اقامت نیوزلند

2 نظر

اقامت نیوزلند، شرایط زندگی و مهاجرت به نیوزلند و روش های مهاجرت به نیوزلند در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. اقامت کشور نیوزلند چگونه به دست می آید؟ راه های مختلف اخذ اقامت نیوزلند چیست؟ شرایط دریافت اقامت و تابعیت نیوزلند چگونه است؟ آیا با  سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل و ... می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ اساسی ترین و مهم ترین نکات در خصوص اقامت نیوزلند به صورت مدون، ساده و مفید خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه می شود. نیوزلند یک کشور خیره کننده و با زیبایی های طبیعی متنوع و برخوردار از سطح بالای رفاه اجتماعی است که همواره دریافت اقامت این کشور مورد استقبال بسیاری از مهاجران خصوصأ پناهجویان قرار گرفته است. لذا از شما درخواست می شود که به مطالعه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه ملک پور، با دقت فراوان در بررسی جنبه های مختلف، تهیه شده است بپردازید تا پاسخ کلیه سوالات و ابهامات خود را پیش از تصمیم گیری و اقدام در خصوص اقامت نیوزلند بدست آورید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی، با کارشناسان موسسه ملک پور از طریق تماس تلفنی و یا پر کردن فرم تماس، ارتباط برقرار کرده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه‌های اخذ اقامت در 10 دقیقه


مباحثی که در این مقاله به آن ها می پردازیم عبارتند از:

 • کشور نیوزلند برای زندگی
 • اقامت نیوزلند از طریق کار
 • اقامت نیوزلند از طریق تحصیل
 • اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت نیوزلند ازطریق ازدواج
 • اقامت نیوزلند و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت نیوزلند از طریق پناهندگی
 • اقامت نیوزلند برای هنرمندان و افراد موفق
 • هزینه های زندگی در نیوزلند
 • اقامت نیوزلند و اخذ تابعیت نیوزلند
 • سوالات متداول راجع به اقامت نیوزلند
 • سخن پایانی درباره اقامت نیوزلند

تماس با ما

اقامت نیوزلند

کشور نیوزلند برای زندگی

برای پرداختن به مسئله اقامت نیوزلند باید برخی از شرایط عمومی این کشور را برای شما بیان کنیم تا دلیل اشتیاق مهاجران برای سفر به این کشور و کسب اقامت نیوزلند را دریابید. نیوزلند یک جزیره مستقل در جنوب غربی اقیانوس آرام است. این کشور از لحاظ جغرافیایی شامل دو جزیره اصلی است: جزیره شمالی و جزیره جنوبی. در سال ۱۸۴۱، نیوزلند در امپراتوری بریتانیا مستعمره شد و در سال ۱۹۴۷ استقلال کامل قانونی خود را بدست آورد. درنتیجه، فرهنگ نیوزلند عمدتآ از مهاجران پیشین بریتانیایی مشتق شده است.

در کشور نیوزلند زبان رسمی انگلیسی غالب است. نیوزلند طی دهه ۱۹۸۰ تغییرات عمده اقتصادی کرد و از یک منطقه محافظتی به اقتصاد آزاد تجاری تبدیل شد. سطح بالای کیفیت زندگی، بهداشت، آموزش، آزادی ها ی مدنی و اقتصادی باعث شده تا کشور نیوزلند به یک کشور توسعه یافته تغییر کند. گردشگری بین المللی و کشاورزی از منابع عمده درآمد این کشور هستند. جمعیت این کشور، حدوداً ۵ میلیون نفر می باشد. در ادامه این مقاله به بررسی این روش ها و راه های مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند از جمله ازدواج، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد و پناهندگی می پردازیم. (لازم به ذکر است که پناهندگی به هیچ عنوان جزء راه های پیشنهادی موسسه ملک  پور نمی باشد.)

اقامت نیوزلند از طریق کار

چنانچه بخواهید در نیوزلند زندگی کنید و بتوانید از شرایط اقامت نیوزلند از طریق کار استفاده کنید، نیاز به یک شغل دارید. دارا بودن شغل در کشور نیوزلند پیش از اینکه ویزا داشته باشید کاری کاملاً قانونی و پذیرفته است و به درخواست ویزای اقامت نیوزلند کمک می کند.اما به خاطر داشته باشید که بدست آوردن درآمد، تنها بعد از اخذ ویزای این کشور امکان پذیر خواهد بود. در کشور نیوزلند، صلاحیت افراد بر اساس یک چارچوب مشخص از ۱۰-۰ درجه بندی و تعیین می شود.افراد با مدرک دیپلم امتیاز ۵ یا ۶، لیسانسه ها امتیاز ۷ و دکتری امتیاز ۱۰ را دارا می باشند. نیوزلند لیستی از قابلیت های مورد نیازی دارد که بر اساس این چارچوب تعیین شده اند. چنانچه قابلیت و مهارت شما در این لیست موجود باشد، نیازی به ارزیابی صلاحیت شما نخواهد بود. وب سایت های بسیاری وجود دارند که مهاجران را به کارفرمایان نیوزلند مرتبط می کنند. این وب سایت ها، فرصت های شغلی مرتبط با شما را برایتان ارسال می کنند. دارا بودن سن زیر ۵۵ سال، تسلط به زبان انگلیسی و شرایط جسمی مناسب برای برخورداری از اقامت موقت ۱۲ ماهه جهت کار در نیوزلند نیز همانند هر کشور دیگری می بایست به نرخ بیکاری این کشور در زمان درخواست اقامت نیوزلند توجه کرد. نمودار زیر نرخ بیکاری نیوزلند را نشان می دهد.

اقامت نیوزلند

اقامت نیوزلند از طریق تحصیل

اقامت نیوزلند از طریق تحصیل به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. امروزه افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل می باشند. چنانچه قصد دارید بیش از ۳ ماه در کشور نیوزلند تحصیل کنید به یک ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت. ویزای دانشجویی امکان تحصیل تمام وقت را برای یک مدت محدود در نیوزلند فراهم می آورد. دانشجویان بین المللی باید کلیه دروسی را که در طول مدت دوره برایتان تعیین شده اند را بگذرانند. چنانچه شاغل نیستید، می توانید درخواست اشتغال به کار پس از تحصیل بدهید. ویزای اعطا شده تا ۱۲ ماه معتبر می باشد و برای شما این امکان را فراهم می آورد که تا زمانی که شغلی در زمینه رشته تحصیلی خود بیابید، شغلی موقت داشته باشید. در صورتی که شغل مرتبط با رشته خود بیابید می توانید به اقامت نیوزلند دست پیدا کنید. در ادامه ۴ مرحله برای کمک به تصمیم گیری شما برای شروع تحصیل در کشور نیوزلند، توضیح داده ایم:

 • مرحله اول، تصمیم گیری بابت رشته تحصیلی
 • مرحله دوم، برنامه ریزی بابت بودجه تحصیلی
 • مرحله سوم، اقدام بابت گذراندن دروس
 • مرحله چهارم، اقدام برای ویزا

پس از پایان تحصیلات، دانش آموخته مجاز است که ۱۲ ماه کماکان در این کشور بماند و به جستجوی شغل بپردازد و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری موقت و پس ازآن اقامت دائم نیوزلند تبدیل کند.

اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری راه دیگری برای مهاجرت به این کشور است. کشور نیوزلند دارای بهترین شرایط رفاهی در کل دنیا می باشد لذا سرمایه گذاری در این کشور مزایایی از جمله امکان کسب اقامت نیوزلند را فراهم می آورد. این مورد با تکیه بر ارتباط جامعه قوی، بازارهای باز و آزاد و سطوح بالای آزادی اشخاص بدست آمده است. با توجه به کیفیت بالای زندگی و محیط تجاری پایدار، نیوزلند می تواند مقصد ایده آلی برای سرمایه گذاری باشد که به دنبال کشف افق های جدید تجاری می باشند. کشور نیوزلند غالبأ در شمار کشورهای صلح طلب با حداقل فساد به حساب می آید. روش های مختلف سرمایه گذاری شامل موارد زیر می باشند:

 • سرمایه گذاری آنجل: این نوع سرمایه گذاری شامل سرمایه گذاری بر روی مشاغل جدید و نو می باشد.
 • سرمایه گذاری از طریق خرید یک شغل و تجارت: خرید و سرمایه گذاری بر روی یک تجارت پاگرفته روش مناسبی برای شروع زندگی و پیمودن مراحل اخذ اقامت نیوزلند می باشد.
 • سرمایه گذاری و خرید یک پیشه تجاری: این روش در کشور نیوزلند، روشی به نسبت ساده است.
 • خرید سهام: خرید سهام شرکت های معتبر دولتی و یا غیر دولتی، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در کشور نیوزلند است.
 • شروع یک تجارت: قوانین نیوزلند، ساده ترین قوانین جهان برای شروع و انجام یک تجارت را شامل می شوند.
 • خرید اوراق قرض الحسنه: این نوع سرمایه گذاری، اخیرأ در لیست انواع سرمایه گذاری در کشور نیوزلند قرار گرفته است.

اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت واخذ اقامت نیوزلند از طریق ازدواج می باشد که همانند هر کشور دیگری قوانین خاصی برای بهره مندی از این گزینه می باشد از جمله : دارا بودن سن قانونی ۱۸ سال ، ارائه مدارک و مستندات دال بر ثبت رسمی ازدواج و زندگی مشترک با همسر تبعه کشور نیوزلند حداقل به مدت ۳ سال.

اقامت نیوزلند

اقامت نیوزلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

متقاضیان دریافت اقامت نیوزلند از طریق تولد باید به این نکته آگاه باشند که از ۶ ماه ژانویه سال ۲۰۰۶، کودکی که در کشور نیوزلند به دنیا می آید چنانچه یکی از والدین او مقیم کشور نیوزلند نباشند، به عنوان شهروند نیوزلند به شمار نمی آید. نوع دقیق ویزای تعلق گرفته به کودک متولد شده، بستگی به ویزای والدین کودک در زمان تولد وی دارد. در نتیجه اقامت نیوزلند تنها به کودکانی اعطا می شود که از پدر ومادر نیوزلندی زاده شده باشند.

اقامت نیوزلند از طریق  پناهندگی

لازم به ذکر است موسسه ملک پورهیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی نداشته و صرفاً جهت آگاهی شما سروران گرامی از قوانین و خطرات پناهندگی به بیان آن می پردازد.

اقامت نیوزلند از طریق پناهندگی، یکی از روش هایی است که در سال های اخیر علیرغم توصیه ها و اخطارهای مکرر، متقاضی داشته است. این نوع اخذ ویزا برای کشور نیوزلند به هیچ عنوان مورد تایید موسسه ملک پور نبوده است زیرا خطرات جانی بسیاری را در سال های اخیر به دنبال داشته است. بر طبق کنوانسیون ژنو، پناهنده کسی است که کشورش را به خاطر خطر جانی و یا آزار واذیت بدلیل رنگ پوست، دین ، نژاد و ... ترک می کند و به کشور دیگری پناه می آورد. پناهجویانی که موفق به اخذ گواهی اقامت نیوزلند می شوند قادر خواهند بود که پس از گذراندن مراحل قانونی از خدمات رفاهی، اجتماعی، آموزشی، بهداشتی و غیره بهره بگیرند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مشکلات پناهندگی


اقامت نیوزلند برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت نیوزلند از طریق ویزای استعدادهای خاص برای افرادی است که پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای معتبر در کشور نیوزلند دارند تا برای مدت ۳۰ ماه توسط این ویزای اعطا شده برای کارفرما کار کنند. دریافت این نوع ویزا مستلزم برخورداری از یک حامی معتبر است که حمایت شخصی که متقاضی شرایط  زیر است را به عهده  بگیرد:

 • یک ویزای کار موقت تحت عنوان استعدادهای خاص و درخشان (هنر، فرهنگ و ورزش) که امکان اقامت نیوزلند به مدت ۳۰ ماه را برای شخص فراهم می آورد.
 • یک ویزای اقامت مطابق با دستورالعمل هاو قوانین اقامت برای اشخاص با استعدادهای خاص (هنر، فرهنگ و ورزش)

شخصی که متقاضی این نوع ویزا برای اقامت نیوزلند باشد باید از سوی سازمانی با شهرت ملی در کشور نیوزلند حمایت شود. این سازمان باید از سابقه مفیدی در زمینه هنر، فرهنگ و یا ورزش برخوردار باشد. دریافت این نوع ویزا به مراتب سریع تر از پیمودن روند انواع دیگر درخواست های اقامت نیوزلند می باشد.دارا بودن سن زیر ۵۵ سال، دارا بودن پیشنهاد شغلی کار تمام وقت (حداقل ۳۰ ساعت در هفته) حداقل به مدت ۲۴ ماه، دریافت پایه حقوق ۵۵۰۰۰ دلار کشور نیوزلند و برخورداری از سلامت و بهداشت مورد نیاز برای مهاجرت از شرایط الزامی این نوع ویزا برای اقامت نیوزلند، می باشند.

هزینه های زندگی در نیوزلند

اقامت نیوزلند و هزینه های زندگی در آن ممکن است متفاوت با هزینه های کشور شما باشد و رده بندی و مقایسه این هزینه ها بستگی به این مسئله دارد که شمااز کدام کشور به این کشور مهاجرت می کنید. می توان میزان هزینه های مورد نیاز از جمله کرایه منزل، خورد و خوراک، هزینه های درمانی، حمل و نقل، تحصیل و غیره را از کل میزان درآمدهای مختلف کسر کرد و به میزان پس انداز دست یافت. لازم به ذکر است که حقوق دریافتی بنا بر شغل شما و میزان تجربه شما و از سوی دیگر هزینه های مصرفی، بنا به محل اقامت شما متفاوت می باشند. جدول زیر هزینه های زندگی را در شهر ولینگتون نشان می دهد:

 

رستوران ها

قیمت

غذا، رستوران ارزان قیمت

17.50 دلار NZ

غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه

75.00 NZ $

McDonalds

10.00 NZ $

کاپوچینو (به طور منظم)

4.36 دلار NZ

نوشابه

3.08 دلار NZ

آب

2.63 دلار NZ

بازارها

قیمت

شیر  (1 لیتر)

3.00 NZ $

کباب نان سفید تازه (500 گرم)

2.30 دلار NZ

برنج  (1 کیلوگرم)

2.99 دلار NZ

تخم مرغ

4.93 دلار NZ

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

$ 9.97 NZ

سینه مرغ  (1 کیلوگرم)

11.84 دلار NZ

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

15.09 NZ $

سیب (1 کیلوگرم)

3.66 NZ $

موز (1 کیلوگرم)

3.05 دلار NZ

پرتقال (1 کیلوگرم)

3.87 NZ $

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

4.82 NZ $

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

3.00 NZ $

پیاز (1 کیلوگرم)

2.54 دلار NZ

کاهو (1 سر)

2.55 دلار NZ

آب (بطری 1.5 لیتر)

2.00 NZ $

حمل و نقل

قیمت

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

5.00 NZ $

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

2.80 دلار NZ

بنزین (1 لیتر)

2.20 دلار NZ

خرید آپارتمان

قیمت

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

6،671.11 NZ $

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

4،876.00 NZ $

اجاره آپارتمان

قیمت

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

1،728.41 دلار NZ

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

1،415.28 دلار NZ

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

3،168.82 دلار NZ

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز  

2416.88 دلار NZ

حقوق

مبلغ

متوسط درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات

4،054.43 دلار NZ

اقامت نیوزلند و اخذ تابعیت نیوزلند

در صورت دریافت اقامت نیوزلند از یکی از راه هایی که گفته شد شما می توانید با داشتن شرایط لازم برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور درخواست کنید. یکی از ملزومات مورد نیاز برای اخذ تابعیت کشور نیوزلند، اقامت حداقل به مدت ۵ سال در این کشور می باشد. چنانچه بخواهیم به تعریف تابعیت بپردازیم باید گفت که تابعیت عبارتست از برقراری نوعی رابطه سیاسی، حقوقی، اجتماعی و یا معنوی بین یک شخص حقوقی یا حقیقی و یک دولت که پس از آن هم دولت و هم شخص در قبال یکدیگر دارای حق و حقوق و وظایفی می باشند. اخذ تابعیت کشور نیوزلند بدین معناست که شما شهروند قانونی کشور نیوزلند و مجاز به استفاده و شرکت در کلیه مراسمات مربوط به کشور نیوزلند می باشید. با تهیه محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت مشاهده آن می توانید اطلاعات کاملی در خصوص روش های اخذ اقامت و پاسپورت نیوزلند و دیگر کشورهای مطرح به دست آورید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به اقامت نیوزلند

✅ بهترین روش اخذ اقامت نیوزلند کدام است؟

به صورت کلی اخذ اقامت نیوزلند برای هر فرد با توجه به شرایط وی، بسیار متفاوت می باشد. شش روش اصلی مهاجرت به نیوزلند شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد می شود و این کشور به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر، برنامه های مهاجرتی مختلفی را در هر یک از روش های یاد شده ارائه می دهد.

✅ کم هزینه ترین روش اخذ اقامت نیوزلند کدام است؟

یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به نیوزلند، اقدام از طریق برنامه های اسکیل ورکر نیوزلند می باشد. این برنامه مهاجرتی، امتیازی بوده و اداره مهاجرت نیوزلند با توجه به امتیاز افراد واجد شرایط، اقدام به ارسال دعوتنامه به متقاضیان برای اخذ اقامت دائم می نماید.

✅ آیا می توان از همان ابتدا اقامت دائم نیوزلند را اخذ نمود؟

بله؛ برخی از برنامه های اخذ اقامت نیوزلند به شکلی طراحی و برنامه ریزی شده اند که از همان ابتدا منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود. یکی از این برنامه های مهاجرتی، برنامه اسکیل ورکر می باشد.

✅ هزینه زندگی در نیوزلند چه مقدار است؟

هزینه های زندگی ماهانه برای یک خانواده چهار نفره در نیوزلند به صورت میانگین در حدود 6891 دلار نیوزلند و هزینه های زندگی برای یک فرد تنها در این کشور، ماهیانه حدود 3643 دلار نیوزلند می باشد. به صورت کلی هزینه های زندگی در نیوزلند از 80 درصد کشورهای جهان بیشتر است.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت نیوزلند _____________________

اقامت نیوزلند، شرایط زندگی و مهاجرت به نیوزلند، روش های مهاجرت به نیوزلند، اخذ اقامت در نیوزلند از طریق کار، تحصیل، ازدواج، تولد و سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. شما می توانید با سنجش و بررسی شرایط خود توسط کارشناسایان مجرب بهترین راه مهاجرت به نیوزلند و دریافت اقامت این کشور را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که کلیه متخصصان ما در موسسه ملک پور آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان پیرامون اقامت در کشور نیوزلند می باشند بنابراین جهت کسب اطلاعات جامع تر و برخورداری از مشاوره تلفنی رایگان موسسه با ما تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس را کامل نمایید. همچنین در قسمت انتهایی مقاله در بخش "ثبت پرسش" می توانید پرسش های خود را در خصوص اقامت نیوزلند بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
آرش محمدی
سلام و درود بر شما ممنون از مقاله خوبتون من 29 سالمه و فوق لیسانس مهندسی کشاورزی از دانشگاه تهران هستم نزدیک 300 میلیون سرمایه دارم حالا میتونم با قرض و وام به 400 تومن هم برسونمش به نظرتون اگر ایلتس 6.5 رو بگیرم واسه اقامت نیوزلند برای ویزای کاری اقدام کنم بهتره یا تحصیلی؟ ممنون از مقالات خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اقامت کاری جز روش های ارزان مهاجرت می باشد و از اهداف اصلی مهاجرین هم هست اما اینکه تحصیلی اقدام نمایید یا با ویزای کار بسته به شرایط عمومی شماست. اگر سابقه کار و یک پیشنهاد شغلی دارید شانس شما برای ویزای کار نیوزلند مناسب اگر نه، اقدام از طریق ویزای تحصیلی پیشنهاد مناسبیه. پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ارشد ما بررسی شود. موفق باشید.
آرش محمدی
سلام ممنون از مقاله خوبتون به نظرتون میشه تو نیوزلند با گپ تحصیلی 7 ساله فوق لیسانس پذیرش گرفت ؟ از نظر هزینه مشکلی ندارم میتونم پول توی حساب هم بیشتر حتی نشون بدم ولی چند نفر میگن ریسک داره و خیلی سخت ویزا میده نیوزلند به نظر شما چیکار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در کشور نیوزیلند علاوه بر گپ تحصیلی شرایط سنی شما هم مطرح است که اگر سن مناسبی داشته باشید میتوان برای شما اقدام کرد، ولی گپ تحصیلی بالای 5 سال ریسک دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما اعم از سن، مدرک زبان، سوابق کاری و... بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مشاوره رایگان