استخدام در ترکیه

4 نظر

با توجه به نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران و پایین بودن هزینه های مربوط به زندگی در این کشور، امروزه کار در کشور ترکیه و موضوع ثبت نام کار در ترکیه بسیار مورد توجه می باشد و دارای طرفداران و متقاضیان بسیاری است. ما در این مقاله تلاش می نماییم تا شرایط استخدام در ترکیه را مورد بحث و بررسی علمی قرار دهیم. کشور ترکیه از لحاظ جغرافیایی در یکی از حساس ترین نقاط جهان قرار گرفته و به عنوان گذرگاهی میان اروپا و آسیا شناخته می شود. کشورهای بسیاری از سراسر جهان از خاک کشور ترکیه جهت ترانزیت کالاهای خود استفاده می نمایند. در میان مهمترین محصولات این کشور جهت صادرات می توان به پوشاک، مواد غذایی، منسوجات و تجهیزات حمل و نقل اشاره نمود. موسسه MIE با سالها تجربه در زمینه امور مهاجرتی آماده ارائه هرگونه مشاوره و خدمات در زمینه استخدام در ترکیه به شما همراهان گرامی می باشد.

مهاجرت به ترکیه در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • استخدام در ترکیه و شرایط عمومی
 • استخدام در ترکیه و دریافت اجازه کار در ترکیه
 • استخدام در ترکیه و حقوق مشاغل
 • استخدام در ترکیه و کاریابی
 • استخدام در ترکیه و ثبت نام در کار
 • استخدام در ترکیه و کارآفرینی
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه استخدام در ترکیه
 • سخن پایانی

 

تماس با ما

 

استخدام در ترکیه

استخدام در ترکیه و شرایط عمومی

کشور ترکیه یک کشور اوراسیایی بوده  که با کشورهایی مانند ایران، ارمنستان و عراق و نخجوان همسایه می باشد. در این کشور 81 استان وجود دارد و بیشتر مردمان این کشور ترک و کرد هستند. اگرچه مهمترین شهر کشور ترکیه شهر استانبول می باشد، اما پایتخت آن شهر آنکارا است. استانبول پایتخت سیاسی کشور ترکیه و یک شهر توریستی بسیار زیبا  می باشد. زبان رسمی مردمان این کشور زبان ترکی و پول رایج آنها لیر است. استخدام در ترکیه و ثبت نام کار در ترکیه همانند دیگر کشورها دارای شرایط مختص به خود است. متقاضیان و علاقه مندان به استخدام در ترکیه و اشتغال به کار در این کشور، باید دارای دعوتنامه از جانب کارفرمای حقیقی و یا حقوقی و همچنین اجازه کار باشند. این اجازه کار دارای انواع مختلفی بوده که در بخش های بعدی به آن می پردازیم. یکی از مسائل مهم در زمینه استخدام و کاریابی در ترکیه این است که اگرچه این کشور به عنوان یک کشور در حال توسعه و پیشرفت شناخته می شود اما اقتصاد این کشور در حال حاضر با توجه به بدهی ها و بحران های شدید ارزی با رکود شدیدی روبرو می باشد.

در این عکس اطلاعاتی کلی از کشور ترکیه را مشاهده می کنید

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه مهاجرت به ترکیه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به ترکیه

استخدام در ترکیه و دریافت اجازه کار در ترکیه

همانگونه که بیان نمودیم متقاضیان استخدام در ترکیه برای اشتغال به کار در این کشور باید دارای اجازه کار باشند، این اجازه کار یا به صورت مدت دار  و یا نامحدود می باشد. جهت اشتغال به کار اتباع خارجی در ترکیه سه نوع اجازه کار وجود دارد. میزان اعتبار مجوزهای مدت دار با توجه به قرارداد تنظیم شده میان کارفرما و متقاضی یک سال است، که پس از آن برای یک دوره دو سال و سپس برای یک دوره سه سال، یعنی در کل شش سال قابل تمدید است. در صورتی که فردی به مدت هشت سال در کشور ترکیه به کار مشغول باشد، بدون در نظر گرفتن هر نوع محدودیتی، میتواند اجازه کار دائم این کشور را بدست آورد.

مجوزهای کاری در ترکیه یا همان work permit عبارتند از:

 • مجوز کار موقت:

این نوع مجوز از جانب کارفرما و یا از طریق یکی از موسسات واسطه صادر می گردد. کارمندان خارجی خود به تنهایی نمی توانند درخواست مجوز کار داشته باشند. این مجوز در ابتدا یک سال، دو سال و سپس سه سال و در کل شش سال می باشد.

 • مجوز کار دائم:

متقاضیان استخدام در ترکیه که دارای اجازه اقامت طولانی مدت کشور ترکیه هستند و یا اینکه هشت سال در این کشور به صورت مداوم مشغول بکار بوده باشند، مجوز کار دائم ترکیه را دریافت می نمایند. دارندگان این نوع مجوز کاری در ترکیه، از تمامی حقوق شهروندی کشور ترکیه برخوردار می باشند.

 •  مجوز کار مستقل:

این نوع مجوز کاری برای آن دسته از افرادی صادر می گردد که مدت زمان 5 سال در کشور ترکیه کار و زندگی کرده باشند و بر رشد اقتصادی و اشتغال به کار در این کشور دارای تاثیرات مثبتی باشند.

کار در ترکیه

?کار در ترکیه?

استخدام در ترکیه و حقوق مشاغل

زمانی که بحث استخدام در ترکیه مطرح می شود، اولین سوالی که در ذهن علاقه مندان به انجام این کار ایجاد می گردد میزان حقوق و دستمزد شغل های مختلف در این کشور است. بر همین اساس یکی از نکات بسیار مهم و قابل توجه در رابطه با کار در کشور ترکیه، کسب اطلاعات از میزان حقوق و درآمد در این کشور است. میزان دستمزد هر یک از مشاغل در کشور ترکیه بصورت سالیانه با توجه به میزان تورم ایجاد شده مورد بررسی قرار گرفته و در صورت افزایش رقم تورم، مبلغی به کارگران و کارمندان مشاغل مختلف به منظور جبران خسارت پرداخت می گردد. در واقع دولت این کشور بصورت مرتب هر شش ماه با نمایندگان مربوط به سندیکا های کارمندان و کارگران جلساتی تشکیل داده و بر اساس نتایج حاصل از این جلسات، میزان حقوق و دستمزد هر یک از مشاغل را مشخص می نماید. در جدول زیر حقوق برخی از مشاغل در ترکیه قابل مشاهده می باشند:

مشاغل

حقوق(لیر)

امور نظافتی مراقبتی

۲.۶۰۰

گردشگری

۴.۰۰۰

بازاریابی و فروشندگی

۸.۰۰۰

معلمی

۸.۰۰۰

پزشکی

۱۰.۵۰۰

کارهای مدیریتی

۱۰.۵۰۰

مهندسی

۱۰.۵۰۰

معماری

۱۰.۵۰۰

خلبانی

۱۷.۰۰۰

کارگری

۲.۶۰۰

کار در ترکیه برای خانم ها

?کار در ترکیه برای خانم ها?

استخدام در ترکیه و کاریابی

متقاضیان و علاقه مندان به استخدام در ترکیه می توانند لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه را مورد بررسی قرار داده  و یا بر اساس آگهی استخدام در ترکیه، رزومه کاری و تحصیلی خود را برای موسسات معتبر کاریابی این کشور ارسال نمایند تا نسبت به جستجوی شغل برای آنان اقدام نمایند. این موسسات به جستجوی کار برای متقاضی پرداخته و در صورت یافتن کار، مقدار مشخصی از حقوق ماه اول شخص را به عنوان کارمزد خود دریافت می نمایند. علاوه بر این علاقه مندان به استخدام در ترکیه می توانند با جستجو در روزنامه ها و یا سایت های کاریابی نسبت به یافتن کار در کشور ترکیه اقدام نمایند.

برخی از موسسات کاریابی معتبر ترکیه عبارتند از:

 • Nunu
 • HRM Danışmanlık
 • Arbeitsvermittlung
 • Michael Page International Turkey
 • Manpower Genel Müdürlük                                               
 • Mento
 • com.tr
 • Alexander Hughes
 • LDS Danışmanlık İş Geliştirme
 • Profil International

تعدادی از سایت های کاریابی معتبر جهت مشاهده لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه و اقدام به جستجوی کار عبارتند از:

 • com
 • iSKUR
 • Jobs In Istanbul
 • Learn4Good
 • Marmaris Recruitment
 • uk – Jobs In Turkey
 • com
 • Totaljobs – Jobs In Turkey
 • com

استخدام در ترکیه و ثبت نام در کار

برای یافتن کار و اشتغال به کار در تمامی کشورها از جمله استخدام در ترکیه، شرایط و قوانینی وجود دارد. یکی از شرایط اولیه برای اشتغال به کار در ترکیه داشتن یک پیشنهاد شغلی و دعوتنامه از جانب کارفرما می باشد. از آنجایی که کارفرما ها برای استخدام اتباع خارجی در کشور ترکیه باید از اداره کار و تامین اجتماعی کشور ترکیه تاییدیه دریافت نمایند، بسیاری از کارفرما ها ممکن است راضی به صدور دعوتنامه نگردند. اما در کل باید بدانیم که یافتن کار در کشور ترکیه بالاخص برای افراد دارای تخصص و مهارت کار چندان سختی نیست. در صورتی که متقاضیان استخدام در ترکیه به صورت حضوری جهت انجام این کار اقدام نمایند، با شانس بالاتری در دریافت دعوتنامه روبرو می باشند. شرایط سنی مطلوب، رزومه و سوابق کاری و تحصیلی نیز می توانند در این زمینه موثر باشند. برای ثبت نام کار در ترکیه بهتر است که متقاضیان از موسسات و سایت های کاریابی رسمی استفاده نمایند و جهت دریافت هرگونه اطلاعات به سایت رسمی کشور ترکیه مراجعه نمایند تا در دام کلاهبرداران نیفتند.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

استخدام در ترکیه و کارآفرینی

کارآفرینی یا همان استارت آپ در ترکیه یکی از روش های بسیار مورد توجه در طی سال های اخیر برای مهاجرت به ترکیه افراد بود است. اشخاص بسیاری تمایل دارند که به اقامت ترکیه با استفاده از روش های ایمن و مطمئن کارآفرینی دست پیدا نمایند. اما بطور حتم باید به این نکته دقت نمایند که اگرچه اقتصاد ترکیه یک اقتصاد نوظهور می باشد، اما این کشور چندان کارآفرین نیست. یکی از مزیت های اساسی کارآفرینی در کشور ترکیه، عدم امکان اخراج سرمایه گذاران خارجی به علت برخورداری از حمایت دولت است. در کنار ویژگی های عالی نظیر وجود مصرف کننده، موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوب و یک سیستم بانکی قوی، معایبی نظیر بی ثباتی منطقه، سیاست های بسیار آشفته و سیستم قضایی بسیار ضعیف در این کشور را نیز باید مورد توجه قرار داد. افرادی که اقدام به سرمایه گذاری و یا کارآفرینی در ترکیه می نمایند، پس از گذشت 5 سال می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند. امکان دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور نیز با توجه به شرایط خاصی برای آنان فراهم می باشد. پیشنهاد می نماییم تا محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور تهیه و مشاهده نمایید تا با روش های مختلف کاریابی و شرایط کار در تمامی کشورهای دنیا آشنا شوید.

کارآفرینی در ترکیه

?کارآفرینی در ترکیه?

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره کار در ترکیه هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


پاسخ به سوالات متداول در زمینه استخدام در ترکیه

مدت زمان اعتبار مجوز کار موقت کشور ترکیه چقدر است؟

مدت زمان اعتبار مجوز کار موقت کشور ترکیه در کل شش سال است.

آیا دریافت جاب آفر  برای کار در کشور ترکیه ضروری است؟

بله دریافت جاب آفر برای کار در کشور ترکیه ضروری است.

✅ آیا کارآفرینی در کشور ترکیه اقامت دائم آن را به دنبال دارد؟

بله کارآفرینی در کشور ترکیه پس از 5 سال کار مداوم، اقامت دائم و تابعیت آن را به دنبال دارد.

✅ پس از چند سال کار در ترکیه می توان مجوز کار دائم دریافت نمود؟

پس از هشت سال کار مداوم در ترکیه شخص موفق به دریافت مجوز کار دائم ترکیه می شود.


_____________سخن پایانی در زمینه استخدام در ترکیه__________

ما در این مقاله استخدام در ترکیه و تمامی شرایط مربوط به آن را به تفصیل بررسی نمودیم. با توجه به رکود اقتصادی موجود در این کشور، شرایط کار در ترکیه در حال حاضر چندان مساعد نمی باشد اما کماکان امکان کاریابی و استخدام در ترکیه برای اتباع غیر بومی وجود دارد. بهترین کار این است که به منظور جلوگیری از هرگونه اقدام کلاهبردارانه توسط افراد سودجو، متقاضیان ثبت نام کار در ترکیه به کمک موسسات و سایت های کاریابی اقدام به انجام این کار نمایند. امکان کارآفرینی در کشور ترکیه نیز برای افراد وجود دارد. جهت اشتغال به کار در ترکیه یکی از شرایط اصلی استخدام در ترکیه دریافت مجوز کاری در این کشور می باشد، که به دو صورت دائم و موقت می باشد. در صورت هشت سال کار مدام در این کشور، اتباع خارجی موفق به دریافت مجوز کار دائم می شوند. علاقه مندان و متقاضیان استخدام در ترکیه می توانند جهت دریافت هرگونه اطلاعات کاملتر و یا دریافت مشاوره در این زمینه با موسسه MIE ارتباط برقرار نمایند و یا سوالات خود را در بخش زیر همین متن مطرح نموده و جواب دقیق آنها را از ما دریافت نمایند.

امتیاز 4.13 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمد شفیعی
قنادی بلدم کار دیگری هم باشد درخدمتم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام برای کار در ترکیه باید جاب آفر داشته باشید میتوانید به صورت توریستی وارد محیط شوید و با کارفرماها صحبت کنید
شایان یوسف زاده
سلام من 15سالن می خوام بیام ترکیه تنها یی من را می خوان برای کر [email protected]
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام شما برای کار در ترکیه باید جاب آفر داشته باشید میتوانید وارد محیط کشور ترکیه شوید و با کار فرما صحبت کنید
شایان یوسف زاده
سلام من 15سالن می خوام بیام ترکیه تنها یی من را می خوان برای کر [email protected]
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام شما برای کار در ترکیه باید جاب آفر داشته باشید میتوانید وارد محیط کشور ترکیه شوید و با کار فرما صحبت کنید
فرهان ق
من سنگکارساختمان هستم کلا میخام خانه زندگیموبفروشم بیام اونجامستقرشم خونه بخرم چیکارکنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با تومه به ابنکه پشتوانه مالی شما ذکر نگردیده است پیشنهاد می شود با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی نمایند.
محمد همتی
من تاسیسات کار و لوله کش ماهر هستم . میخوام ترکیه کار کنم .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان کار برای شما در کشورهای اروپایی نیز وجود دارد. می توانید از مشاوره با کارشناسان موسسه استفاده نمایید تا شما را راهنمایی کنند.
مشاوره رایگان