ماه از درخواست VISA شما صادر شود.
 • گواهی اصلی منفی HIV-AIDS که دارای اعتبار یک ماهه نیز می باشد.
 • بیمه نامه مسافرتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • عکس به اندازه گذرنامه (حداقل 12 عکس)
 • صورت حساب بانکی به عنوان اثبات اینکه شما می توانید هزینه های مالی را تامین کنید. (بنا به این که بورسیه شما چه میزان از هزینه های تحصیل و یا زندگی شما را پوشش می دهد، مقدار آن متفاوت است.)

موسسه ملک پور محصول بی نظیری را با تدریس استاد ملک پور تهیه کرده است که در آن، به طور کامل به شرایط تحصیل در کشورهای مختلف و سایر موارد مرتبط مانند شرایط اخذ ویزای تحصیلی و ویزای همراه دانشجویی پرداخته شده است. این محصول، راهنمای کاملی برای متقاضیان مهاجرت از طرق مختلف می باشد که تهیه و مشاهده آن را به کلیه افرادی که خواهان انتخاب بهترین مسیر و بهترین کشور برای مهاجرت هستند توصیه می کنیم.

گام به گام تا اخذ اقامت 

هزینه زندگی دانشجویی در یونان

یکی از موارد مهمی که دانشجو درباره شرایط تحصیل در یونان باید درنظر بگیرد، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. به طور کلی هزینه زندگی در یونان خیلی زیاد نیست. بودجه ای بالغ بر 5000 یورو در سال می تواند برای شما در طول سال کافی باشد. اما این هزینه های محل اقامت را پوشش نمی دهد. اکثر دانشگاه های یونان خوابگاه های دانشجویی ارائه می دهند. در همان زمان دانشجو ممکن است زندگی جداگانه و اجاره یک آپارتمان خصوصی را انتخاب کند. رستوران ها انواع مختلفی دارند که می توان غذاهای مناسب با توجه به فرهنگ و مذهب را با قیمت مناسب تهیه کرد. به طور کلی هزینه های متوسط دانشجویی به غیر از شهریه، بیش از 350 یورو در ماه نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه های تحصیل و زندگی در یونان، لینک مرتبط برای شما همراهان گرامی آورده شده است.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

هزینه های تحصیل و زندگی در یونان

 

قیمت برخی از محصولات ضروری برای زندگی در یونان، در جدول زیر آورده شده است:

 

عنوان

هزینه

غذا، رستوران ارزان قیمت

10.00 یورو

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسط، سه وعده

35.00 یورو

آب

0.50 یورو

شیر (1 لیتری)

4.54 یورو

قرص نان تازه سفید

0.79 یورو

برنج (1 کیلوگرم)

0.76 یورو

تخم مرغ (12 عدد)

3.13 یورو

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

3.63 یورو

فیله مرغ (1 کیلوگرم)

3.02 یورو

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

4.08 یورو

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

1.40 یورو

اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

339.05 یورو

اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

283.65 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

577.46 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز

488.58 یورو

 


_____________بورسیه تحصیلی یونان و کلام آخر_____________

بورسیه تحصیلی یونان، شرایط تحصیل رایگان در یونان، انواع بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی و اپلای دانشگاه های بین المللی یونان در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله با دانشگاه های معتبر کشور یونان آشنا شده و دانستیم چه نوع بورسیه هایی در یونان برای دانشجویان وجود دارد. استفاده از بورسیه تحصیلی یونان برای دانشجویان در صورت برآورده کردن شرایط امکان پذیر است. اما در نهایت بورسیه تحصیلی یونان محدود است و تعداد زیادی دانشجو نمی توانند از آن استفاده کنند. باتوجه به شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری در این کشور، شانس کاریابی پس از تحصیل در یونان بالا نمی باشد؛ بنابراین در صورتی که تمایل دارید به یکی از کشورهای برتر اروپایی مهاجرت کنید و به صورت رایگان تحصیل کنید می توانید یکی از کشورهای فرانسه، آلمان، اتریش و اسپانیا را انتخاب کنید؛ زیرا تحصیل در این کشورها تقریباً رایگان می باشد و شما می توانید تحصیل و زندگی دانشجویی در کشورهای برتر اروپایی را تجربه کنید. همچنین اگر تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی دارید، می توانید کشور ایتالیا را انتخاب نمایید؛ چرا که بورسیه های متعدد و متنوعی در این کشور ارائه می گردد. در صورت داشتن هر گونه سوال و جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید از طریق تماس با کارشناسان موسسه ملک پور از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین این امکان فراهم گردیده است تا سوالات خود را در پایان مقاله مطرح کرده و پاسخ آن ها را در مدت زمان کوتاهی دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
حسن
سلام و خسته نباشید.مرسی بابت سایت خیلی خوبتون.آیا با تسلط بر زبان انگلیسی و همچنین دارا بودن معدل تحصیلی در مقطع دیپلم امکان دریافت بورسیه تحصیلی یونان وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ممنونیم از محبت شما دوست عزیز تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان یکی از الزامات دریافت پذیرش در دانشگاه ها است. در صورتی که شما بخواهید در مقطع لیسانس در کشور یونان مشغول به تحصیل شوید باید توجه بفرمایید که تعداد بورسیه های این مقطع بسیار پایین تر از مقاطع بالاتر می باشد و چون دریافت بورسیه امری رقابتی است داشتن مدرک زبان قوی تر و داشتن معدل بالاتر در این شرایط نیز می تواند به شما کمک داشته باشد.
مشاوره رایگان