خرید ملک در ترکیه

17 اردیبهشت 1402 11 نظر

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، شرایط اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در ترکیه و حداقل قیمت خرید در ملک ترکیه برای اقامت و حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه برای اقامت در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا با خرید ملک در کشور ترکیه، امکان اخذ اقامت و تابعیت این کشور وجود دارد؟ آیا از هزینه های خرید ملک در ترکیه اطلاع دارید؟ مراحل قانونی و مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در ترکیه چیست؟ مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، یکی از انواع روش هاییست که با توجه به نزدیکی کشور ترکیه به ایران، در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. بسیاری از اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای نزدیک ایران را دارند، در اندیشه اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می باشند. در صورتی که شما نیز تمایل به گرفتن اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک دارید، باید بدانید که مبلغ خرید ملک در اخذ اقامت ترکیه و پس از آن، تابعیت این کشور بسیار حائز اهمیت می باشد. برای اطلاعات بیشتر و اشنایی با خدمات موسسه ملک پور می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید زیرا صرفا جمع آوری این مقاله به معنی ارائه خدمات نمی باشد. از مشاوره رایگان به صورت تلفنی برخوردار شوید و همچنین می توانید فرم تماس را پر کرده و اعلام درخواست دریافت تماس تلفنی و مشاوره رایگان از مشاورین متخصص این موسسه نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

زندگی در ترکیه و بازار ملک در ترکیه

با توجه به اینکه شرایط اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک، بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است، سعی بر آن شده است که در این مقاله به بیان اطلاعاتی مفید در مورد کشور ترکیه و خرید ملک در این کشور بپردازیم. اما قبل از پرداختن به مسئله خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه از این طریق، بهتر است تا شما را با شرایط این کشور آشنا نماییم.

ترکیه کشوری اورآسیایی می باشد که با نام رسمی جمهوری ترکیه شناخته شده است. بخش بزرگی از این کشور یعنی آناتولی یا همان آسیای کوچک، در قسمت شمال غرب آسیا و خاورمیانه قرار گرفته است و بخش کوچک آن که به نام تراکیه در منطقه بالکان می باشد، در قسمت جنوب شرق اروپا قرار گرفته است. کشور ترکیه از سمت شرق با کشورهای ارمنستان، گرجستان، ایران و نخجوان و از سمت جنوب شرق با کشورهای سوریه و عراق و از سمت شمال غربی که همان قسمت اروپا می باشد با کشورهای یونان و بلغارستان هم مرز می باشد. جالب است که بدانید کشور ترکیه از قسمت شمال با دریای سیاه و از قسمت غرب با دو دریای اژه و مرمره و از قسمت غرب با دریای مدیترانه دارای مرز آبی می باشد. همچنین تنگه بسفر و داردانل نیز در اختیار این کشور است.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک یا اقامت ترکیه با خرید خانه یکی از مهم ترین روش های سرمایه گذاریست که این روزها طرفداران بسیاری در بین متقاضیان مهاجرت به ترکیه دارد. حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه برای اقامت چقدر است؟ چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟ اشخاصی که برای خرید ملک در این کشور اقدام می نمایند، به طور قطع به دنبال اخذ اقامت این کشور نیز می باشند تا بتوانند از امکانات و مزایای این کشور بهره مند گردند. در این قسمت از مقاله بر آنیم تا در مورد اقامت ترکیه از طریق خرید ملک مطالبی را بیان نماییم که با توجه به قوانین موجود اقامت در ترکیه با خرید ملک، می توانید ملک خود را در این کشور خریداری نموده و سپس درخواست اقامت خود را نیز مطرح کنید. با توجه به قوانین حال حاضر در کشور ترکیه، اشخاصی که قصد خرید ملک در این کشور را داشته باشند تنها در صورتی می توانند درخواست اقامت و تابعیت این کشور را مطرح نمایند که ملکی به ارزش 250000 دلار آمریکا را خریداری کنند. در این صورت می ‌توانند درخواست اقامت و سپس تابعیت این کشور را نیز مطرح نمایند. نکته ای که در مورد خرید ملک و اخذ اقامت این کشور باید بدانید این است که در صورتی که ملک خود را در کشور ترکیه خریداری می نمایید، می بایست ملک خود را به مدت 3 سال حفظ نمایید تا بتوانید درخواست اقامت و سپس تابعیت این کشور را اعلام کنید.

لازم به ذکر است که شما بعد از قیمت گزاری ملک خود، در دفترخانه اسناد رسمی به مدت زمان 4 سال از شما اجاره خواهد شد و تنها با 170 هزار دلار می توانید صاحب ملک شوید. شما بعد از 4 سال می توانید 250 هزار دلار خود را برداشت کنید. فراموش نکنید که خرید ملک در ترکیه برای اقامت  در این روش تمامی هزینه های وکیل، گرفتن پاسپورت ترکیه، مراحل قانونی بر عهده موسسه mie می باشد. از مزایای این روش این است که متقاضیان می توانند در هر 6 ماه دو هفته از ملک خود استفاده نماید. شما می توانید ملک خود را بعد از 3 سال بفروشید و یا بعد از 4 سال کل مبلغ را پس بگیرید. 

نکته جالب توجه این است که اشخاصی که بتوانند ملکی را به ارزش 500000 دلار در این کشور خریداری نمایند، برای اخذ اقامت و تابعیت نیازی به حفظ و نگهداری ملک خود در این کشور نخواهد داشت و به راحتی می توانند اقامت و تابعیت خود را نیز دریافت کنند. برای اخذ اقامت ترکیه علاوه بر خرید ملک، اشخاص متقاضی می ‌توانند با اجاره ملک در این کشور نیز اقامت ترکیه را به دست آورند. اما نکته مهم این است که با اجاره ملک در کشور ترکیه، شخص متقاضی تنها می تواند اقامت توریستی این کشور را دریافت کند و این بدین معناست که با اخذ اقامت توریستی، متقاضی امکان تحصیل و یا حتی کار در ترکیه را نخواهد داشت و در صورت تمایل به تحصیل و کار در ترکیه، باید مجوزهای لازم را دریافت نمایید. علاوه بر این، متقاضی کار و تحصیل در ترکیه با اقامت توریستی، می بایست اقامت خود در این کشور را نیز تغییر دهید تا به وی اجازه تحصیل داده شود.

همچنین شما با خرید ملک به ارزش حداقل 60،000 دلار نیز می توانید اقامت ترکیه را کسب کنید. در این روش اقامت 3 ساله اعطا می شود که از نوع توریستی می باشد؛ بدین معنا که شما اجازه کار در ترکیه را ندارید. البته در صورتی که بتوانید در این کشور استخدام شوید و بیمه بپردازید، یا اینکه شرکتی تاسیس کنید و 5 نفر از شهروندان این کشور را استخدام کنید، اجازه کار در این کشور به شما اعطا می شود. این اقامت 3 ساله توریستی تا 10 سال قابل تمدید است. 

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکدیگر نکته مهمی که در خصوص اجاره ملک مربوط به مدت زمان اعتبار کارت اقامت ترکیه می باشد. تا قبل از سال 2020 اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک به صورت 2 ساله صادر می‌شده است، اما در حال حاضر و از ابتدای سال 2020 اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک تنها به صورت سالیانه می باشد و پس از پایان 1 سال، امکان تغییر و یا حتی تمدید آن را نخواهید داشت.

خرید خانه ارزان در ترکیه

پیشتر گفته می شد بجای خرید ملک در کشور ترکیه بهتر است همان سرمایه را برای خرید ملک در کشور عضو اتحادیه اروپا مانند قبرس، یونان و اسپانیا هزینه کنید تا به نوعی اقامت اروپا را داشته باشید ولی اخیراً جذابیت های سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه دست کمی از کشورهای ذکر شده ندارد.

همانطور که مطالعه فرمودید، قبلاً از دو راه خرید ملک 250 هزار دلاری و 60 هزار دلاری امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک وجود داشت، ولی اخیراً روشی جذاب و خواندنی برای خرید ملک در ترکیه به وجود آمده است. به این طریق که متقاضی با پرداخت 150 هزار دلار به جای 250 هزار دلار، اقدام به خرید ملک در بخش های توریستی و ساحلی کشور ترکیه می نماید و 100 هزار دلار مابقی را شرکت های سرمایه گذاری در ترکیه بجای خریدار پرداخت می نمایند. خریدار بعد گذشت 4 سال از تاریخ خرید ملک امکان فروش آن را خواهد داشت و همچنین می تواند بجای فروش ملک خود در ترکیه، آن را اجاره داده و درآمد ماهیانه ارزی داشته باشد. همچنین خریدار می تواند از دو طریق از ملک خود سود ببرد، یا اینکه هر سال یک ماه را به کشور ترکیه آمده واز ملک خحود بازدید نموده و به تفریح و گشت و گذار بپردازد یا اینکه سود حاصله از اجاره ملک را که معادل آن یک ماه تفریح و گشت و گذار را به صورت ارزی دریافت نماید. در نتیجه خریدار عملاً هیچ ضرر اقتصادی از بابت سرمایه گذاری در کشور ترکیه نخواهد داشت و حتی می تواند به کسب درآمد ارزی نیز بپردازد.

 

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت ترکیه، اقامت ترکیه با اجاره خانه است. این اقامت از نوع توریستی می باشد، به این معنا که فرد اجازه کار یا تحصیل در کشور ترکیه ندارد و برای کار و تحصیل در ترکیه باید مجوز دریافت کند و نوع اقامت خود را تغییر دهد. پیش از سال 2020 اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره ملک به صورت دو ساله اعطا می شد که قابلیت تمدید نیز داشت. اما در قوانین جدید که از ابتدای سال 2020 و در سال 2021 نیز اجرا شده است، این اقامت به صورت یک ساله اعطا می شود و پس از پایان یک سال قابلیت تمدید ندارد. برای تمدید این نوع اقامت باید حداقل یک سال از پایان اقامت قبلی گذشته باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری در ترکیه

اقامت ترکیه از طریق خرید ملکدر صورتی که قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک دارید، بهتر است که استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را بررسی نمایید تا بتوانید با ریسک بسیار پایین، اقدام به خرید ملک در این کشور کرده و سپس اقامت و تابعیت ترکیه را اخذ نمایید. جالب است که بدانید کشور ترکیه در سال 2019 به عنوان دومین کشور سرمایه گذار خارجی در آسیا معرفی شد. همچنین برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا جزو بزرگترین سرمایه گذاران در ترکیه می باشند. شاید جالب باشد که بدانید کشور آمریکا دومین کشور سرمایه گذار در ترکیه محسوب می شود و البته کشور هلند با سرمایه گذاری در حدود 15.8 درصد، اولین و بزرگترین سرمایه گذار در ترکیه می باشد. با همه این توضیحات باید به این نکته مهم توجه داشت که درگیری های اخیر در کشور ترکیه، باعث رکود چشمگیر سرمایه گذاری در کشور ترکیه شده است. در این قسمت از مقاله به بررسی استانداردهای سرمایه گذاری مانند نرخ مصادره اموال، کیفیت نظارتی و کنترل فساد می پردازیم.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

نرخ مصادره اموال ترکیه:

در نرخ مصادره اموال، کشورها در 7 دسته قرار دارند که دسته 1، جزو امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری و دسته 7، پرریسک ترین آن ها برای سرمایه گذاری می باشد. کشور ترکیه در دسته 5 قرار دارند و جز کشورهای با ریسک متوسط از نظر مصادره اموال به شمار می آید. این بدان معناست که در صورت وجود اختلاف و یا شرایط بحرانی، امکان سلب مالکیت و مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی توسط دولت و قوه قضاییه وجود دارد. نرخ مصادره اموال ترکیه را در نمودار مقابل مشاهده می نمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

کیفیت نظارتی ترکیه:

مورد دیگری که در موضوع امنیت سرمایه گذاری باید بدان پرداخته شود، استاندارد کیفیت نظارتی می باشد. کیفیت نظارتی به مسئله امنیت در آن کشور برای سیاست های اجرایی می پردازد که کشور ترکیه در این مورد نرخ 0.01- را به خود اختصاص داده است. شاخص کیفیت نظارتی با عددی از بین منفی 2.5 تا مثبت 2.5 نشان داده می شود.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

کنترل فساد ترکیه:

کنترل فساد از دیگر مواردی است که در بحث امنیت سرمایه گذاری باید مورد بررسی قرار گیرد. شاخص کنترل فساد نیز از منفی 2.5 تا مثبت 2.5 می باشد که در حال حاضر کنترل فساد در کشور ترکیه عددی در حدود منفی 0.29 است. نمودار مقابل کنترل فساد در ترکیه را نشان می دهد.

 

شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در ترکیه

شاخص های اقتصادی نیز از جمله موارد مهمی هستند که در بحث اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک باید مورد بررسی قرار گیرند. شاخص های اقتصادی یک کشور، شامل موارد متعددی نظیر تولید ناخالص داخلی یا رشد اقتصادی، تورم و میزان مالیات بر درآمد می شود. در صورتی که اقتصاد کشوری سالم و رو به رشد باشد باید حداقل دارای 2 درصد رشد اقتصادی باشد. در ادامه، هر یک از این شاخص ها به طور مفصل بررسی می شوند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

 

تولید ناخالص داخلی ترکیه:

تولید ناخالص داخلی در هر کشوری به ارزش کالاها، خدمات و همچنین وضعیت اقتصادی می پردازد. تولید ناخالص داخلی بر مبنای دلار آمریکا محاسبه می شود. میزان سرانه تولید ناخالص داخلی در کشور ترکیه و در سال 2019 در حدود 28292 دلار بوده است.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

تورم ترکیه:

تورم از مهمترین مواردی است که در بحث شاخص اقتصادی باید مورد بررسی قرار گیرد. نرخ تورم، مربوط به تغییر نرخ هایی است که در طول 1 سال در کشور ترکیه و نسبت به قدرت خرید مردم محاسبه می شود. نرخ تورم در کشور ترکیه در سال 2019 در حدود 47 درصد بوده است.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مالیات بر درآمد ترکیه:

نرخ مالیات همواره مورد توجه متقاضیان سرمایه گذاری در ترکیه یا دیگر کشورها می باشد. در مورد مالیات بر درآمد باید گفت که میزان مالیات در مدت 1 سال کاری بررسی خواهد شد و البته به میزان درآمد شخص نیز بستگی خواهد داشت. نرخ مالیات بر درآمد در کشور ترکیه در حدود 17 درصد می باشد. نمودار مقابل نرخ مالیات بر درآمد را نشان می دهد.

واجدین شرایط خرید ملک در ترکیه

اشخاصی که قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارند باید مطابق با قوانین، اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند. چرا که مطابق با اصل تقابل، کشور ترکیه به سرمایه ‌گذاران خارجی امکان خرید ملک را خواهد داد. اصل تقابل بدین معناست که کشورهایی که به شهروندان کشور ترکیه اجازه خرید ملک را می دهند، کشور ترکیه نیز به شهروندان آن کشور امکان خرید ملک را خواهد داد. در این مورد باید بدانید تمام شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا به جز کشور بلژیک، قبرس، چک و همچنین کشور اسلواکی، امکان خرید ملک در کشور ترکیه را خواهند داشت. همچنین شهروندان ایالات متحده آمریکا و کشور کانادا نیز می توانند در ترکیه، ملک مورد نظر خود را نیز خریداری نمایند. شهروندان ایرانی نیز از جمله شهروندانی هستند که امکان خرید ملک در ترکیه را نیز خواهند داشت تا بتوانند از این طریق به اقامت و تابعیت کشور ترکیه دست یابند.

در مورد خرید ملک در ترکیه می بایست خاطر نشان کرد که اشخاص حقیقی خارجی می توانند تنها در صورتی در کشور ترکیه اقدام به خرید ملک مورد نظر نمایند که این امر در مناطق مجاز از نظر دولت ترکیه انجام پذیرد. چنانچه یک شهروند خارجی اقدام به خرید زمین در کشور ترکیه نماید، در صورتی که زمین مورد نظر دارای هیچ سازه ای نباشد، متقاضی باید در طی 2 سال اقدام به راه اندازی پروژه در زمین خریداری شده نماید تا بتواند از طریق این پروژه، اقامت و سپس تابعیت ترکیه را به دست آورد. نکته حائز اهمیتی که در مورد خرید ملک در ترکیه وجود دارد این است که اشخاص حقیقی، امکان خرید ملک در مناطق نظامی این کشور را نخواهند داشت و این مسئله جزو ممنوعیت های خرید ملک در این کشور محسوب می شود که افراد خارجی موظف به رعایت آن هستند.

مراحل قانونی اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، ملزم به رعایت موارد قانونی آن نیز می باشد. اشخاصی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند در صورتی می توانند اقدام به اخذ اقامت و تابعیت نمایند که ملک مورد نظر خود را مطابق با قوانین کشور ترکیه ملک خریداری کنند. سرمایه گذارانی که اقدام به خرید ملک در کشور ترکیه می ‌نمایند باید از تمام جزئیات قرارداد خرید ملک و شرایط آن در کشور ترکیه اطلاع داشته باشند و با امضاء قرارداد نیز می توانند ملک مورد نظر خود را نیز خریداری کنند. همچنین اشخاصی که اقدام به خرید ملک در ترکیه می نمایند این امکان را دارند تا در مدت حضور خود در این کشور، از یک مترجم حقوقی که توسط دفتر اسناد رسمی نگاشته می شود راهنمایی های مورد نظر خود را دریافت کنند.

از جمله مواردی که شخص متقاضی برای خرید ملک در ترکیه باید رعایت نماید این است که می بایست گذرنامه وی برای ترجمه به دفتر اسناد رسمی ارسال شود. این کار از الزامات خرید ملک در ترکیه محسوب می شود که شخص متقاضی باید رعایت نماید. در این صورت، قرارداد منعقد شده بین طرفین می تواند مورد امضا قرار گیرد که در این مرحله شخص متقاضی باید مبلغ مورد نظر را نیز به فروشنده ملک پرداخت کند. پس از انجام مراحل فوق برای تکمیل مدارک و همچنین تهیه سند رسمی ملک، شخص خریدار باید تمام مدارک خود از جمله گذرنامه را به مراجع ذیربط ارائه دهد تا در صورت تکمیل مدارک و قوانین کشور ترکیه، سند رسمی برای ملک خریداری شده صادر گردد. سند صادر شده TAPU نامیده می شود که شامل عکس مالک، امضاء خریدار و یک تمبر خواهد بود. پس از انجام مراحل قانونی و صدور سند رسمی، اداره مالیات باید یک حساب بانکی برای افراد متقاضی افتتاح نماید. پس از افتتاح حساب در کشور ترکیه، یک شماره مالیات اقتصادی به شخص خریدار داده می شود که در این مرحله باید 3 درصد از ارزش ملک خریداری شده را به عنوان مالیات و عوارض پرداخت نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب خرید ملک در ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در ترکیه

چنانچه شما نیز قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارید، به طور قطع باید از حداقل قیمت خرید در ملک ترکیه برای اقامت آگاهی کافی را داشته باشید تا بتوانید با توجه به میزان بودجه خود در این کشور اقدام به خرید و یا حتی اجاره ملک نمایید. شهر زیبای استانبول یکی از گران ترین و بزرگترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود که در بین 94 شهر دنیا، توانسته است که رتبه 34 را به خود اختصاص دهد. با وجود اینکه آنکارا پایتخت کشور ترکیه می باشد اما این شهر، دومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود. قیمت خرید ملک و حتی اجاره ملک در شهر استانبول نیز به مراتب بیشتر از شهر آنکارا می باشد از آن جایی که واحد رسمی پول در کشور ترکیه، لیر می باشد، در این بخش به ارائه قیمت خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه با واحد پولی لیر و دلار آمریکا پرداخته ایم. هزینه ملک در برخی از شهرهای ترکیه از قرار زیر است:

خرید ملک در شهرهای ترکیه

قیمت ملک هر متر مربع به لیر

قیمت ملک هر متر مربع به دلار

 شهر استانبول

8.608.94

1.461.42

شهر آنکارا

4.531.16

769.19

شهر آنتالیا

3.225.00

547.46

شهر ازمیر

5.664.79

961.63

شهر ترابزون

3.921.80

665.75

شهر مارماریس

6.500.00

1.103.42

شهر آدانا

4.333.33

735.61

 

  • استانبول:

استانبول بزرگترین، پرجمعیت ترین و پلی بین اروپا و آسیا در ترکیه می باشد. قدمت این شهر حدود 2500 سال می باشد که در اکثر این سال ها جزو پیشرفته ترین شهرهای دنیا بوده است. این شهر دارای قسمت های اروپایی و آسیایی می باشد که بخش اروپایی آن محبوبیت بیشتری بین مردم دارد.

  • آنکارا:

آنکارا پس از استانبول بزرگترین شهر ترکیه می باشد و جمعیتی در حدود 4.5 میلیون نفر را در خود جای داده است. این شهر در شمال غربی کشور ترکیه قرار گرفته است. با اینکه تاریخ تاسیس شهر مشخص نیست، شواهد باستان شناسی نشان می دهد که سکونت در این منطقه حداقل از عصر حجر آغاز شده است.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

?هزینه زندگی در ترکیه?

 

وکیل امور ملکی در ترکیه

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اشخاصی که قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارند بهتر است با وکیل امور ملک در این مورد مشاوره نمایند و گاهاً پروسه خرید ملک خود را به وکیل این امر بسپارند تا بتوانند با ریسک کمتری در این زمینه مواجه گردند. اشخاص متقاضی برای خرید ملک در ترکیه نیاز به دریافت مجوز نظامی در این کشور دارند. این موضوع، مسئله ای زمان بر خواهد بود که ممکن است شخص متقاضی در این روند ملک مورد نظر خود را از دست بدهد. اما باید بدانید که قوانین این کشور در آگوست سال 2018 تغییر کرده و برای خرید ملک در کشور ترکیه، نیاز به اخذ مجوز نظامی از این کشور نخواهد بود و اشخاص متقاضی پس از تأیید مستندات خود می توانند مبلغ ملک را به فروشنده ملک پرداخت نموده و ملک مورد نظر خود را خریداری نمایند. این مقاله متعلق به موسسه ملک پور می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوای این مقاله بدون ذکر منابع آن شرعاً و قانوناً حرام است. نکته بسیار مهمی که در مورد خرید ملک در ترکیه باید بدانید این است که حضور 2 طرف قرارداد یعنی خریدار و فروشنده در هنگام عقد قرارداد و انتقال هزینه ملک ضروری می باشد. به طور کلی باید گفت اشخاص متقاضی برای سرمایه گذاری در ترکیه و یا حتی کشورهای دیگر باید به موارد بسیاری مانند قوانین سرمایه گذاری، دقت و توجه کافی داشته باشند. به همین دلیل حضور یک وکیل مجرب که به امور خرید ملک در کشور ترکیه اشراف داشته باشد می تواند به متقاضی خرید ملک کمک شایانی نماید.

 

موسسه ملک پور با تهیه ویدئو راهنمای گام به گام اخذ اقامت، تمامی قوانین مهاجرت به کشورها را بررسی نموده است. کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این ویدئو و تهیه آن از طریق لینک زیر امکان پذیر می باشد.

گام به گام تا اخذ اقامت

 

خدمات موسسه ملک پور در زمینه خرید ملک در ترکیه

در صورتی که قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارید موسسه ملک پور به عنوان یک موسسه بین المللی با داشتن گروهی از وکلای مجرب، این امکان را دارد تا شما را در پروسه خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت این کشور یاری نماید. با توجه به تغییرات دائمی قوانین مهاجرتی در کشور ترکیه، از جمله خدمات ارزنده موسسه ملک پور به شما متقاضیان عزیز این می باشد که جهت خرید ملک در ترکیه، وکیل مجرب در این کشور را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با ریسک بسیار پایین و اطلاع از قوانین مهاجرتی و قوانین خرید ملک در این کشور، ملک مورد نظر خود را خریداری نمایید. موسسه ملک پور قبل از عقد قرار داد برای خرید ملک در ترکیه، جلسات متعددی را با شخص متقاضی در خصوص نحوه خرید ملک و استانداردهای سرمایه گذاری برگزار می کند تا شخص متقاضی از تمام قوانین برای خرید ملک در این کشور آگاهی یابد. همچنین موسسه ملک پور این امکان را دارد تا شخص متقاضی را با انواع ملک هایی که در این کشور وجود دارد آشنا نموده و سپس پروسه اقدام برای خرید ملک در ترکیه طی شود. در صورتی که قصد خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت این کشور را دارید قبل از انجام هرگونه امری در این زمینه می توانید با کارشناسان ما مشاوره نمایید و از قوانین این کشور به طور کامل اطلاع یابید.

انتخاب دفتر مهاجرتی

?گالری ویزاها? 

انتخاب دفتر مهاجرتی

?نظرات موکلین?

 

توصیه های حقوقی مرتبط با خرید ملک در ترکیه

در صورتی که قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارید باید به توصیه های مهم و حقوقی در این زمینه توجه نمایید تا بتوانید مطابق با قوانین و با کمترین ریسک موجود، ملک مورد نظر خود را خریداری کنید. با توجه به اینکه خرید ملک در ترکیه در هر شهری امکان پذیر نیست، برای خرید ملک باید دقت و توجه کافی را داشته باشید تا ملکی را خریداری نمایید که مجاز به خرید آن ملک هستید. مطابق با قانون املاک و اراضی ماده 35، اجازه خرید املاک و اراضی در ترکیه به تمام اتباع خارجی داده نخواهد شد. کنسولگری کشور ترکیه اسامی کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه را ارائه داده است که بر اساس آن، تابعیت این کشورها می توانند برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک اقدام نمایند. نکته ای که باید بدانید این است که اشخاص متقاضی خرید ملک در ترکیه باید برای خرید ملک خود قرارداد منعقد نمایند. شخص خریدار پس از امضا قرارداد می تواند مبلغ ملک را به خریدار پرداخت نماید و پس از انجام این مراحل، جهت دریافت سند رسمی ملک مورد نظر اقدام کند.


 

سوالات متداول در زمینه اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

✅ آیا با خرید ملک در ترکیه منجر به اخذ تابعیت این کشور می شود؟
در صورت خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250،000 دلار آمریکا می توانید اقامت این کشور را اخذ نمائید.

✅ حداقل مبلغ ممکن برای خرید ملک در ترکیه به منظور اخذ اقامت چقدر است؟
با خرید ملک به ارزش حداقل 60000 دلار آمریکا می توان اقامت ترکیه را اخذ نمود.

✅ آیا اقامت ترکیه با اجاره منزل امکان پذیر است؟
در صورت اجاره خانه در ترکیه اقامت توریستی 1 ساله به شما تعلق می گیرد که قابل تمدید نیست.

✅ آیا مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک کار درستی است؟
به هدف شما از مهاجرت بستگی دارد. با مبلغ کمتری نسبت به خرید آپارتمان در ترکیه، می توان اقامت کشورهای تراز اول و پیشرفته اروپایی را کسب کرد که از ثبات اقتصادی و سیاسی بالاتری برخوردارند.


 

__________ سخن پایانی درباره اقامت ترکیه از طریق خرید ملک __________

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری در خرید ملک ترکیه، شرایط خرید ملک در کشور ترکیه و حداقل قیمت خرید در ملک ترکیه برای اقامت در این مقاله مورد بررسی علمی و تحلیلی قرار گرفت. در صورتی که قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارید باید قوانین از قوانین این کشور، به خوبی مطلع باشید تا بتوانید ملکی را خریداری نمایید که مجاز به خرید آن هستید. به منظور اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک لازمست که متقاضی، قرارداد خرید ملک را با شخص فروشنده قرارداد منعقد نماید و پس از امضا قرارداد، هزینه ملک را پرداخت کند البته توجه داشته باشید که هزینه خرید ملک در هر شهر و با توجه به متراژ ملک متفاوت خواهد بود که بهتر است قبل از هر اقدامی، نسبت به آگاهی از آن ها اقدام نمایید. در صورتی می توانید اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک را دریافت کنید که ارزش ملک خریداری شده حداقل 60000 دلار آمریکا باشد. در صورتی که قصد دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارید می توانید با موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و یا فرم تماس را بر روی وب سایت موسسه تکمیل کنید و از مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص این مجموعه بهره مند گردید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید در ادامه این مقاله و در بخش "ثبت پرسش" سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت و توسط کارشناسان به شما پاسخ داده شود.

امتیاز 4.21 از 5 ( 34 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
سهیلا سادات
وقت بخیر و خسته نباشید ممنون از اطلاعاتی که ارائه میدید با این مبلغ آیا گزینه دیگه ای هم برای سرمایه گذاری وجود داره؟در حال حاضر با وجود این نوسانات شما خودتون ترکیه رو پیشنهاد میکنید؟ریسک این کار زیاد نیست با توجه به وضعیت فعلی ترکیه و ارزش پول این کشور؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری ما بصورت کلی در خصوص سرمایه گذاری های خارجی شما باید به قرارداد های دوجانبه تجاری و استانداردهای سرمایه گذاری در کشور مقصد خیلی دقت بکنید کشور ترکیه برای سکوی پرتاب مناسب است اما منیت اقتصادی و سیاسی ان قابل مقایسه با کشورهای اروپایی نیست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی و برای دریافت مشاوره حقوق تجارت بین الملل بهتر راهنمایی شوید. موفق باشید.
تارخ جانی
سلام من قصد دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دارم آیا می توان با خرید ملک در ترکیه به اروپا رفت و پاسپورت گرفت؟ قسمت اروپایی ترکیه ملک خرید کنم چه مزایایی دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب شما با خرید ملک در ترکیه می توانید پاسپورت و اقامت دریافت کنید و برای کشورهای اروپایی راحت تر اقدام نمایید .ملک شما برای اخذ تابعید حداقل باید 250 هزار دلار باشد می توانید یک ملک یا چند ملک در مناطق مختلف خریداری نمایید.
حسين
سلام.ارادت. آیا در خرید ملک در ترکیه چه منجر به پاسپورت شود و چه منجر به اقامت...نفر اصلی اجازا کار و بیزینس دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب با در دست داشتن پاسپورت این کشور محدودیتی برای کار کردن ندارید منتهای مراتب با داشتن اقامت از طریق خرید ملک اجازه کار نخواهید داشت. توصیه میکنم برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی رایگان با موسسه تماس برقرار بفرمایید. موفق باشید
سیما شاملو
سلام با تشکر از مطالب خوبتون من قصد خرید ملک در ترکیه را دارم می خواستم بپرسم حداقل سرمایه برای خرید ملک چقدر است؟ و آیا اقامت دائم می دهند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت برای خرید ملک در این کشور حداقل مبلغی مشخص نشده است اما طبق قوانین شما برای دریافت پاسپورت ترکیه باید ملک با ارزش بیش از 250 هزار دلار خریداری نمایید و با مبالغ کمتر از این نیز شما اقامت 3 ساله قابل تمدید در این کشور را بدست خواهید آورد.
میلاد
سلام من یه خونه خریدم به قیمت ۲۵۰ هزار دلار الان باید کجا برم واسه گرفتن اقامت دائم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز شما با این مبلغ می توانید پاسپورت ترکیه را بدست آورید و برای این کار باید از وکیل کمک بگیرید تا امور مربوط به دریافت پاسپورت شما را پیش ببرد.
Ehsan Alijani
سلام و وقت بخیر آیا با خرید ملک کمتر از ۶۰۰۰۰ هزار دلار دریافت اقامت ۳ ساله مقدور است؟ و طی این اقامت آیا امکان باز کردن حساب بانکی امکان‌پذیر است؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست گرامی، شما با خرید ملک به هر قیمتی کمتر از 250 هزار دلار اقامت این کشور را دریافت می کنید و اجازه افتتاح حساب بانکی نیز خواهید داشت.
مهدی
سلام وقت بخیر با خرید ملک چه کسانی را میتوانم به عنوان همراه با خود ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی برای خرید ملک در ترکیه شما می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشید.
جمشید گرامی
درود بر شما سرمایه گذاری در کدامیک از کشورهای عضو شینگن بهتر و مناسبتره.سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی سوال شما بسیار کلی است و بهتر است تا شرایط خود را به صورت دقیق بیان بفرمایید تا متناسب با شرایط شما بهترین مسیر به شما پیشنهاد گردد.
سعید
با سلام می خواستم بدونم برای خرید املاک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار بازه زمانی خرید تعریف شده ، یعنی من الان می تونم یک خانه بخرم و دو سال بعد مابقی مبلغ تا ۲۵۰ هزار دلار خونه بخرم و درخواست پاسپورت بدم ؟و سوال دوم اینکه حتما ملک باید از یک فرد ترک خریداری شده باشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما با خرید ملک با حدود قیمت ۲۵۰ هزار دلار می توانید پاسپورت دریافت کنید و شما میتوانید پروژه های مختلفی مانند پرژوهای هتل یا آپارتمان و... خریداری کنید و پیشنهاد میکنم با وکیل اقدام نمایید.
مشاوره رایگان