بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

28 فروردین 1402 38 نظر

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان، میزان درآمد و هزینه های زندگی در کشورهای مختلف، بهترین کشور برای تحصیل و گرفتن تخصص پزشکی، مهاجرت برای تخصص پزشکی، بهترین کشور برای گرفتن تخصص پزشکی و راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان در این مقاله بررسی شده است. رشته پزشکی از سخت ترین رشته ها برای تحصیل می باشد؛ اما افرادی که موفق به اتمام تحصیل در رشته های پزشکی شده و وارد بازار کار در این رشته می شوند از درآمد بالایی بر خوردار هستند. در واقع باید گفت که میزان درآمد پزشکان از اکثر اقشار جامعه بالاتر است. تعداد زیادی از پزشکان برای ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار، تمایل به مهاجرت و خروج از کشور دارند. اما پزشکان برای تحصیل و کار در خارج از کشور در ابتدای امر نیاز دارند که مدارک خود را در کشور مورد نظر معادل سازی نمایند و پس از آن می توانند به کار و تحصیل در کشور مورد نظر بپردازند. انتخاب بهترین کشور برای تخصص پزشکی و بین المللی به موارد مختلفی مانند بازار کار و کمبود نیروی پزشکی در کشورهای مختلف، مراحل و مدت زمان پروسه معادلسازی مدرک تحصیلی، سطح درآمد و رفاه و... بستگی دارد. موسسه ملک پور با سال ها سابقه در امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان را در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان یاری نماید. شما عزیزان در صورت برقراری تماس با موسسه و یا پر کرن فرم تماس بر روی وب سایت می توانید شرایط خود را در یک مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین با تجربه ما در میان بگذارید و از میزان خدمات موسسه مطلع گردید زیرا که این محتوا با تحلیل سایت های معتبر و مشورت وکلای محلی برای افزایش اطلاعات شما تنظیم شده است.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت پزشکان و پرستاران


تماس با ما

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

شرایط مهاجرت پزشکان به خارج از کشور

همانطور که می دانید کار پزشکی و مهاجرت پزشکان از حساسیت بالایی برخوردار بوده و به طور مستقیم با جان بیماران در ارتباط می باشند. به همین دلیل پزشکان برای مهاجرت به کشور های دیگر در ابتدا بایستی مدارک خود را در سازمان های مربوطه در آن کشور معادل سازی نمایند و بعد از انجام معادل سازی در صورت تأیید می توانند برای کار و تحصیل اقدام نمایند.

مهاجرت پزشکان به آلمان و اتریش

پزشکان و دندان پزشکان برای ورود با بازار کار در آلمان و اتریش، در ابتدا باید:

  • بررسی رزومه و سوابق تحصیلی: برای ایت منظور پزشکان باید کلیه مدارک را ارائه دهند و CV مناسب را تهیه کنند. برای اینکه صلاحیت شما برای کار در اتریش و آلمان سنجیده شود، سابقه کار، مدرک تحصیلی، و سن مورد بررسی قرار می گیرد. اگر سن زیر ۶۰ سال باشد مانعی ندارد ولی اگر سن بالای ۶۰ سال باشد، در برخی از موارد با پرداخت بیمه توسط خود فرد امکان کار فراهم خواهد بود.
  • مدرک زبان: پزشکان باید تسلط بالا به زبان آلمانی داشته باشند یعنی مدرک زبان آلمانی C1 داشته باشند.
  • شرکت در دوره های معادل سازی: برای تحصیل در این دوره های آموزشی می توانید در طول مدت تحصیل خود خانواده خود را نیز همزمان وارد کشور آلمان کنید. گفتنی است که برای تحصیل در این دوره‌ها پزشکان نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارند، و تنها نیاز است که هزینه زندگی که خود در آلمان برای مدت تحصیل در کالج داشته باشند.
  • شرکت در امتحان پایانی: پس از قبولی در امتحان نهایی می توانید برای وورد به بازار کار اقدام کنید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راه های مهاجرت پزشکان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد راه های مهاجرت پزشکان

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد راه های مهاجرت پزشکان

 

پزشکان باید قبل از هر گونه اقدامی به بررسی روش های معادل سازی در کشور مورد نظر پرداخته و از این مساله اطمینان حاصل کنند که آیا در کشور مورد نظر امکان معادل سازی مدارک وجود دارد یا خیر؟ و در صورت امکان معادل سازی در کشور مزبور، شرایط معادل سازی به چه صورت است؟ به طور کلی فرآیند معادلسازی مدرک داروسازی در کانادا و پزشکی در هر کشوری متفاوت هست. برای مثال معادل سازی مدرک پزشکی در کشور های انگلستان، آمریکا و استرالیا دارای مراحل سخت و آزمون های دشوار می باشد. اما در برخی از کشورها صرفاً با یادگیری زبان آن کشور، امکان معادل سازی مدارک فراهم می شود.

مورد دیگری که برای انتخاب بهترین کشور برای معادل سازی پزشکان باید به آن توجه کرد، میزان نیاز آن کشور به نیروی پزشک و کمبود نیرو در این حرفه است. متقاضیان برای معادل سازی مدارک باید به این نکته توجه داشته باشند که تسلط به زبان کشور مربوطه، از اصلی ترین موارد در امر معادل سازی مدارک می باشد.

انتخاب دفتر مهاجرتی
 

در ادامه این مقاله به طور کامل و دقیق درباره مهاجرت برای تخصص پزشکی به خارج از کشور توضیح داده شده است.

اطلاعات دقیق پیرامون روش های مهاجرت و قوانین کشورهای مختلف در این زمینه، در محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت ارائه شده است. شما عزیزان می توانید با تهیه این محصول، بهترین و کامل ترین راهنمای مهاجرتی را دریافت کرده و با آگاهی کامل اقدام نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت

بهترین کشور برای تحصیل و گرفتن تخصص پزشکی

از مواردی که پزشکان توجه بسیاری به آن دارند، گذراندن دوره های تخصصی تحصیل پزشکی در خارج از کشور می باشد. پزشکان برای این که بتوانند دوره های پزشکی را در خارج از کشور بگذرانند در ابتدا باید دوره های مرتبط به معادل سازی در کشور مورد نظر را بگذرانند و با انجام معادل سازی، امکان کار و تحصیل برای آن ها وجود دارد.

اخیراً کشور آلمان به دلیل کمبود شدید کادر درمان در کشور خود اقدام به تسهیل شرایط جذب نیروی متخصص در زمینه پزشکی و پیراپزشکی نموده است که در همین راستا بخشی از هزینه های شرکت در دوره معادلسازی در کالج ها را هم تقبل کرده است. موسسه ملک پور برای مهاجرت پزشکان به آلمان خدماتی در نظر گرفته است. افراد با دانش زبان آلمانی می توانند ویزای آلمان را گرفته و برای کالج معادلسازی اقدام نمایند.

یکی از کشورهایی که پزشکان برای تحصیل و یا کار می توانند به آن مهاجرت نمایند و تا حدود زیادی مدارک پزشکان مورد پذیرش قرار می گیرد کشور اتریش است. دوره های کلینیکال phd مختص به پزشکان است و آن ها با انتخاب گرایش و رشته مورد علاقه خود پس از گذراندن 3 سال، مدرک phd را از این سازمان دریافت می نمایند. همچنین متقاضیان می توانند با عنوان پزشک در یک آزمون که با زبان آلمانی برگزار می شود شرکت کرده و در صورت قبولی به کار پزشکی مشغول شوند. پزشکان با گذراندن این دوره، امکان تحصیل در دوره های تخصصی در رشته های مورد علاقه خود را نیز دارند. یکی از اصلی ترین موارد مثبت برای تحصیل در اتریش، رایگان بودن هزینه تحصیل در این کشور می باشد. علاوه بر این، امکان تحصیل بدون داشتن مدرک زبان آلمانی در این دوره ها وجود دارد و به طور کلی دوره های تخصصی برای پزشکان به زبان انگلیسی برگزار می شود. از دیگر امتیازات شرکت در این دوره، امکان داشتن همسر و فرزندان به صورت همزمان است. بنابراین کشور اتریش با توجه به شرایط زندگی و تحصیلی خود، در زمره بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان ایرانی و یا غیرایرانی می باشد که امکان تحصیل پزشکی در اتریش و مهاجرت پزشکان متخصص را نیز فراهم نموده است.

در موضوع انتخاب کشور برای تخصص پزشکی و مهاجرت پزشکان به کشور دیگری نیز می توان اشاره کرد که شرایط خوبی را برای کار و تحصیل پزشکان فراهم نموده است. این کشور، دانمارک است. در کشور دانمارک پزشکان صرفاً با گذراندن دوره های زبان دانمارکی و تسلط بر زبان دنیش بدون نیاز به آزمون می توانند پروسه معادل سازی خود را انجام داده و به کار و تحصیل در تخصص مورد علاقه خود بپردازند.


بنرهای مورد نیاز

 

پرسش: بهترین کشور برای مهاجرت خانوداه پزشک متخصص زنان با سابقه 20 ساله، 46 سال سن، 2 دختر به همراه همسر، با شرط ادامه شغل پزشکی کجاست؟

 


بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان از نظر معادلسازی مدرک تحصیلی

می توان گفت انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان و همچنین راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان از دغدغه های اصلی یک پزشک برای کار و زندگی در خارج از کشور محسوب می شود. انتخاب کشوری که در زمینه پزشکی دچار کمبود نیرو بوده، شرایط خوب و ایده عالی برای زندگی داشته و شرایط مناسبی را از نظر معادل سازی مدارک پزشکی نیز فراهم نموده باشد، برای پزشکان بسیار مهم و دارای اهمیت می باشد. معادل سازی مدارک پزشکان در هر کشور شرایط خاصی دارد. برای مثال مهاجرت پزشکان به انگلستان و معادل سازی با قبولی در آزمونی به نام P LAB امکان پذیر است. در یک جمع بندی کلی می توان گفت که معادل سازی در کشورهای انگلیسی زبان، شرایط دشواری دارد.

اما بهترین کشور برای معادلسازی مدرک پزشکان را می توان کشور آلمان دانست که شرایط ویژه ای را برای معادلسازی مدرک تحصیلی پزشکان، پرستاران، ماماها و دندانپزشکان فراهم آورده است که بتوانند بدون پرداخت هزینه برای دوره های یادگیری زبان آلمانی، دوره های پیش آزمون و کارآموزی بتوانند مدرک تحصیلی خود را در این کشور معادلسازی کنند و پس از آن شانس بسیار زیادی برای کار در کشور آلمان داشته باشند. دانشجویان دوره های معادلسازی مدرک پزشکان در آلمان حتی در حین تحصیل خود حقوق نیز دریافت خواهند نمود. متقاضیان این روش ابتدا می بایست مدارک تحصیلی خود را برای بررسی به اروپا و کشور آلمان ارسال کنند و پس از تایید اولیه، به همراه خانواده خود (همسر و فرزندان) ویزای کشور آلمان را اخذ نموده و برای دوره های معادلسازی و دوره زبان آلمانی به کشور آلمان مراجعت کنند تا پس از اتمام این دو دوره و گذراندن دوره کارآموزی، در آزمون نهایی شرکت نمایند و پس از قبولی در آزمون وارد بازار کار آلمان شوند و در بیمارستان های کشور آلمان مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که پروسه اخذ ویزای کار برای این روش بین 1 تا 1.5 سال زمان می برد. از مزایای دوره معادلسازی مدرک تحصیلی پزشکان در کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دریافت حقوق حین تحصیلسرمایه گذاری در استرالیا
  • رایگان بودن دوره معادلسازی مدرک تحصیلی و دوره زبان آلمانی
  • اخذ ویزای همراه همزمان
  • تحصیل رایگان فرزندان
  • اقامت برای تمامی اعضای خانواده
  • کاریابی آسان بعد تحصیل

از جمله مناسب ترین کشورها برای پزشکی از نظر معادل سازی مدرک، کشور دانمارک می باشد. این کشور علاوه بر کمبود نیروی پزشکی، شرایط عالی را برای زندگی فراهم نموده است. پزشکان در کشور دانمارک صرفاً با یادگیری زبان دانمارکی می توانند برای معادل سازی مدارک پزشکی خود اقدام نمایند. دانمارک به دلیل کمبود نیروی پزشک برای پزشکانی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند، ویزای معادل سازی پزشکان را اعطا می نماید و به آن ها اجازه اقامت در این کشور را می دهد تا به یادگیری زبان دنیش پرداخته و با رسیدن به سطح مورد نظر برای معادل سازی مدارک پزشکی خود اقدام نمایند. در مهاجرت پزشکان به دانمارک با ویزا، شخص اصلی اجازه بردن همراه را نیز به صورت همزمان دارد. همچنین همراه اجازه کار به صورت تمام وقت را نیز دارد و تحصیل برای فرزندان رایگان می باشد.

از دیگر کشورهایی که بستر مناسب برای مهاجرت پزشکان را فراهم نموده است، کشور اتریش می باشد. پروسه معادل سازی مدارک پزشکان در اتریش که با نام نوتیفیکاتسیون شناخته می شود، دارای آزمون می باشد. یادگیری زبان آلمانی، یکی از مهم ترین موارد برای معادلسازی مدارک پزشکان در اتریش می باشد. معادل سازی پزشکان در اتریش از 11 ماژول تشکیل شده است که کسب نمره قبولی در 9 ماژول، برای قبولی در آزمون معادلسازی الزامی است. همچنین کشورهایی مانند سوئد، نروژ و عمان نیز از کمبود شدید نیروی کادر درمانی رنج می برند.

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان برای کار و کسب درآمد

در این قسمت به بررسی انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان برای کار و کسب درآمد می پردازیم. به طور کلی رشته پزشکی به عنوان رشته ای با درآمد بالا محسوب می شود؛ اما برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان می توان درآمد را به عنوان معیاری برای ارزیابی در نظر گرفت. مهاجرت پزشکان متخصص به خارج از کشور همراه با درآمد بیشتری نسبت به حقوق سایر پزشکان می باشد. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و تدوین گردیده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر نام منبع، شرعاً و قانوناً خلاف مقررات می باشد. در جدول زیر میزان درآمد پزشکان در 5 کشور مطرح دنیا بررسی شده و امکان مقایسه درآمد پس از مهاجرت پزشکان متخصص فراهم گردیده است.

 

ردیف

نام کشور

درآمد سالیانه پزشکان متخصص

درآمد سالیانه پزشکان عمومی

1

آلمان

222،700 دلار

214،700 دلار

2

کانادا

429،000 دلار

158،200 دلار

3

اتریش

213،200 دلار

141،500 دلار

4

هلند

200،300 دلار

137،500 دلار

5

استرالیا

210،800 دلار

104،300 دلار

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان از نظر هزینه های زندگی

از دیگر مواردی که هر شخص برای مهاجرت باید در نظر بگیرد میزان هزینه های زندگی در کشور مورد نظر است. میزان هزینه های زندگی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان و راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان از دیگر موارد مهم و قابل توجه است. در بخش های قبل، به مواردی نظیر پروسه معادلسازی مدرک و میزان درآمد اشاره شد. میزان هزینه های زندگی در یک کشور و تناسب آن با درآمد و توانایی مالی فرد در تأمین هزینه های خود و خانواده، تأثیر بسزایی در تصمیم گیری متقاضی برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان دارد. در یک جمع بندی کلی می توان گفت که کشور دانمارک از نظر معادلسازی مدارک پزشکان و کشورهایی نظیر کانادا، لوکزامبورگ و سوئیس از نظیر میزان درآمد پزشکان، دارای شرایط مناسبی هستند. از نظر کیفیت و هزینه های زندگی نیز کشور اتریش از شرایط مساعدی برای مهاجرت برخوردار است. در لینک ذیل به طور مفصل به موضوع هزینه های زندگی در اتریش پرداخته و اطلاعات کامل و مفیدی ارائه شده است.

در جدول زیر به بررسی بعضی از هزینه های زندگی در اتریش در شهر وین پایتخت کشور آن پرداخته ایم:

 

کالا و اقلام در اتریش

واحد

قیمت به یورو

پنیر

1 کیلو

10.87 یورو

مرغ

1 کیلو

9.10 یورو

گوشت

1 کیلو

15.30 یورو

سیب

1 کیلو

2.06 یورو

موز

1 کیلو

1.69 یورو

پرتقال

1 کیلو

2.15 یورو

گوجه

1 کیلو

2.35یورو

سیب زمینی

1 کیلو

1.31 یورو

شیر

1 لیتر

1.06 یورو

نان

500 گرم

1.83 یورو

برنج

1 کیلو

1.35 یورو

تخم مرغ

12 عدد

2.54 یورو

 

با توجه به اهمیت اسکان و توانایی تأمین هزینه های آن، در جدول زیر به طور جداگانه به بررسی هزینه های اجاره و خرید ملک در اتریش پرداخته ایم.

 

اجاره و خرید ملک در اتریش

قیمت به یورو

آپارتمان 3 خواب در خارج از مرکز شهر

1.168 یورو

آپارتمان 1 خواب در خارج از مرکز شهر

640 یورو

آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،615 یورو

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

876 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

7.138 یورو

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان درخارج از مرکز شهر

4.311 یورو

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان از نظر سرمایه گذاری

اما آن دسته از افرادی که قصد دارند کسب و کار و بیزنس خود را در کشور ایران یا کشور مبدا خود حفظ کنند و در عین حال اقامت کشورهای اروپایی را اخذ نمایند می توانن به روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری فکر کنند. مثلاً در روش اقامت خودحمایتی که تقریباً شرط حضور نیز ندارد، شما می توانید تنها با نشان دادن اینکه متمکن هستید و بدون نیاز به انتقال سرمایه به کشور مورد نظرتان (اتریش، فرانسه، اسپانیا، یونان، ایتالیا،...) اقامت آن کشور را اخذ نمایید. این اقامت بعد از گذشت حدود 5 سال و تحت شرایطی قابلیت تبدیل شدن به پاسپورت و تابعیت اروپا را دارد.

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان از نظر اعطای اقامت و تابعیت

مطمئناً یکی از مهم ترین موارد در امر مهاجرت، اخذ اقامت و تابعیت کشور مورد نظر می باشد. برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان علاوه بر مسائلی که در بالا ذکر شد باید به آثار اقامتی کشور مورد نظر نیز توجه نمود. در انتخاب بهترین کشور برای تخصص پزشکی و مهاجرت باید شرایط اقامتی در کشورهایی نظیر اتریش، دانمارک، کانادا، سوئیس و دیگر کشور ها را بررسی کرد. پزشکان با انجام پروسه معادل سازی در کشور مربوطه می توانند مشغول به کار شده و اقامت کشور مورد نظر خود را به دست آورند. از بین کشورهای نام برده شده برای مهاجرت پزشکان، کشور های دانمارک و اتریش دارای شرایط مناسبی برای مهاجرت پزشکان می باشند. پزشکان در کشور اتریش می توانند با 5 سال کار و زندگی در این کشور، اقامت دائم خود را اخذ نموده و با گذشت 7 سال برای اخذ تابعیت این کشور اقدام نمایند. در کشور دانمارک نیز متقاضی با 5 سال کار در دانمارک و پرداخت مالیات و رعایت کردن قوانین دانمارک می تواند اقامت دائم این کشور را بدست آورده و با گذشت 7 سال، در صورت تسلط به زبان دنیش و آشنایی با فرهنگ دانمارکی می تواند تابعیت این کشور را به دست آورد.

بهترین تخصص پزشکی در جهان

شاید شما از آن دسته از پزشکان باشید که قصد دارید از طریق مهاجرت پزشکی به کشور های دیگر مهاجرت نمایید. خوشبختانه مهاجرت پزشکان به کشور های دیگر نسبت به دیگر مشاغل به دلیل وجود تخصص پزشکی کمی راحت تر است. همانطور که می دانید پزشکان متخصص درآمد به نسبت بهتری دارند. اگر در جستجوی این مهم هستید که بهترین تخصص پزشکی در جهان برای چه رشته های پزشکی است باید بگوییم که طبق بررسی های انجام شده رشته هایی همچون چشم، قلب، پوست، ارتوپدی از بهترین رشته های پزشکی بوده و در نهایت در صورت صلاحدید افراد می تواند به مهاجرت پزشکی منجر شود.

 مهاجرت دانشجویان پزشکی 

اگر در رشته های پزشکی مشغول به تحصیل هستید به قبل از موردی باید به این نکته توجه داشته باشید که واحد هایی که پشت سر گذاشته اید باید با دانشگاه مقصد شما یکی باشد. مهاجرت دانشجویان پزشکی به خارج از کشور امکان پذیر بوده و به مدت 5 تا 7 سال به طول می انجامد. فراموش نکنید که شما برای مهاجرت پزشکی نیاز به دانش زبان دارید. یکی دیگر از مواردی که در مهاجرت دانشجویان پزشکی بسیار حایز اهمیت است، ارزش مدرک تحصیلی در زمان فارغ التحصیلی بوده که باید قبل از ورود به هر کشور و دانشگاهی کاملا از آن مطلع باشید. اگر قصد مهاجرت پزشکی دارید و یا دانشجوی پزشکی هستید، می توانید با مشاورین ما به صورت رایگان در تماس باشید و از آن ها مشاوره بگیرید.


سوالات متداول راجع به بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

✅ بهترین کشور برای معادل سازی مدارک پزشکان کدام است؟

در حال حاضر کشور دانمارک شرایط خوبی را برای معادل سازی پزشکان فراهم آورده است.

✅ آیا صرفاً با یادگیری زبان، امکان معادل سازی مدرک وجود دارد؟

در بعضی از کشورها نظیر دانمارک، یادگیری زبان آن کشور مهمترین مساله در روند معادل سازی می باشد.

✅ اصلی ترین هزینه در معادل سازی مدرک در کشور دانمارک مربوط به چه مرحله ای است؟

با توجه به اینکه معادل سازی در دانمارک صرفاً با یادگیری زبان دانمارکی انجام می گیرد، بیشترین هزینه مربوط به دوره زبان دانمارکی می باشد که بین 5 تا 8 هزار یورو هزینه دارد.

✅ آیا معادل سازی مدرک پزشکان منجر به اخذ اقامت پزشکان می شود؟

در صورت موفقیت در معادل سازی مدرک پزشکی، امکان کار در کشور مورد نظر وجود دارد و در صورت اشتغال، می توان اقامت کاری دریافت کرد.


_____________ سخن پایانی پیرامون بهترین کشور برای مهاجرت_____________

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان، بررسی بهترین کشور از نظر هزینه های زندگی، شرایط معادل سازی در کشورهای سطح اول جهان، بهترین کشور برای گرفتن تخصص پزشکی و راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار دادیم. انتخاب بهترین کشور برای تخصص پزشکی از مهمترین موضوعات قابل توجه برای پزشکان متقاضی مهاجرت می باشد. از مهم ترین مراحل و موارد برای مهاجرت پزشکان متخصص و عمومی، معادل سازی مدرک خود و یادگیری زبان کشور مورد نظر می باشد. کشورهای سطح اول جهان مانند دانمارک و اتریش که در زمینه پزشکی با کمبود نیرو مواجه هستند، شرایط مناسبی را برای پزشکان فراهم کرده اند و در زمره بهترین کشورها برای پزشکی می باشند و متقاضیان می توانند برای معادل سازی مدرک خود در این کشورها اقدام نمایند. موسسه ملک پور با تجربه درخشان در امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان را در زمینه انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان یاری نماید. شما عزیزان می توانید با برقرای تماس تلفنی با موسسه و یا پر کردن فرم تماس، شرایط مهاجرت خود را در یک مشاوره تلفنی رایگان ارزیابی نمایید. همچنین در صورت وجود هرگونه سوال می توانید آن ها را در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 31 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
نادری
سلام ممنون از مقاله خوبتون بسیار کامل بود و من پاسخ تمام سوالات خودم رو دریافت کردم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب ممنون از همراهی شما دوست عزیز.
مهسا
سلام خدا قوت ممنونم از مقاله خوبتون در مورد مهاجرت پزشکان. سوال بنده این هستش که معادل سازی مدارک پزشکی در کشور دانمارک چقدر زمان نیاز داره؟ آیا حین انجام پروسه اجازه کار متفرقه رو داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام باید زبان را به سطح مورد نظر برسانید و اجازه کار متفرقه دارید برای بررسی شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
محمد رجبی
سلام. با توجه به اینکه بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان در حال حاظر دانمارک هست، میخوام بدونم اجازه ی بردن همراه داریم؟ آیا همراه اجازه کار خواهد داشت؟ ممنون میشم پاسخ بدین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله همراه همزمان و با اجازه کار هست لطفا برای بررسی شرایطتون با مشاورین تماس بگیرید
صدرا نوری
با سلام. نیاز به راهنمایی شما دارم در زمینه معادلسازی پزشکی در دانمارک. آیا امکانش هست بعد از مهاجرت به دانمارک که بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان هست زبان دانمارکی رو خوند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان پذیر است اما اگر از قبل شروع کنید مراحل معادل سازی را زودتر به پایان می رسانید
milad farahani
سلام در یک متن در همین سایت اعلام کردید هزینه کلاس زبان دانمارک رایگان است اما در این مقاله نزدیک 8 هزار دلار هزینه دارد کدام یکی درست تر است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام‌و‌عرض‌ارادت دوره معادل سازی در دانمارک عملا رایگان می باشد. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید
MAHSHID MNJ
سلام ، ممنون از توضیحات کاملتون ، میخواستم بپرسم که برای معادل سازی مدرک پزشکی در دانمارک ، دانشگاهی که از آن در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شده ام هم مهم هست یا فرقی ندارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت به صورت کلی تمامی مدارک تحصیلی و سوابق کاری و هویتی شما می بایست مورد تایید دانمارک باشد تا شما مجوز ورود به این کشور را برای معادل سازی و گذراندن دوره های زبان به دست آورید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید
حانیه
عالی بود ممنون فقط یه سوال یک پزشک عمومی برای ادامه تحصیل(تخصص)در مثلا المان میتواند بورسیه یا کمک هزینه بگیرد یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ممنونیم از لطف شما تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی و رایگان است و شما هزینه ای نخواهید داشت، ضمن اینکه می توانید مدرک خود را معادلسازی کنید و درآمد خوبی نیز با مدرک فعلی خود داشته باشید.
رضا
امتحان های سطوح مختلف زبان آلمانی هر کدام در کجا برگزار میشه و امتحان زبان برای تا چه سطحی رو میشه در ایران داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز امتحان زبان آلمانی در ایران نیز برگزار می شود اما برای اطلاعات دقیق در این زمینه باید از آموزشگاه های زبان آلمانی اطلاعات دریافت نمایید.
Zahra
سلام خسته نباشین من دانشجوی پزشکی عمومی هستم تصمیم دارم تخصصم رو آلمان بخونم میخواستم بپرسم من فقط باید زبان بخونم الان تا درسم تموم میشه،برای ورود به تخصص آزمون داره آیا کشور آلمان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله، شما برای تحصیل در دوره تخصص باید آزمون بدهید تا بتوانید در این دوره تحصیل کنید. البته با یادگیری زبان آلمانی و معادلسازی مدرکتان می توانید به این کشور ورود پیدا کنید و حتی مشغول به کار شوید.
حامد فردوسی مقدم
با سلام و احترام و با تشکر بابت راهنمایی های ارزشمند موسسه شما بعنوان یک پزشک عمومی که قرار است بعنوان دستیار تخصصی در آلمان مشغول به تحصیل و کار شود؛ مدت زمانی که لازم است با هزینه شخصی در این کشور سپری شود تا زمانیکه بعنوان کارورز یا دستیار همراه با حقوق مشغول به فعالیت بشیم؛ چند ماه است؟ و آیا میزان حقوق دریافتی(حداقل ۵۰۰۰ یورو در ماه) با احتساب مالیات بوده یا اینکه بایستی از این مبلغ جهت مالیات کسر شود؟با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت جناب دکتر شما به طور کلی برای کار در آلمان باید به زبان این کشور مسلط شوید و به سطح C1 زبان آلمانی برسید. هزینه های تحصیل و زندگی به طور کلی تا زمان رسیدن به این سطح و قبولی در آزمون مربوطه به عهده خودتان است اما کشور آلمان حمایت های خوبی از پزشکان انجام می دهد و ممکن است بخشی یا تمام هزینه های شما به شما باز گردد. برای اطلاع دقیق از تمام جزئیات این روش می توانید در وبیناری که به زودی توسط آقای دکتر ملکپور برگزار می گردد شرکت کرده و پاسخ تمام سوالات خود را دریافت نمایید.
غزاله
ممنون از توضیحات خوبتون،برای مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل تخصص پزشکی کل پروسه اخذ ویزا و مهاجرت تا تطبیق مدارک چقد زمان میبره ؟و حدودا چقدر هزینش میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت نکته مهمی که برای تطبیق مدارک و در واقع معادلسازی مدرک تحصیلی شما وجود دارد این است که خیلی کشورها از جمله کانادا به شما ویزایی بابت معادلسازی ارائه نمی کنند ولی شما می توانید در کشورهایی مانند آلمان و سوئد و دانمارک ویزای معادلسازی دریافت نمایید. پیشنهاد میکنیم که برای بررسی دقیق شرایط خود از مشاوره رایگان با مشاورین موسسه استفاده نمایید.
بهرامی
سلام من دانشجوی پزشکی هستم میخواستم راجع ب گرفتن تخصص در یکی از دانشگاه های اروپا ترجیحا انگلستان بدونم ایا امکانپذیره و ربطی به سطح دانشگاهی که توی ایران درس میخونم داره؟ سطح زبانم B2
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور کلی مدرک تحصیلی شما مهم است ولی برای ورود به دانشگاه های برتر سطح دانشگاه شما نیز نقش مهمی دارد، ضمن اینکه ریز نمرات شما، سطح زبان و میزان دارایی و ... شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
نوید
سلام . وقت بخیر . من پزشک عمومی هستم و پنج سال پیش‌از دانشگاه شیراز فارغ التحصیل شدم، قصد مهاجرت به کشوری دارم که شرایط تحصیل زندگی و کار داخلش از ایران بهتر باشه . و اونجا میخوام تخصص بگیرم . البته تمکن مالی بسیار زیادی ندارم.میخوام بدونم شما کجارو به من پیشنهاد میکنید و اینکه از کجاباید شروع کنم . چون من مطلقا هیچ اطلاعاتی ندارم و حتی نمیدونم به کجا باید مراجعه کنم برای شروع . اینم خدمتتون عرض کنم که زبان انگلیسی رو بهش تسلط نسبتا خوبی دارم و در دوره ی تحصیل هم یه دانشجوی متوسط بودم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت جناب دکتر عزیز. شما برای کار در خارج از کشور ابتدا باید مدرک خود را در کشور مقصدتان معادلسازی نمایید و برای این کار برخی کشورها مانند آلمان، سوئد، دانمارک، نروژ و فرانسه به شما ویزایی می دهند که می توانید به واسطه آن به این کشورها ورود پیدا کرده و زبان بومی را بیاموزید و پس از آن سایر مراحل معادلسازی را انجام دهید. در حال حاضر آلمان می تواند یکی از جذاب ترین گزینه ها برای معادلسازی باشد زیرا دولت حمایت های مالی خوبی از پزشکان و پرستاران در امر معادلسازی انجام می دهد و هزینه های شما بسیار کم می شود.
پوریا
سلام من در حال حاضر دانشجوی پزشکی عمومی هستم. میخواستم بدونم برای گرفتن تخصص در کشور کانادا نیاز به pr هست؟ و اگه نیاز هست راهش برای منی که میخوام تخصصم رو اونجا بخونم چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما نیازی به دریافت PR برای تحصیل در دوره تخصص ندارید اما به طور کلی باید بتوانید پذیرش از دانشگاه داشته باشید و برای این کار شما باید شرایطتان را با کارشناسان موسسه در میان بگذارید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.
زینب
سلام وقت به خیر آیا بعد از معادل سازی مدرک پزشکی عمومی در کشور دانمارک امکان ادامه تحصیل در تمامی رشته های تخصصی پزشکی فراهم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. وقت شما هم بخیر. بله شما بعد از معادلسازی مدرک خود اجازه کار و یا حتی تحصیل در رشته های تخصصی را خواهید داشت.
الي طاهري
سلام وقتتون بخير ببخشيد براي پزشكي ،دانشگاه محل تحصيل در مهاجرت تاثير داره؟بطور مثال پزشكي دانشگاه دزفول بخونم با تهران تاثيري داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، اگر قصد کار در خارج از کشور را داشته باشید فرقی در دانشگاه محل تحصیل وجود ندارد و شما باید حتما مدرک خود را در کشور مقصدتان معادلسازی نمایید تا اجازه کار یا تحصیل در کشور مقصد را بدست آورید.
ثنا شریف نیا
سلام خسته نباشید ایا امکان این هست که بعداز اینکه به کشور مقصد مثلا اتریش رفتیم زبان اون کشور رو اونجا یادبگیریم؟ یا باید قبل از رفتن بلد باشیم؟ و اینکه اتریش تحصص پزشکی رو به انگلیسی برگزار میکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز روش هایی وجود دارد که شما بتوانید وارد محیط شوید و در محیط کشور مقصد آموزش زبان ببینید پیشنهاد میکنم در سایت موسسه ملک پور ثبت نام نمایید تا مشاوران مجرب موسسه با شما تماس بگیرند با تشکر
هاله تاجی
سلام خدمت شما ممنون می‌شم به سوال من پاسخ بدید. همسر من روانپزشک هستند با ۱۵ سال سابقه‌ در تخصص روانپزشکی. سوالم این هست که جهت مهاجرت به کانادا ایشون باید مقطع پزشکی عمومی و تخصص خود ، هر دو را معادل‌سازی کنند یا تنها تخصص جهت معادل‌سازی کافی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پزشکان برای کار یا ادامه تحصیل حتما باید پروسه معادلسازی را طی کنند پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه تماس بگیرید شرایط شما را بررسی کنند احتمالا از طریق روش های استارتاپ کانادا هم شانس بالایی داشته باشید در صورتی که شماره واتس آپ خود را در سایت موسسه ملک پور ثبت نمایید مشاوران مجرب برای راهنمایی با شما تماس می گیرند با تشکر
صادقی
سلام و عرض ادب زحمت کشیدید و درآمد کشورها را بیان کردید، لطفا میانگین هزینه زندگی خانواده دو نفره هم در ستونی جلوی جدول درآمد ها اضافه کنید تا بدونیم چقدر پول میشه ذخیره کرد، همچنین اگر میتوانید درامد و هزینه کشورهای استرالیا، عمان، امارات و سوئد را بیان کنید. ممنون از زحمات شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز ممن‌ن از نظر و پیشنهاد شما حتما اعمال خواهد شد پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند
امير
سلام بر جناب ملک پور عزيز و محترم اينجانب فارغ التحصيل پزشکي عمومي و در حال گذراندن دوره ي طرح اجباري با 37 سال سن هستم فايل هاي مربوط به معادلسازي حضرتعالي را شنيدم و مقالات مربوطه را مطالعه نمودم .سوالي که براي بنده هست درباره سن بنده ست که آيا اين سن براي ورود به مقطع تخصص در انگليس يا آمريکا و بعدا اخذ بورسيه تحصيلي براي بنده محدوديتي ايجاد مي کند؟با تشکر از پاسخگوييتان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر سن شما محدودیتی ایجاد نمیکند با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را به طور کامل بررسی نمایند
امیر رشیدیان
معادل سازی شامل این میشه که دوباره از اول یک امتحان برای ورود گرفته میشه من دندان پزشک هستم و در کشور آذربایجان مدرکم رو گرفتم و ۲سال هست در کلینیک مشغول به کار هستم آیا مدرک من رو قبول میکنن و آیا بعد از گذراندن دوره معادل سازی میتونم تخصص رو تو اون کشور ادامه بدم همراه با کار کردن
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله شما می توانید پس از معادل سازی مدرک خود در کشور مورد نظرتات ادامه تحصیل دهید و یا کار کنید
ب .م
سلام دانشجو دکترای عمومی سال اخر میخوام برای تخصص قلب و عروق اقدام کنم و مدرکb2فرانسه و ایلیس ۸و نیم دارم به نظرتون با این شرایط چه کشوری مناسب هست(المان و دانمارک علاقه ای ندارم)
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملکپور تماس حاصل نمایید تا شرایط کشور کانادا برای شما بررسی سود
صفرزاده
من دانشجوی پزشکی عمومی هستم بهترین راه مهاجرت برای من کدوم روش میتونه باشه ،ممنون میشم راهنماییم کنین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. یا باید درس تان را در ایران تمام کنید و برای معادلسازی اقدام نمایید یا اگر به شرایط سنی تان بخورد تحصیل خودتان را از ابتدا در خارج کشور شروع کنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
محمد
سلام و عرض ادب من دانشجوی ترم ۲ پزشکی هستم و مدرک ایلتس ۷ دارم در کدام کشور ها میتوانم ادامه تحصیل بدهم ؟ و شرایطش چطور هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود شرایط سنی خود را میفرمودین میتوانید برای کشورهای انگلستان، آمریکا، آلمان، فرانسه و... اقدام نمایید با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنند
راضیه
سلام بنده دانشجوی پزشکی عمومی هستم کدوم کشور برای کار یا حتی ادامه تحصیل تخصص بدون هیچ گونه سابقه کار پذیرش داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شما طرحتان را در ایران گذرانده باشید کد نظام پزکشی و همچنین مدرکتان آزاد باشد می توانید برای کشور آلمان اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود.
ثنا شریفی
سلام وقت بخیر ببخشید برا تحصیل تخصص پزشکی در المان ممکنه بعداز ورود به المان زبان المانی رو برای ازمون پزشکی یادبگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای معادلسازی در کشور آلمان بلی میتونید ابتدا در ایران B1 را بگیرید و ادامه اش را در کشور آلمان بگذرانید.
حسین طراوتی
سلام و ادب من استادیار بیهوشی هستم با ۲۰ سال سابقه ی کار و فلوشیپ بیهوشی جراحی اعصاب . من زمان آلمانی یا دانمارکی بلد نیستم ولی زبان انگلیسی من خوب هستش . من ۵۳ سال دارم و میخواستم بپرسم امکان مهاجرت من به کشور دانمارک یا المان وجود دارد یا خیر . ضمنا من تنها هستم از همسرم جدا شدم . با احترام
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باتوجه به رزومه ای که می فرمایید کار آسانی در پیش ندارید از طرفی 53 سال سن هم ممکن است برای شما ریسک داشته باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
محمدی
سلام و وقت بخیر ، شرایط برای مهاجرت متخصص چجوریه ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز متخصصین هم مثل پزشکان ابتدا باید مدارکشان معادلسازی شود. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود.
SJHZ
سلام خسته نباشید. من دانشجوی پزشکی مقطع عمومی هستم. میخوام بدونم کدوم کشورها برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص آزمونی ندارن؟ اینکه موقع تخصص کار کنم یا حقوق داشته باشم چندان مهم نیست فقط میخوام بدونم چه کشورهایی برای تحصیل در مقطع تخصص آزمون نمیگیرن و فقط معادل سازی کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تخصص ابتدا باید مدرک عمومی شما معادلسازی شود بعد باید ببینید که کدام کشورها مدرک پزشکی ایران را قبول دارند. عموما در کشور های تاپ دنیا باید مدرک پزشکی معادلسازی شود.
ریحانه شعبان نژاد
با سلام.من متخصص کودکان هستم با ۲ سال سابقه کار و طرح خود را نیز گذرانده ام و مدرک زبان المانی نیز دارم ایا میتونم برای اقامت دائم المان اقدام کنم ؟ ایا امکان کار دارم انجا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز از همان ابتدا خیر اقامت دائم دریافت نمی کنید شما ابتدا باید برای معادلسازی اقدام نمایید و سپس بعد از 4 تا 5 سال کار کردن می توانید درخواست اقامت دائم نمایید.
Mehrana
سلام وقت بخیر. من دانشجوی پزشکی ترم ۴ هستم با ۲۰ سال سن، معدل های ترم پیش هم از رنج ۱۶/۵۰ تا ۱۷ بوده، برای مهاجرت چه راهکاری رو پیشنهاد میدهید؟ آیا ممکنه بورسیه بشم برای کشور دیگه ای؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهترین پیشنهاد این است که درستان را تمام کنید و سپس برای معادلسازی و کار اقدام نمایید.
ف.د
با سلام.بنده تازه فارغ التحصیل پزشکی عمومی شده ام و هنوز پایان نامه ام را دفاع نکردم تا ملزوم ب شرکت در طرح نباشم.با توصیه ی اطرافیان گفته شد که بهتر است از همین الان و بدون سابقه ی کاری برای کار در خارج از کشور اقدام کنم.میخواهم بدانم کدام کشور نیاز به سابقه ی کاری ندارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز تقرییا در همه کشور ها شما نیاز به حداقل یک سال سابقه کاری دارید. از آن گذشته چون باید مدرک پزشکی شما باید معادلسازی شود که نیاز به این دارد که شما طرح گذرانده باشید، عضو نظام پزشکی باشید و در کشور خودتان حداقل اجازه کار داشته باشید.
نجمه شاهینی
با سلام اینجانب روانپزشک و هیات علمی دانشگاه هستم آیا می توان با همین مدرک در کشوری کار مرتبط با رشته ام پیدا کرد ،و همسرم که مهندس هست نیز کار پیدا کند. ؟ رزومه خودمم با توجه به هیات علمی بودن خوب است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی در صورت داشتن شرایط سنی مناسب می توانید با ارسال رزومه برای کارفرماهای مختلف جهت اخذ جاب آفر اقدام نمایید. برای اکسب اطلاعات بیشتر به پکیج گام به گام تا کار در خارج از کشور مراجعه نمایید.
مشاوره رایگان