آکادمی بین المللی تجارت

1 نظر

آکادمی بین المللی تجارت (IBA) یک آکادمی تخصصی در قلب دانمارک است که طیف گسترده ای از آموزش را در زمینه های مدیریت و مدیریت پروژه، تولید و نوآوری، فروش و بازاریابی، اقتصاد و دارای و کل حوزه دیجیتال ارائه می دهد. در آکادمی بین المللی تجارت (IBA) دانمارک، دانشجویان این فرصت را دارند تا مهارت های حرفه ای خود را در دوره های پیوسته و کوتاه مدت، توسعه داده و تخصص دریافت کنند. روش های آموزش در این آکادمی انعطاف پذیر است و دوره های آموزش پیوسته به صورت آنلاین و وبینار نیز برگزار می شود. با تحصیل در این دانشگاه می توانید مهارت های مورد نیاز در زمینه ارتباطات، بازاریابی آنلاین، مدیریت یا فروش و بازاریابی و... را به دست آورده و آن ها را تقویت کنید. تحصیل در آکادمی تجارت (IBA) امکان تحصیل و زندگی در کشوری امن و با امکانات رفاهی بالا را برای شما فراهم می سازد. این آکادمی با بیش از 85 موسسه شریک و همکار در خارج از کشور در سراسر جهان، به یک آکادمی بین المللی تجارت تبدیل شده است. با همراهی ما تا انتهای مقاله، اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب خواهید کرد. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر، مشاورین مجرب ما آماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان از طریق برقراری تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس بر روی وب سایت های موسسه هستند.

مباحثی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد:

 • دوره های آموزشی و برنامه های تحصیلی آکادمی بین المللی تجارت (IBA)
 • مراحل پذیرش در آکادمی بین المللی تجارت و دریافت ویزای تحصیلی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک
 • مسکن و زندگی دانشجویی در آکادمی بین المللی تجارت (IBA)
 • شرایط کار پس از تحصیل در آکادمی بین المللی تجارت (IBA)
 • سوالات متداول

تماس با ما

آکادمی بین المللی تجارت

دوره های آموزشی و برنامه های تحصیلی آکادمی بین المللی تجارت (IBA)

آکادمی بین المللی تجارت (IBA) دانمارک، دوره های متنوع کوتاه مدت و بلندمدت را که در دنیای واقعی مورد نیاز است ارائه و توسعه می دهد. دوره های بلند مدت این آکادمی منجر به دریافت سه مدرک AP، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه هایی مانند امور مالی، فروش و بازاریابی، ارتباطات، فناوری و وب، تولید و مدیریت و... می شود. ضمن این که دوره های کوتاه مدت و شش ماهه نیز برای افراد جویای کار در زمینه های ارتباطات، مدیریت پروژه و بازاریابی آنلاین توسط این موسسه برگزار می گردد. در این برنامه های آموزشی، تئوری با مهارت های عملی مبتنی بر پروژه ها و با همکاری دنیای تجارت ترکیب می شود. جالب توجه است که آکادمی بین المللی تجارت (IBA) سالیانه حدود 4700 دانشجو دارد که از این تعداد، 1500 نفر به صورت تمام وقت و 3200 نفر در دوره های توسعه حرفه ای شرکت می کنند. بیشتر برنامه های این آکادمی، به زبان انگلیسی ارائه می شوند و ضمن کسب مهارت، موجب ارتقای مهارت شما در زبان انگلیسی می شوند.

درجه AP:

طول دوره تحصیل برای کسب این درجه در IBA، دو سال است و در زمینه های مالی، فروش و بازاریابی، ارتباطات و مدیریت طراحی و وب و چندرسانه ای دانشجو می پذیرد. از شرایط پذیرش در این رشته، ارائه مدرک تحصیلات متوسط دانمارک یا معادل آن شامل ریاضیات و انگلیسی می باشد.

درجه کارشناسی:

در آکادمی بین المللی تجارت (IBA) امکان تحصیل کارشناسی در زمینه های فروش و بازاریابی و مدیریت بازرگانی وجود دارد. همچنین می توانید یک مدرک لیسانس دو یا یک برنامه صد در صد آموزش الکترونیکی بگیرید. مدت زمان دوره کارشناسی در IBA، یک سال و نیم تا چهار سال و نیم است. عنوان رشته های تحصیلی این دوره عبارتند از:

فروش بین المللی و بازاریابی، برنامه مدیریت تجارت اروپا- آسیا، مدیریت و مدیریت تجارت، تجارت بین المللی، مدیریت بازرگانی و بازاریابی.

درجه کارشناسی ارشد:

به منطور افزایش مهارت های مدیریتی و همچنین تقویت شغل بین المللی خود می توانید در دوره های آموزش کارشناسی ارشد آکادمی بین المللی تجارت (IBA) شرکت نمایید. طول دوره کارشناسی ارشد در این آکادمی، پانزده ماه تا دو سال و نیم است و به مدرک لیسانس یا معادل آن برای پذیرش نیاز می باشد. رشته های تحصیلی این مقطع عبارتند از:

 • MBA اجرایی
 • کارشناسی ارشد در تجارت بین الملل (MCs)
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در مدیریت عمومی (MBA)

مراحل پذیرش در آکادمی بین المللی تجارت و دریافت ویزای تحصیلی

مراحل اخذ پذیرش و ثبت نام در آکادمی بین المللی تجارت (IBA) برای دانشجویان تمام وقت بدین ترتیب است که در ابتدا درخواست خود را ارسال کرده و در صورت پذیرش، ایمیل دریافت می کنید. پس از آن با ارسال مدارک و اسناد مورد نیاز و پرداخت هزینه، فرم ST1 را از آکادمی IBA دریافت می کنید. با ارائه این فرم به سفارت دانمارک و پس از تکمیل درخواست ویزا و دریافت آن، در تاریخ مشخص شده وارد دانمارک و ایالت مورد نظر می شوید. سپس با ثبت نام در اداره ثبت شهروندی، CPR دریافتی را برای دفتر مدیریت IBA ارسال می نمایید.

دانشجویان غیراتحادیه اروپا جهت تحصیل در دانمارک، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور و درخواست اقامت دارند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل دانمارک عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده
 • مدارک هزینه پرداخت شده و نامه پذیرش
 • کپی گذرنامه (تمامی صفحات از جمله صفحه اول)

لازم به ذکر است که زمان پردازش ویزا ممکن است تقریباً سه ماه به طول انجامد. در خصوص بیمه سلامت باید گفت که پس از دریافت شماره CPR دسترسی رایگان به سیستم مراقبت های بهداشتی دانمارک خواهید داشت؛ اما از آنجایی که پروسه صدور CPR به مدت دو تا سه ماه طول می انجامد، برای این دوره باید بیمه سلامت معتبر اروپا داشته باشید.

همانطور که در بخش قبل ذکر شد، دانش زبان انگلیسی برای تحصیل در آکادمی بین المللی تجارت لازم است. به همین منظور تهیه محصول ویدئویی آموزش زبان انگلیسی موسسه ملک پور را به شما توصیه می کنیم که در مدت کوتاهی، بازدهی بالایی در یادگیری زبان انگلیسی را برای شما به ارمغان می آورد.

آکادمی بین المللی تجارت

دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC)

هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک

بدون شک بررسی هزینه های تحصیل و زندگی، از اهمیت بالایی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور برخوردار است. به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در دانمارک سالیانه بین 12 تا 44 هزار کرون معادل 6 تا 16 هزار یورو متغیر است. بدون شک مبلغ دقیق هزینه تحصیل در آکادمی بین المللی تجارت (IBA)، به رشته و طول دوره آن بستگی دارد. به طور کلی تعداد بورسیه های تحصیلی دانمارک برای دانشجویان بین المللی محدود است و در حال حاضر، آکادمی IBA هیچ گونه بورسیه ای ارائه نمی کند. اما امکان پرداختن به 20 ساعت کار دانشجویی در هفته برای دانشجویان این آکادمی وجود دارد تا با استفاده از آن بتوان بخشی از هزینه ها را جبران کرد. لازم به ذکر است که پرداختن به کار ضمن تحصیل در دانمارک، نیاز به دانش زبان دانمارکی دارد. این دانش را با شرکت در کلاس های رایگان زبان دانمارکی در آکادمی IBA می توان به دست آورد و آن را در یافتن کار دانشجویی به کار گرفت. هزینه های زندگی دانشجویی در حال حاضر تقریباً 5 تا 6 هزار کرون معادل 600 تا 800 یورو تخمین زده می شود. به منظور جلوگیری از مشکلات مالی در ابتدای ترم، آکادمی بین المللی تجارت (IBA) توصیه می کند که تقریباً 15 هزار کرون معادل دو هزار یورو پس انداز داشته باشید. اطلاعات بیشتر را در این زمینه می توانید با مراجعه به وب سایت این آکادمی به دست آورید.

آکادمی بین المللی تجارت

وب سایت آکادمی بین المللی تجارت (IBA)

مسکن و زندگی دانشجویی در آکادمی بین المللی تجارت (IBA)

آکادمی بین المللی تجارت (IBA) با اختصاص سازمانی مشخص، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان را ساماندهی می کند. آکادمی IBA یک بوفه و سالن غذاخوری با تنوع غذایی بالا در اختیار دانشجویان قرار داده است. همچنین با فراهم کردن زندگی شبانه و برنامه های متنوع ورزشی –فرهنگی، شرایط را برای تعاملات اجتماعی دانشجویان مهیا کرده است. فعالیت های ورزشی رایگان در هفته، مسابقات رایگان فوتبال و والیبال، شرکت در رویدادهای متنوع فرهنگی، کلاس های زبان دانمارکی و... از جمله این برنامه ها می باشند.

در صورت تمایل برای تحصیل در آکادمی بین المللی تجارت (IBA) شما خود مسئول یافتن محل اقامت هستید؛ اما جالب است که بدانید کولدینگ دانمارک (محل استقرار آکادمی بین المللی تجارت) با بیش از 800 آپارتمان دانشجویی و ایجاد مکانی امن، آماده پذیرش دانشجویان بین المللی می باشد. در صورت اجاره آپارتمان به صورت اشتراکی، تقریباً 600-800 یورو هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی خواهید داشت. با توجه به نگارش این مقاله توسط موسسه ملک پور، کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، دارای منع قانونی و شرعیست.

شرایط کار پس از تحصیل در آکادمی بین المللی تجارت (IBA)

یکی از ویژگی های برجسته آکادمی IBA همکاری نزدیک با صنعت در سطح محلی، ملی و جهانی است. این بدان معناست که آموزش های این آکادمی دائماً سازگار با نیازهای دنیا کار امروز است و می تواند مستقیماً در شغل مورد نظر به کار گرفته شود. برنامه های تحصیلی IBA کاملاً ریشه در دنیای کار دارد و نشان دهنده نیازهای صنعت و بازار کار است. برای دوره های کارشناسی تمام وقت، یک دوره کار عملی (کارآموزی) سه ماهه در دانمارک یا هر کشوری که شما بخواهید در نظر گرفته شده است. با توجه به آموزش مهارت ها به زبان انگلیسی و مطابق با نیاز بازار کار امروز، شرایط کار برای فارغ التحصیلان در کشور دانمارک یا دیگر کشورها فراهم می باشد. نرخ پایین بیکاری در دانمارک، گویای نیاز بازار کار این کشور به افراد متخصص و تحصیلکرده می باشد.

آکادمی بین المللی تجارت

سوالات متداول

✔️ در آکادمی بین المللی تجارت (IBA) چه دوره هایی ارائه می شود؟

در این آکادمی، دوره های AP، کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دوره های کوتاه مدت و آنلاین برگزار می شود.

✔️ زمینه های تدریس در آکادمی بین المللی تجارت چیست؟

در آکادمی IBA آموزش های تنوری و عملی در زمینه های مدیریت و مدیریت پروژه، تولید و نوآوری، فروش و بازاریابی، اقتصاد و دارای و دیجیتال ارائه می شود.

✔️ آیا امکان دریافت بورس تحصیلی در آکادمی IBA وجود دارد؟

خیر؛ در حال حاضر این آکادمی، هیچ گونه بورسیه ای ارائه نمی دهد.

✔️ با تحصیل در آکادمی بین المللی تجارت دانمارک می توان کار دانشجویی انجام داد؟

بله؛ مجوز 20 ساعت کار ضمن تحصیل به دانشجویان بالای 18 سال اعطا می شود.

 

_____________سخن پایانی_____________

شرایط اپلای آکادمی بین المللی تجارت (IBA)، هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک، کار دانشجویی و اقامت در این کشور در این مقاله بررسی شد. آکادمی تخصصی تجارت در دانمارک با همکاری کشورهای مختلف، شرایط آموزش علمی و عملی را در زمینه های تخصصی اقتصاد، مدیریت، بازرگانی و بازاریابی و... فراهم کرده است. در حال حاضر، اپلای آکادمی بین المللی تجارت (IBA) بدون اعطای بورسیه تحصیلی است؛ اما امکان پرداختن به کار دانشجویی در طول دوره تحصیل وجود دارد و دانشجویان با کسب مهارت های عملی و کارآمد، می توانند نیازهای بازار کار را پاسخگو باشند. اطلاعات تکمیلی را در این خصوص می توانید از طریق تماس با موسسه ملک پور و یا تکمیل فرم تماس به دست آورده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. همچنین با طرح سوالات شما در انتهای این مقاله، پاسخ علمی آن در کوتاه ترین زمان منتشر می شود.

امتیاز 3.49 از 5 ( 9 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مریم امینی
باسلام و عرض ادب آیا گذراندن دوره در آکادمی بین المللی تجارت بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله در برخی کشورها میشه پذیرش با دوره زبان گرفت
مشاوره رایگان