برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

اقامت کانادا از طریق کار

18 مرداد 1401 5 نظر

اقامت کانادا از طریق کار

اقامت کانادا از طریق کار، مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری، سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر جهت دعوت به کار در کانادا، شرایط و هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار و مشاغل مورد نیاز کانادا در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. جهت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار، چه اقداماتی نیاز است؟

موسسه ملک پور در ایران با همکاری موسسه MIE اتریش به شما در خصوص شرایط زندگی در کشورهای مختلف اطلاعات عمومی ارائه می نماید و به شما وکیل قانونی در کشور مورد نظر جهت انجام امور مهاجرتتان معرفی می نماید بدون آنکه خود، بطور مستقیم یا غیر مستقیم در امور حقوقی دخالت نماید. امتیازات مربوط به اسکیل ورکر (Skilled Worker) مربوط به چه فاکتورهایی است و چگونه محاسبه می شود؟ آیا می دانید که کشور کانادا در سال میلادی جاری، به چه مشاغلی نیاز دارد؟ در این مقاله سعی بر این نمودیم که اطلاعات کاملی راجع به پروسه اخذ اقامت کانادا از طریق کار ارائه دهیم و پاسخ سوالات مربوط به اسکیل ورکر به طور جامع پاسخ دهیم. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت کانادا از طریق کار، با کارشناسان و مشاوران موسسه ملک پور، تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند گردید. همچنین می توانید درخواست خود مبنی بر تماس با ما و دریافت مشاوره رایگان تلفنی را از طریق تکمیل "فرم تماس" اعلام نمایید. در این مقاله به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • شرایط زندگی در کانادا و اقامت کانادا از طریق کار
 • انواع ویزای کار کانادا
 • مدارک مورد نیاز برای کار در کانادا
 • نرخ بیکاری و بازار کار کانادا
 • مشاغل مورد نیاز کانادا
 • میزان درآمد مشاغل در کانادا
 • هزینه زندگی در کانادا
 • نحوه کاریابی در کانادا
 • معرفی مؤسسات کاریابی در کانادا
 • شرایط اخذ ویزای همراه کانادا
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا با کار
 • سخن پایانی درباره اقامت کانادا از طریق کار

شرایط زندگی در کانادا و اقامت کانادا از طریق کار

افرادی که قصد اخذ اقامت کانادا از طریق کار را دارند می بایست اطلاعات کلی خود را از شرایط عمومی این کشور افزایش دهند. کانادا کشوری در آمریکای شمالی می باشد که به دلیل وسعت سرزمین، یکی از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می گردد و جمعیتی در حدود 37 میلیون نفر دارد. با توجه به جمعیت کم این کشور نسبت به وسعت خود، کمبود نیروی کار در این کشور به شدت احساس می شود.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در کانادا

 

زبان رسمی کشور کانادا، انگلیسی می باشد؛ اما در ایالت کبک این کشور، زبان فرانسوی رسمیت دارد. واحد پول کانادا، دلار کاناداست و پایتخت این کشور نیز، شهر اتاوا می باشد. از دیگر شهر و ایالت های مهم این کشور، می توان به وونکور، تورنتو، بریتیش کلمبیا، کبک، نیو برانزویک، نیو فاندلند، ساسکاچوان، پرنس ایلند، و اونتاریو اشاره کرد.

اقامت کانادا از طریق کار

کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری می باشد و اقتصاد آن، یازدهمین اقتصاد برتر دنیا محسوب می شود. در این مقاله، اقامت کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) و دریافت اقامت کاری از طریق اسکیل ورکر را برای شما متقاضیان عزیز بررسی نموده و اطلاعات آن را به طور کلی در اختیار شما بزرگواران قرار می دهیم.

انواع ویزای کار کانادا

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت کانادا از طریق کار را دارند می توانند با ویزای کار کانادا که اصطلاحاً آن را ویزای اسکیل ورکر می نامند، وارد این کشور شده و مشغول به کار گردند. برای دریافت ویزای اسکیل ورکر و اقامت کانادا از طریق کار، فرد می بایست تمکن مالی در حدود 12600 یورو داشته و و در صورتی که با خود، همراه نیز داشته باشد باید به ازای هر کدام، حدود 3 هزار یورو به مبلغ اولیه تمکن مالی بیافزاید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد ویزای کار کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ویزای کار کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای کار کانادا

 

جهت اقدام به دریافت اقامت کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری، امتیازات افراد محاسبه می گردد. امتیازات افراد بر اساس سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و ... محاسبه می گردد. در مرحله اول، افراد می بایست 67 امتیاز از 100 امتیاز موجود را به دست آورند تا وارد مرحله دوم امتیازبندی یا سیستم جامع کاری کانادا به نام استخر (pool) شوند. در این مرحله، سیستم امتیازبندی با جزئیات بیشتر و در دو بخش 600 امتیازی بررسی خواهد شد. در صورتی که فرد از کف امتیازات، امتیاز بیشتری داشته باشد می تواند اقامت دائم کانادا (PR) را دریافت نماید. دولت کانادا حدوداً 25 روز یکبار، این بررسی را انجام داده و برای افرادی که از کف امتیازات موجود، امتیاز بیشتری را دریافت نمایند؛ دعوتنامه صادر می نماید. کف امتیازات در سیستم جامع کاری کانادا، 462 امتیاز از 1200 امتیاز موجود است. در آخرین دور از صدور دعوتنامه در تاریخ 18 سپتامبر 2019 جهت اقامت دائم کانادا از این طریق، تعداد 3600 نفر موفق به دریافت دعوتنامه گردیدند.

اقامت کانادا از طریق کار

اسکیل ورکر کانادا

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق کار در سیستم اکسپرس اینتری، دارای دو مرحله امتیازبندی می باشد که در صورت کسب امتیاز کافی در مرحله اول، وارد قسمت دوم خواهید شد:

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تاثیر سابقه کار در اکسپرس اینتری

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تاثیر سابقه کار در اکسپرس اینتری

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تاثیر سابقه کار در اکسپرس اینتری

 

مرحله اول:

شما در این قسمت باید حداقل 67 امتیاز از 100 کل را کسب نمایید تا وارد مرحله بعد شوید. در غیر این صورت، شما واجد شرایط اقدام از طریق اسکیل ورکر، جهت دریافت اقامت کانادا از طریق کار نخواهید بود. 6 عامل اصلی که در این مرحله مورد ارزیابی قرار می گیرند عبارتند از: مدرک زبان، سابقه کاری، سن، مدارک تحصیلی، استخدام هماهنگ شده در کانادا و سازگارپذیری با فرهنگ کانادا. شما عزیزان می توانید در جداول ذیل، امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا را به تفکیک، مشاهده نمایید:

برای بررسی سطح زبان در کانادا از CLB استفاده می شود که سطح 7 آن معادل با سطح 6 یا بالاتر IELTS می باشد. در جدول زیر امتیاز سطح زبان CLB در 4 مهارت محاسبه شده است. با استفاده از جدول دیگری که در ادامه آن قرار داده شده است، می توانید امتیاز زبان آیلتس خود را معادل با سطح CLB محاسبه نمایید. حداکثر امتیاز در زبان اول 24 امتیاز می باشد و در صورت ارائه مدرک CLB 5 در زبان دوم، 4 امتیاز بیشتر دریافت می نمایید.

 

امتیازات لازم برای بخش زبان (حداکثر 28 امتیاز)

سطح زبان

امتیاز Speaking

امتیاز Listening

امتیاز Reading 

  امتیاز Writing

 Clb9 و بالاتر

6

6

6

6

Clb 8

5

5

5

5

Clb 7

4

4

4

4

Clb پایینتر از 7

0

0

0

0

 

سطح CLB

IELTS Reading

IELTS Writing

IELTS Listening

IELTS Speaking

10

8.0

7.5

8.5

7.5

9

7.0

7.0

8.0

7.0

8

6.5

6.5

7.5

6.5

7

6.0

6.0

6.0

6.0

6

5.0

5.5

5.5

5.5

5

4.0

5.0

5.0

5.0

4

3.5

4.0

4.5

4.0

 

باید توجه داشت که به منظور مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق کار، یکی از مهمترین عوامل و مدارک مورد نیاز، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی ایلتس است. افرادی که خواستار مهاجرت کاری به کانادا می باشند، می توانند با تهیه پکیج آموزش فشرده زبان انگلیسی موسسه ملک پور برای تقویت زبان خود اقدام نمایند.

اقامت کانادا از طریق کار

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

 

جدول امتیازات بخش سن (حداکثر 12 امتیاز)

سن

امتیاز

0-18

0

18-35

12

36

11

37

10

38

9

39

8

40

7

41

6

42

5

43

4

44

3

45

2

46

1

47 و بالاتر

0

 

امتیازات مربوط به سابقه کاری

سال تجربه

امتیاز

1 سال

9

2-3 سال

11

4-5 سال

13

6 سال و بیشتر

15

 

امتیازات مربوط به مدارک تحصیلی (حداکثر 25 امتیاز)

نوع تحصیلات

میزان امتیاز

دکتری و یا معادل آن

25

مدرک دانشگاهی در سطح فوق لیسانس و یا معادل آن

مدارک مشاغل تخصصی مانند (پزشکی – دامپزشکی – دندانپزشکی –اپتومتری –حقوق – کایروپراتیک- داروسازی)

مشاغل مربوط به این رشته ها باید در سطح A در NOC سال 2011 باشند و توسط سازمان تنظیم مقررات استانی، تایید شده باشند.

23

مدرک و یا بیشتر مربوط به مقاطع بالاتر از دبیرستان از کانادا و یا معادل آنها (یکی از مدارک باید حداقل دوره 3 ساله و یا بیشتر باشد)

22

مدرک بعد از دبیرستان برای دوره بیشتر از 3 سال (لیسانس) از کانادا یا معادل آنها

22

مدرک بعد از دبیرستان برای دوره 2 سال از کانادا یا معادل آنها

19

مدرک بعد از دبیرستان برای دوره 1 سال از کانادا یا معادل آنها

15

مدرک دیپلم دبیرستان کانادایی یا معادل آن

5

 

شما عزیزان می توانید با مطالعه لینک زیر، اطلاعات جامع و مفیدی پیرامون تحصیل در کانادا کسب نمایید.

اقامت کانادا از طریق کار

تحصیل در کانادا

استخدام هماهنگ شده در کانادا (حداکثر 10 امتیاز):

شما می توانید قبل از اقدام از طریق اسکیل ورکر، در ازای پیشنهاد کار تمام وقت با حقوق در کانادا، امتیاز دریافت نمایید. این کار باید دائمی و تمام وقت باشد (فصلی نباشد) و در سطح شغل 0 و یا A یا B در لیست NOC باشد. سطح 0 شامل رشته های مدیریتی می شود و بالاترین سطح است. سطح A مربوط به مشاغلی می باشد که نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارند، مانند معماری و پزشکی. سطح B دربردارنده مشاغلیست که جنبه فنی، حرفه ای و تکنیکال داشته و مدرک فنی حرفه ای دارند، مانند آشپزی و لوله کشی.

سازگارپذیری (حداکثر 10 امتیاز):

اگر شما متأهل می باشید، همسرتان می تواند تا حداکثر 10 امتیاز کسب نماید.

 

امتیاز

عامل سازگاری

5

سطح زبان همسر (مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB 4 یا بیشتر برای تمامی مهارت ها)

مدرک باید تأیید شده باشد و کمتر از 2 سال قبل صادر گردیده باشد.

5

تحصیلات قبلی شما در کانادا

(حداقل 2 سال تحصیلی تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند.)

5

تحصیلات قبلی همسر شما در کانادا

(حداقل 2 سال تحصیلی تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند)

10

 سابقه کار قبلی شما در کانادا

 حداقل 1 سال تمام وقت در کانادا کار کرده باشید با اجازه کار قانونی و شغل شما جزو سطح 0 یا A یا B در NOC باشد

5

 سابقه کار قبلی همسر شما در کانادا

5

استخدام هماهنگ شده در کانادا

5

اقوام شما یا همسرتان در کانادا شامل:

والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ، فرزند، خواهر یا برادر، نوه، عمه، عمو، خاله، دایی، خواهرزاده، برادرزاده که بالای 18 سال باشند، در کانادا زندگی کنند و شهروند کانادا باشند یا اقامت دائم داشته باشند.

 

مرحله دوم (استخر مجازی):

بعد از کسب حداقل ۶۷ امتیاز از مرحله اول، شما وارد مرحله دوم یا استخر (pool) می شوید. در این مرحله شما می توانید تا ۱۲۰۰ امتیاز کسب نمایید. از این ۱۲۰۰ امتیاز، تعداد ۶۰۰ امتیاز مربوط به عوامل فردی و ۶۰۰ امتیاز مربوط به پیشنهاد کاری از کانادا در صورت وجود می باشد. متقاضیان واجد شرایط بر اساس امتیازات، طبقه بندی گردیده و با توجه به بیشترین امتیاز کسب شده، در ۲۵ نوبت در سال، دعوتنامه جهت اخذ اقامت کانادا دریافت می نمایند. متقاضیان تا یک سال در استخر مجازی خواهند ماند و در صورت عدم دریافت دعوتنامه باید مجدداً با ایجاد پروفایل جدید، از مرحله اول شروع نمایند. در جداول زیر می توانید به صورت کلی امتیازات مراحل دوم را مشاهده نمایید:

1-عوامل انسانی:

عوامل

امتیاز با همسر

امتیاز بدون همسر

سن

100

110

تحصیلات

140

150

زبان

150

160

تجربه کاری در کانادا

70

80

 

 2- عوامل مربوط به همسر متقاضی:

عوامل

امتیاز(حداکثر 40 امتیاز)

تحصیلات

10

زبان

20

تجربه کاری کانادایی

10

 

3-عوامل تطابق مهارت:

نوع تحصیلات

امتیاز

مدرک بالای لیسانس و زبان خوب

50

مدرک بالای لیسانس و تجربه کاری

50

تجربه کاری خارجی (خارج از کانادا )

50

تجربه کارخارجی با زبان خوب(CLB با سطح7 و بالاتر)

50

با تجربه کاری کانادایی و تجربه کاری خارجی

50

مدرک مهارت (مخصوص شامل تجارت )

50

با مدرک مهارت و زبان خوب

50

 

4-امتیازات اضافه:

عامل

امتیاز

برادر یا خواهر که در کانادا زندگی می کند( اقامت دائم یا شهروند)

15

مهارت های زبان فرانسه

30

تحصیلات عالیه در کانادا

30

استخدام هماهنگ شده (با داشتن پاسخ مثبت از بررسی تأثیر بر بازار کار)

200

نامزدی PN

600

اقامت کانادا از طریق کار

ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز برای کار در کانادا

جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق کار، افراد متقاضی می بایست مدارک مورد نیاز را در این زمینه تهیه و به سفارت کانادا اعطا نمایند. صحت و درستی این مدارک و همچنین ترجمه رسمی مدارک مورد نیاز که تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ایران را داشته باشد، از موارد بسیار مهمی می باشد که منجر به اخذ ویزا و عدم ارائه درست آن، منجر به رد ویزای کانادا خواهد شد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری اسکیل ورکر کانادا را می توانید در ذیل این مطلب مشاهده نمایید:

 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و ترجمه رسمی آنتحصیل دکترا در اتریش
 • مدارک تحصیلی فرد و ترجمه رسمی آن
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان ایلتس
 • نامه کاری معتبر همراه با بیمه
 • اثبات تمکن مالی از طریق پرینت موجودی حساب

متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور کانادا می بایست با مشاوره با یک وکیل رسمی حقوق بین الملل، مدارک فوق الذکر را به طور صحیح و قانونی تهیه نموده و به سفارت کانادا ارائه نمایند. توصیه ما به شما جهت دریافت مشاوره مهاجرت به کانادا و اقامت آن، ارتباط با مشاور رسمی مهاجرت در کانادا می باشد. مشاورین عضو شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) با تسلط کامل بر قوانین مهاجرتی، راهنمای مطمئنی در مسیر دستیابی شما به هدف مورد نظر می باشند.

نرخ بیکاری و بازار کار کانادا

یکی از مهمترین شاخص ها جهت بررسی شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق کار، شاخص نرخ بیکاری در کشور کانادا می باشد. بررسی چگونگی اوضاع کار و نرخ بیکاری در کانادا، به ما تصویر روشن تری از آینده کاری خود در این کشور و روش بکار گرفته شده جهت اخذ اقامت کانادا می دهد.  از این رو، افرادی که قصد دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا را دارند، باید به این شاخص مهم توجه ویژه ای داشته باشند؛ چرا که نرخ بیکاری بالا، موجب سرخوردگی و شکست در امر مهاجرت کاری و رسیدن به کار در کشور مقصد خواهد شد. کشور کانادا با توجه به وسعت فراوان و جمعیت کم و همچنین نرخ بیکاری 5.7 درصد، یکی از بهترین مقاصد جهت مهاجرت کاری و کاریابی است. این نرخ بیکاری پایین، موجب گردیده است که کشور کانادا، در تکاپوی استخدام و جذب نیروی کار، از سایر کشورهای دنیا باشد. به همین علت هر ساله تعداد زیادی از افراد، با توجه به کسب امتیازات لازم در سیستم اکسپرس اینتری، مجوز ورود و کار در این کشور را دریافت می نمایند. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشور کانادا را مشاهده نمایید:

اقامت کانادا از طریق کار

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می گردد که مقاله کار در کانادا را نیز مورد مطالعه قرار بدهید.

اقامت کانادا از طریق کار

کار در کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا

یکی از سوالات مهم دیگری که ذهن متقاضیان اقامت کانادا از طریق کار را به خوش مشغول خواهد ساخت، درمورد مدرک تحصیلی و سابقه کاری ایشان و تناسب آن با نیازهای شغلی کشور کانادا خواهد بود. کلید دستیابی به پاسخ چنین سوالاتی، در بررسی مشاغل مورد نیاز مرتبط با رشته تحصیلی فرد متقاضی می باشد. هر ساله دولت کانادا، لیستی از مشاغل و مهارت های مورد نیاز خود را منتشر می نماید. در صورتی که شغل و مهارت شما در زمره مشاغل مورد نیاز کشور کانادا باشد، امکان دریافت ویزای کاری شما به این کشور افزایش می یابد. شما سروران عزیز می توانید در جدول زیر، لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را مشاهده فرمایید تا در صورت تمایل به مهاجرت از طریق کار به کشور کانادا، بتوانید با آگاهی بیشتر، در مسیر مهاجرت و اخذ اقامت کانادا گام بردارید.

 

آی تی و کامپیوتر

شیمی و مهندسی شیمی

طراحی وب و توسعه دهندگان

ریاضی، آمار و حسابداری

زمین شناسی

مهندس ناظر و معمار ناظر

مهندسی نفت

مهندسی نرم افزار

مهندسی صنایع و تولید

متخصصان منابع انسانی

مهندس معدن

مواد و متالوژی

فیزیک و اخترشناسی

گمرک و کشتی رانی

مهندسی مکانیک

مهندسی عمران

مدیر مالی

مخابرات

مدیر تولید

دستیار اداری پزشکی

مدیریت کسب و کار

مدیریت حمل و نقل

تعمیر و نگهداری تأسیسات

مدیر فروش

خدمات پستی

طراحی شهری

نقشه برداری

برنامه نویس و مهندس نرم افزار

تحلیل گران سیستم اطلاعاتی

مهندسین حرفه ای n.e.c

هوا و فضا

مدیر املاک

اقامت کانادا از طریق کار

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

موسسه ملک پور، جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای اسکیل ورکر و دریافت راهنمایی های لازم به منظور مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری، پکیج ویدیویی را تهیه نموده است که می توانید با تهیه آن، با آگاهی بیشتری جهت اقامت کانادا اقدام نمایید.

اقامت کانادا از طریق کار

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

میزان درآمد مشاغل در کانادا

موضوع دیگری که برای بسیاری از متقاضیان اقامت کانادا از طریق کار مطرح می باشد، میزان حقوق در کشور کاناداست. زندگی در کانادا دارای هزینه هایی می باشد که در صورت عدم دریافت میزان درآمد کافی، نمی توان از پس هزینه های زندگی برآمده و زندگی مناسبی را برای خود و خانواده فراهم ساخت. بنابراین یکی از مهم ترین سوالات و دغدغه های متقاضیان اقامت کانادا از طریق کار، این می باشد که: میزان حقوق در کشور کانادا چه مقدار است و آیا می توان با این حقوق ماهیانه، از پس هزینه های مربوط به اقامت کانادا از طریق کار برآمد یا خیر؟ این مقاله توسط موسسه ملک پور، تهیه و تنظیم گردیده است و هرگونه کپی برداری از آن، از جنبه شرعی و قانونی حرام و نادرست می باشد. خوشبختانه کشور کانادا در زمینه میزان درآمد و حقوق ماهیانه، دارای وضعیت مناسبی می باشد. حداقل حقوق در کشور کانادا 25/74 دلار کانادا برای هر ساعت کار می باشد. میانگین درآمد ساعتی کشور کانادا از سال 2018 روند صعودی پیدا کرده و اکنون به 25.74 دلار کانادا رسیده است.

هزینه زندگی در کانادا

یکی از عوامل تأثیرگذار در مهاجرت به کانادا یا دیگر کشورها، هزینه های زندگی در آن کشور می باشد. علی رغم این که کشور کانادا یکی از زیباترین کشورها و دارای کیفیت بسیار بالای زندگی است، هزینه های زندگی در آن در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند کشورهای حوزه اسکاندیناوی، سوییس و آمریکا پایین تر می باشد. شایان ذکر است مانند تمامی کشورهای جهان هزینه های زندگی و بخصوص هزینه اجاره و خرید ملک در شهرهای مختلف، تفاوت های زیادی خواهد داشت.  قیمت برخی از اصلی ترین اغلام و مخارج زندگی در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

ردیف

شرح هزینه ها

هزینه ها به دلار کانادا

1

غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط

65.00 $

2

یک فنجان کاپوچینو

4.06 $

3

یک لیتر شیر

2.31 $

4

یک کیلوگرم برنج

3.94 $

5

12 عدد تخم مرغ

3.29 $

7

1 کیلو گرم سینه مرغ

13.10 $

8

1 کیلو گرم گوشت گاو

14.58 $

9

1 کیلو گرم سیب زمینی

2.62 $

10

بطری آب معدنی – 1.5 لیتری

2.24 $

11

برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله برای 85 مترمربع آپارتمان

148.07 $

 

در ادامه در جدول پیش رو، هزینه های اجاره و خرید ملک در کشور کانادا به صورت میانگین کل کشور نمایش داده شده است.

 

ردیف

شرح هزینه های محل سکونت

هزینه ها به دلار کانادا

1

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

1،225.74

2

اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

993.70

3

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1،976.76

4

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

1،615.54

5

خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

6،164.92

6

خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

4،050.23

پرستاری کانادا

هزینه زندگی در کانادا

نحوه کاریابی در کانادا

بسیاری از افراد که قصد اخذ اقامت کانادا از طریق کار دارند، در پی دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی می باشند. چرا که در این صورت امتیاز بیشتری در سیستم اکسپرس اینتری کسب می نمایند و امکان خروج آن ها از استخر و اخذ ویزای کاری از طریق اسکیلدورکر افزایش می یابد. کاریابی در کانادا به منظور اخذ اقامت کانادا از طریق کار، با روش های متعددی امکان پذیر است. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره نمود: استفاده از نهادها و مراکز کاریابی، استفاده از سایت های کاریابی و استفاده از آگهی های کاریابی. همانطور که پیشتر نیز بیان شد، با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور کانادا، امکان کاریابی در این کشور آسان می باشد. متقاضیان اقامت کانادا از طریق کار، می بایست اجازه کار در کشور کانادا و بیمه اجتماعی داشته باشند تا بتواند در این کشور مشغول به کار گردند. مؤسسات و سایت های مختلف کاریابی، با توجه به مدارک و مهارت های شغلی شما و در نظر گرفتن سایر شرایط لازم، پیشنهادات شغلی مرتبط را به شما معرفی می نمایند. ای مؤسسات پس از تأیید مراحل اولیه، شرایط مصاحبه حضوری یا آنلاین شما را با شرکت مورد نظر فراهم می سازند. متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری و اخذ اقامت کانادا از طریق کار دارند، می توانند با مراجعه به مراکز زیر جهت کاریابی اقدام نمایند:

 • Immigrant serving organizations
 • Service Canada
 • Job bank

اقامت کانادا از طریق کار

کاریابی در کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و سایر روش های مهاجرتی به سراسر کشورهای دنیا، می توانید با تهیه ویدیوی گام به گام اخذ اقامت، تمام اطلاعات مفید و لازم را در این زمینه بدست آورید.

گام به گام تا اخذ اقامت

معرفی مؤسسات کاریابی در کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتقال اطلاعات به متقاضیان اخذ اقامت کانادا از طریق کار، در این بخش سعی می نماییم به صورت دقیق تر، مؤسسات کاریابی در کانادا را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم. مؤسسات و نهادهای کاریابی معتبر، با بسیاری از شرکت ها و نهادهای مختلف کشور کانادا در ارتباط می باشند و از شرایط کاری، نیروهای متخصص مورد نیاز و مدارک لازم جهت جذب نیروی ماهر و متخصص در شرکت ها اطلاع دارند. عملکرد سایت ها و مؤسسات کاریابی در کانادا، به این شکل می باشد که این نهادها پس از مراجعه افراد متقاضی اخذ اقامت کانادا از طریق کار و ارائه رزومه و مشخصات این افراد، پیشنهادات شغلی را به آن ها معرفی می نماید. فرد متقاضی اخذ اقامت کانادا از طریق کار، جهت مصاحبه به صورت حضوری، در محل کار حضور می یابد و یا از طریق تماس ویدیویی، مصاحبه وی انجام خواهد گردید. شما عزیزان می توانید در جدول زیر، تعدادی از سایت ها و نهادهای کاریابی در ایالت های مختلف کشور کانادا را مشاهده نمایید و جهت کاریابی از آنها کمک دریافت نمایید.

 

سایت های کاریابی

محدوده کاریابی

https://www.albertajobcentre.ca /

البرتا

https://www.bcjobs.ca /

بریتیش کلمبیا

http://www.saskjobs.com /

ساسکاچوان

https://www.gov.mb.ca/govjobs

مینتوبا

https://www.gojobs.gov.on.ca/Jobs.aspx/

اونتاریو

https://www.jobboom.com/

کبک

https://healthcareersmanitoba.mua.hrdepartment.com

سراسر کانادا (مخصوص پزشکی و پیراپزشکی)

http://www.working.com /

سراسر کانادا

https://www.indeed.ca /

سراسر کانادا

https://www.monster.ca

سراسر کانادا

https://www.workopolis.com/en/

سراسر کانادا

 

کار در جمهوری چک

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

همواره یکی از دغدغه های افراد متأهلی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق کار را دارند، این نکته می باشد که آیا امکان بردن خانواده خود به عنوان همراه را دارند یا خیر. خوشبختانه برای افرادی که مهاجرت کاری به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری خواهند داشت، این امکان فراهم گریده است که خانواده خود را به عنوان همراه با خود ببرند. برای این امر نیز می بایست که یک گواهی تمکن مالی مناسب را به سفارت کانادا ارائه نمایند تا توانایی خود را در حمایت مالی از خود و خانواده و تأمین مایحتاج اولیه زندگی، اثبات فرمایند. بدین منظور ارائه تمکن مالی به میزان 12669 دلار کانادا برای یک نفر، 15772 دلار کانادا برای دو نفر و همچنین مبلغ 19390 دلار کانادا برای سه نفر ضروری می باشد. هر چه تعداد اعضای خانواده بیشتر شود، حدود 3 هزار دلار کانادا به میزان تمکن مالی موردنیاز افزوده می شود.

اقامت کانادا از طریق کار

مهاجرت همراه به کانادا

وقتی از همراه در حقوق بین الملل صحبت می شود، منظور همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. پس با توجه به این نکته، فرد فقط همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را می تواند در این کشور به عنوان همراه در پرونده خود داشته باشد. سایر اعضای خانواده نظیر پدر و مادر و یا فرزندانی که شامل شرایط اخذ ویزای همراه نمی شوند، می توانند از طرق دیگر مهاجرت به کانادا استفاده نمایند. از جمله این روش ها می توان به روش تحصیل در کانادا برای فرزندان اشاره کرد. لازم به ذکر می باشند که فرزندان زیر 18 سال افراد دارای ویزای کار در کانادا می توانند به تحصیل در مدارس کانادا و دبیرستان های کانادا بپردازند. درصورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت کانادا، مراجعه به لینک زیر را به شما سروران عزیز پیشنهاد می نماییم.

اقامت کانادا از طریق کار

اقامت کانادا

اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا با کار

افراد دارای اقامت کانادا از طریق کار و تحت سیستم اکسپرس اینتری، می توانند به اقامت دائم کانادا و تابعیت این کشور دست یابند. متقاضیان اقامت کانادا از طریق کار که تحت سیستم اکسپرس اینتری اقدام می نمایند، در همان ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت می فرمایند. در این صورت این افراد به منظور کار، وارد کشور کانادا شده و به جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود می پردازند. اگر شخص متقاضی اقامت کانادا از طریق کار، در کانادا به کار مناسبی دست یابد، باید حداقل سه سال در این کشور مشغول به کار شده و مالیات خود را بپردازد تا بتواند درخواست تابعیت و پاسپورت کانادا را اعلام نماید. تابعیت و اقامت کانادا از طریق کار، نه تنها برای خود فرد، بلکه برای خانواده وی متشکل از همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز فراهم می شود. شما عزیزان می توانید در صورت تمایل، با مراجعه به لینک زیر، اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

اقامت کانادا از طریق کار

پاسپورت کانادا


مهاجرت به کانادا

پرسش: با سلام و خسته نباشید. من در حال حاضر 1 سال به صورت دورکاری با یک شرکت کانادایی در حال کار می باشم و حتی قرارداد اینترنتی وجود دارد. آیا این شامل سابقه ی کار کانادایی حساب میشه؟ اگر نه غیر کانادایی حساب میشه؟

پاسخ:


سوالات متداول در زمینه اقامت کانادا از طریق کار

روش های اخذ ویزای کار کانادا کدامند؟

خیر. علاوه بر برنامه اسکیل ورکر در صورتی که بتوانید از کانادا پیشنهاد کار قابل قبول دریافت کنید نیز می توانید ویزای کار کانادا را اخذ نمایید.

✅ بهترین مشاغل مورد نیاز جهت کار کانادا کدامند؟

شهرها و ایالات مختلف در کانادا، به صورت مرتب مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می کنند. در صورتی که در هر کدام از مشاغل کانادا تخصص دارید، شانس بالاتری جهت یافتن کار در کانادا خواهید داشت.

✅ چطور می توان از کشور کانادا جاب آفر اخذ نمود؟

برخی از شهر های کانادا برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود به متخصصین در رشته های اعلام شده جاب آفر می دهند. موسسه ملک پور لیست جاب آفر های کانادا را به طور مرتب ترجمه و روز رسانی می کند و خدمات اخذ پیشنهاد کار تا زمان اخذ اقامت کانادا را ارائه می نماید.

✅ آیا می توان بدون مدرک دانشگاهی اقامت کاری کانادا را اخذ نمود؟

اغلب رشته هایی که در برنامه اسکیل ورکر اعلام می گردند به مدرک دانشگاهی نیاز دارند، اما در لیست جاب آفر های کانادا برخی از رشته ها نیز وجود دارند که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت کانادا از طریق کار _____________________

اقامت کانادا از طریق کار، اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا، شرایط کسب امتیاز در برنامه اکسپرس اینتری کانادا و مشاغل مورد نیاز کانادا و شرایط و هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. همچنین درمورد شرایط و پروسه سیستم اکسپرس اینتری کانادا، جداول امتیازبندی مهاجرت از این طریق و مدارک لازم جهت اخذ اقامت کانادا از طریق کار، به تفصیل شرح و توضیح داده شد. اخذ ویزای کاری کانادا دارای یک سیستم امتیازبندی می باشد و صرفاً افراد خاصی با شرایط تعیین شده می توانند ویزای اسکیل ورکر کانادا را دریافت نمایند. در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری، برای هر یک از عوامل و اطلاعات فرد مانند سن، مدرک تحصیلی و... امتیاز جداگانه ای تعیین شده است. بر این اساس، افرادی که موفق به کسب امتیاز لازم در دو مرحله اکسپرس اینتری شوند، می توانند ویزای کار کانادا و اقامت کانادا از طریق کار را دریافت نمایند. همکاران ما در موسسه ملک پور، آماده پاسخگویی به تماس های شما و ارائه مشاوره تلفنی رایگان می باشند. بدین منظور شما می توانید از طریق تکمیل فرم تماس، درخواست خود را به منظور تماس ما با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان، ثبت نمایید. همچنین در صورتی که با سوالات تازه ای در این زمینه مواجه شده اید، می توانید آن ها را در بخش "ثبت پرسش" در انتهای مقاله یادداشت نمایید. مشاوران متخصص موسسه ملک پور، در اسرع وقت پاسخ مناسب را خدمت شما ارائه خواهند کرد.

امتیاز 4 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نگار احمدی
سلام ممنون از مقاله خیلی خوب و پر محتواتون من همسرم ۳۰ سالشه و مهندسی مکانیک هست و حدودا ۵ سال سابقه کار داره ما میتونیم از طریق ویزای کار برای کانادا اقدام کنیم ؟ چجوری میشه مطمئن شد که امتیازمون میرسه یا نه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، شما می توانید با توجه به جداول امتیازبندی ذکر شده در مقاله، برآوردی از میزان حدودی امتیازات خود داشته باشید و در صورت کسب حداقل امتیاز 67 شما واجد شرایط اقدام از طریق اسکیلدورکر کانادا خواهید بود. سن شما جهت اخذ اقامت دائم کانادا مناسب بوده و در صورت دستیابی به سطح بالایی در زبان، امکان افزایش شانس خود را خواهید داد. * مانا باشید *
م.رفیع
سلام می بخشید می خواستم بدونم از کجا باید متوجه شویم که مدرک تحصیلیمان جهت کار در کانادا معتبر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، عموماً مدارک دانشگاهی اعتبار لازم را دارند و مدارک ارائه شده توسط برخی مؤسسات غیرانتفاعی که پس از گذراندن دوره های 6 ماهه یا یکساله اعطا می شود، مورد قبول نیست. نهایتاً نمی توان به طور قطعی نظرداد و مدارک باید به صورت تخصصی تر بررسی شوند و لازم است معادلسازی مدارک انجام شده و ارسال شوند تا اعتبار آن ها در کانادا برآورد شود. * مانا باشید *
م ر
سلام ممنون از مقاله خوبتون ببخشید من مهندسی مکانیک هستم و مدرک فوق لیسانس از دانشگاه آزاد دارم می خواستم بدونم با ۲ سال سابقه کار بدون بیمه و نمره زبان ۶.۵ آیا می تونم شانسی در پروسه اسکیل ورکر کانادا که فرمایش کردید داشته باشم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، در صورتی که نامه معتبر کاری، فیش حقوقی و مدارکی جهت اثبات سابقه کاری خود ارائه نمایید، می تواند جایگزین بیمه باشد. قطعا با افزایش سطح نمره زبان و سابقه کاری خود، شانس خود را جهت موفقیت در این پروسه افزایش خواهید داد. * مانا باشید *
Amir
سلام میخواستم بدونم ایا با مدارک فنی حرفه ای بین المللی میشه برای اسکیلد ورکر اقدام کرد؟ من مدارکی دارم که توسط شرکت های بین المللی صادر شدند ایا باید ترجمه بشه اونا؟ ممنونم ازتون❤
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، مدارک فنی و حرفه ای جهت یافتن کار در کانادا برای شما قطعاً مفید خواهد بود اما جهت اقدام از طریق پروسه اسکیل ورکر، برای ایرانیان صرفاً کد رشته هایی منجر به اخذ امتیاز لازم می شود که مربوط به حداقل مدرک دانشگاهی لیسانس می باشد. * مانا باشید *
زهرا پور احمدی
سلام وقت بخیر مقاله اقامت کانادا از طریق کار خیلی خوب بود، سوالی دارم از شما چند سال از شروع کار در کانادا می توانم به اقامت دائم برسم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز نکته مثبت اقامت کاری کانادا این است که شما از اول با شهروندی وارد می شوید یعنی نیاز نیست که شما استرس این را داشته باشید اقامت شما تمام میشود کشورهایی چون استرالیا و کانادا که از طریق اسکیلدورکر نیروی کار جذب می کنند از همان ابتدا اقامت دائم می دهند که شما پس از 2 تا 3 سال کار کردند اگر آمادگی آزمون تابعیت را داشته باشید می توانید پاسپورت هم دریافت نمایید. موفق باشید.